reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

U mnie dziś pogoda jesienna uuuuu czuje że dziś nie będzie to mój dobry dzień już mnie głowa zaczyna znowu boleć ehhh. Pwodzenia dziś na wizytach i oczekujemy koniecznie na relacje ❤️.
 
reklama
Dokładnie tak ;)

Gdzie gdzie? Ja w Krakowie nie natrafilam jeszcze ba zaden godny uwagi lumpeks. Podpowiedz ciekawe miejsca ;) moze byc na prv, zeby tu nie smiecic. Ja strasznie lubie szperac w szmateksach. Najlepsze rzeczy z wyprawki mojego syna to byly właśnie używki. Jadąc do rrodziców zawsze sie wybieram do tamtejszych lumpkow na łupy :D

ja też w razie czego poproszę o namiary na dobre lumpki w Krakowie 😊.

Nie śpię już od godziny, bo mi niewygodnie. Muszę kupić sobie tego rogala do spania. Ktoś ma i już korzysta?

Ja mam pożyczonego i dobrze, bo sama chyba bym się nie zdecydowała. Ogólnie jest wygodny, ale dla mnie spanie kilka dni z rzędu w tej samej pozycji kończy się bólem ramienia. Chyba, że macie tipy jak jeszcze go spożytkować, jeśli jest się wierciochem z natury 😄
 
Wiek na podstawie crl jest zawsze +/- 6 dni chyba, wiec dodając wychodzi prawie idealnie ;)-
Poważnie? Nie powiedziała mi tego moja gin. No to by się trochę zgadzało. Czytałam że może być różnicy ok tyg ale dwa już mbie znów zaczęły nakręcać, tym bardziej że ciągle mówi że to 11 tydz a dziecko ma 2,85 jak na 11 tydzień to malutko
 
Dzień dobry 😁
Nie było mnie wczoraj cały dzień i widzę, że mam co nadrabiać 😂
Mam nadzieję, że wszysytkie wczorajsze wizyty przebiegły pomyślnie, trzymam kciuki za dzisiejsze 🥰
Ja rozpoczynam lekturę 😀
 
Ja tak samo, nawet moja mama już ciągle pisze do mnie jak tam Maksiu hahah. Już się nie mogę doczekać prenatalnych. Chociaż ciągle chodzi mi po głowie ten wiek ciążowy żeby była aż taka rozbieżność. Z OM 11tc a z CRL 9t5d. Fakt że moje cykle były dość nie regularne 37 dni nawet, ale aż taka różnica 🤦‍♀️
Jeśli mogę Cie uspokoić to jeśli masz cykle 37dniowe to twoja owulacja za pewne nie była w 14 dniu a około 23go dnia cyklu i idąc tym tokiem myślenia twoja ciąża automatycznie jest 'opóźniona' o 9 dni(biorąc pod uwagę standardowy cykl 28 dni) z USG wychodzi Ci o też dokładnie o 9 mniej, więc jest dobrze :) moim zdaniem nie ma się co stresować, termin według miesiączki jest orientacyjny, każda z nas w innym dniu cyklu ma owulacje :) a lekarze liczą według Om bo tak jest łatwiej
 
Dziewczyny dziś chyba będę miała kiepski dzień. Wyszlam z domu i sobie uświadomiłam że nie przyjęłam heparyny ;/. Będę musiała wrócić po wizycie a przed pracą do domu (chociaż to 5 min drogi od pracy w sensie lekarz). A do domu mam w dwie strony prawie godzinę. Ale cóż nie mam aktywnej recepty by wykupić opakowanie a nie zaryzykuję że nie wezmę. Mogłam się wrócić od razu ale pewnie spoznilabym się na wizytę. Pff. Kiepski dzień się zapowiada. Z nerwów zglodniałam a nie wiem czy nie będą mi robić badań krwi więc nie mogę nic jeść.
 
Dziewczyny a ja mam pytanie co do tego obciążenia glukoza. Nigdy nie miałam takiego badania (a chyba lekarz mi je zleci i wolę być już doinformowana). Bo to badanie wykonują 1h po wypiciu glukozy i 2h, to jak to jest? Ciągle przez ten czas trzeba być 'na glodzie'? I 2 pytanie przez te 2h trzeba tam czekać w Labolatorium czy jak to wygląda?
U mnie było tak, że pobrała krew na czczo potem przy niej musiałam wypić glukoze, którą rozrobiła. Glukoza moja i woda też moja- dobrze, że wzięłam wodę bo ona nie miała. Po wypiciu do poczekalni i tam siedziałam 2h. Pomiar po godzinie i dwóch. Nie pozwoliła mi nigdzie wychodzić. Nie wolno nic jeść. Pić też mi nie pozwoliła za bardzo. Więc ja o suchym pysku 2h. A i jeszcze mówiła, że gdybym zwróciła 🤮 po wypiciu glukozy to po badaniu. Już nie zrobi i musiałabym znów przyjść.
 
reklama
Dziewczyny dziś chyba będę miała kiepski dzień. Wyszlam z domu i sobie uświadomiłam że nie przyjęłam heparyny ;/. Będę musiała wrócić po wizycie a przed pracą do domu (chociaż to 5 min drogi od pracy w sensie lekarz). A do domu mam w dwie strony prawie godzinę. Ale cóż nie mam aktywnej recepty by wykupić opakowanie a nie zaryzykuję że nie wezmę. Mogłam się wrócić od razu ale pewnie spoznilabym się na wizytę. Pff. Kiepski dzień się zapowiada. Z nerwów zglodniałam a nie wiem czy nie będą mi robić badań krwi więc nie mogę nic jeść.
Masz dziś prenatalne czy normalna wizytę? Bo na pobranie krwi przed prenatalnym nie trzeba być nadczo. Dziewczyny polecam przed wizytą na prenatalne zjeść w poczekalni coś słodkiego. Ja tak zrobiłam i dzidzia ładnie współpracowała a dziewczyna przede mną musiała iść przejść się zjeść coś i ponownie wrócić więc automatycznie obsuwa z czasem badania. A powiem że to badań e do delikatnych nie należy 🤭🥴
 
Do góry