reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop ojcowski

kamiliszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
78
Hej. Mam pytanko. Syn urodził się w 2021 roku. Do dzisiaj mąż nie wykorzystał urlopu ojcowskiego bo są 24 miesiące na to. Od 1 lutego to się zmienia i będzie tylko 12 miesięcy na wykorzystanie. Czy to oznacza że urlop ojcowski przepadnie mężowi? Czy prawo nie działa wstecz i jeszcze do listopada tego roku mąż będzie mógł wykorzystać urlop? (Syn jest z listopada 2021)
 
reklama
Urlop ojcowski na nowych zasadach będzie dotyczył dzieci urodzonych już po wprowadzeniu zmian.
Dzięki wielkie, bo mąż pytał się swojej kadrowej i ta nie wiedziała wogole o co chodzi 😱 ale nastraszyła męża że urlop mu przepadnie, albo będzie musiał teraz wykorzystać przez te ostatnie dwa tyg stycznia 😂
 
Na razie trzeba poczekać na przeprogramowanie się zmian. Wg mnie nie powinien przepaść, w pierwotnym założeniu zmiany miały dotyczyć dzieci urodzonych po wejściu zmian.
 
Do góry