reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z oczami..

Alusia_1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2020
Postów
332
Witam. Potrzebuję porady.. Mała przed zaśnięciem bardzo trze oczka, aż ma nosek i w około oczu zadrapania.. Jak mam jej pomóc? Obcięcie paznokci nic nie daje.. Zauważyłam ,że trze aż do momentu jak jej ropka z oka nie wyjdzie( nie ma jej tzn ja jej w oczku u niej nie widzę a jednak ona ja wydrapuje). Czy to może być jakaś infekcja?
 
reklama
To może być infekcja. Może być też zatkanie kanalików łzowych.
Odwiedź pediatrę, a potem może być potrzebny okulista, jeśli trzeba udrożnić.
 
Mamy podobnie, dzisiaj zauważyłam rano, ze aż jej podeszło krwią w kąciku w sensie od tarcia. Chociaż ona zawsze trze jedno oko 🤔Przeczytałam dzisiaj, że to komunikat dziecka, że jest zmęczone i nie może zasnąć u nas by się zgadzało, po przebudzeniu i niedospaniu zawsze trze, w ciągu dnia przy zabawie-- nie, ale tez mamy jutro szczepienie i zapytam
 
Mamy podobnie, dzisiaj zauważyłam rano, ze aż jej podeszło krwią w kąciku w sensie od tarcia. Chociaż ona zawsze trze jedno oko 🤔Przeczytałam dzisiaj, że to komunikat dziecka, że jest zmęczone i nie może zasnąć u nas by się zgadzało, po przebudzeniu i niedospaniu zawsze trze, w ciągu dnia przy zabawie-- nie, ale tez mamy jutro szczepienie i zapytam
No to identycznie u nas.. rano nie ,ale przed spaniem to jakaś masakra... Buzia podrapana bo jak trze to się drapnie w noska.. Daj znać co Ci powie lekarz..
 
U nas wczoraj strasznie zaczęło to oko łzawić i ropieć. Pediatra dała jakieś kropelki z miejscowym antybiotykiem ale jeszcze nie wykupiłam recepty, przmywac solą fizjologiczna. Mała śpi jeszcze więc nie wiem jak oczko dzisiaj
 
reklama
U nas wczoraj strasznie zaczęło to oko łzawić i ropieć. Pediatra dała jakieś kropelki z miejscowym antybiotykiem ale jeszcze nie wykupiłam recepty, przmywac solą fizjologiczna. Mała śpi jeszcze więc nie wiem jak oczko dzisiaj
Oj, to coś się dzieje ... U nas bez zmian. Kazali przemywać rumiankiem.
 
Do góry