reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam Was dziewczyny, coś szukałam na google i trafiłam na Wasze wpisy, ktore tak mnie wciągnęły, że czytam od strony nr 1 ;) my staramy się o chłopca tylko czasami mam wrażenie że przy staraniach w obrębie owulaji to nie wychodzą dwie kreski na teście jakby mój organizm nie przyjmował jajka z plemnikiem Y ;) Przy staraniach zaraz po okresie do owulki (do skoku temp) mam dwie córcie
Zacznę może od opisania mojej sytuacji, którą opisałam już w innym temacie.
Jestem mamą dwóch córeczek w wieku 7 i 4 latka. Nie planowaliśmy więcej dzieci, aczkolwiek zawsze marzyłam o wesołej trójce ;)
Pod koniec kwietnia zdecydowaliśmy się na starania o trzecie dziecko. Ze względu, że brałam tabletki anty, skończyłam opakowanie w połowie maja, a już 1 czerwca dostałam "normalną" miesiączkę. Nie staraliśmy się, ale też specjalnie nie zabezpieczaliśmy. Nie wiem o czym myślałam, że co po tabsach nie zajdę?! Nie wiem... no i w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test = słabo widoczna druga kreska, dwa dni później słaba kreska, ale już widoczna. po kolejnych dwóch dniach zrobiłam znowu bo nagle brzuch się uspokoił, magiczna gulka w gardle znikła no i druga kreska na teście też zaczęła słabnąć... Lekarz stwierdził w 32 dc zagnieżdżenie w macicy około dwutygodniową ciążę i kazał czekać bo za wczesna ciąża by coś dać tym bardziej że już plamiłam... 2 lipca zaczęłam intensywnie krwawic ze skrzepami przypominającymi wątróbkę. Dzisiaj jestem już praktycznie po krwawieniu i muszę udać się na kontrole bo też oprócz ciązy miałam torbiel 5,5 cm...
Mam nadzieje, że nie będzie przeciwwskazań do starań bo mąż pracuje za granicą w delegacji i czasami ciężko nam się wstrzelić w dni płodne - szczerze powiedziawszy córcie nie wiem jakim cudem się udało nam ustrzelić?!
 
reklama
Hej dziewczyny! Zaglądacie tu jeszcze? Jestem w szpitalu. Dziś miałam diagnostyczna histeroskopie na żywca bez znieczulenia ale dałam radę :) w srodku pięknie i czysto. Jutro czeka mnie laparoskopia z kauteryzacja jajników i badanie drożności jajowodów. Trzymajcie kciuki!! Mam nadzieje ze po operacji szybko zajdę w upragniona ciąże! ❤ @Dwa+Trzy co u Was słychać? Jak się czujesz?
Trzymam mocno kciuki i czekam na dwie krechy niebawem :)
U Nas już 8 miesiąc się zaczął :) Walczę z cukrzycą ciążową na insulinie ale ogólnie czuję się bardzo dobrze, w żadnej ciąży nie bylam tak aktywna a już na pewno nie latem ;) Oby tak do końca :)
 
Hejka dziewczyny strasznie cicho się tu zrobiło ja powracam poraz ostatni 😋 do planowania. Chyba będę osamotniona.... ☹
Elenaa gratuluję 3 bobaska 🙂
Mam pytanko od roku już przyjmuje suple mój mąż od 7 miesięcy i powiedzcie mi czy saw palmetto bierzecie cały cykl czy dopiero po owu?
Dziękuję bardzo :-)
A przypomnij w jakim wieku Twoi chlopcy i z jakich staran :-) ?
 
Dziękuję bardzo :-)
A przypomnij w jakim wieku Twoi chlopcy i z jakich staran :-) ?
Elenaa 7 i 4 latka pierwszy ze złotego strzału 2 dni przed owu 8 dni wstrzemięźliwości (ale tu też mogło dojść do przesunięcia owu i mógł być 1 dzień odstępu) drugi z codziennych przytulanek do 1 dnia przed owu ale tu już miałam dietę suple i hormony sprzyjające 😋
Teraz kupiłam cały zestaw clearblue z monitorem i testami także już chce celować dokładniej 😋🙂
Miciurka co u Ciebie i leleth proszę podaj swój magiczny sposób na dziewczynkę 😋
 
Witam. Jestem mamą 3 letniego chłopczyka ❤️. Parę miesięcy temu zajrzałam na ten wątek. Dosyć dużo informacji zebrałam jednak chce wiedzieć jak najwięcej i jak najlepiej się przygotować chcemy postarać się z mężem o drugiego dzidziusia i "wstrzelić się" z dziewczynką. Czy stosowałyście/stosujecie jakieś diety? Macie jakieś sposoby? Czy wasi mężczyźni też coś zmienili w diecie itp.?
 
Elenaa 7 i 4 latka pierwszy ze złotego strzału 2 dni przed owu 8 dni wstrzemięźliwości (ale tu też mogło dojść do przesunięcia owu i mógł być 1 dzień odstępu) drugi z codziennych przytulanek do 1 dnia przed owu ale tu już miałam dietę suple i hormony sprzyjające 😋
Teraz kupiłam cały zestaw clearblue z monitorem i testami także już chce celować dokładniej 😋🙂
Miciurka co u Ciebie i leleth proszę podaj swój magiczny sposób na dziewczynkę 😋
A czytalas o metodzie bdm? :-) od kiedy zaczynacie starania?
Fajnie jest miec trójeczke :-)
 
Madziolek witaj ja też będę starać się o dziewczynkę tylko że ja mam już 2 urwisow 😋 póki co to od roku biorę inozytol 3g saw palmetto 1100mg żurawinę w mega dawkach Niepokalanek pieprzowy inaczej castagnus 2 tab 3x dziennie do tego trzeba jeszcze dietę mało ziemniaków pomidorów i wszystkiego co ma też wysoki indeks glikemiczny raczej unikać do tego sporo ruchu. Planuję wstrzelić się w odstęp 50 48h przed owu Maz od 7 mięsiecy też bierze suple Ole 2x dziennie żurawinę i teraz dodam szyszki chmielu do tego też ruch ale z dieta na pomidory mam ciężko z nim więc staram sama mu się teraz robić jedzenie nawet do pracy. Planuję też w miesiącu starane przejść na kilka dni na dietę 500 kcal po 3 dniach takiej diety organizm sam idzie w kierunku silnego zakwaszenia a później już na odwrót więc kolejny raz trzeba wstrzelić się w odstęp i owu. No i pozostało zakwaszanie dlatego ja stosuje lactovaginal i kupiłam fajne paski do mierzenia pH mega wygoda 🙂
 
Madziolek witaj ja też będę starać się o dziewczynkę tylko że ja mam już 2 urwisow 😋 póki co to od roku biorę inozytol 3g saw palmetto 1100mg żurawinę w mega dawkach Niepokalanek pieprzowy inaczej castagnus 2 tab 3x dziennie do tego trzeba jeszcze dietę mało ziemniaków pomidorów i wszystkiego co ma też wysoki indeks glikemiczny raczej unikać do tego sporo ruchu. Planuję wstrzelić się w odstęp 50 48h przed owu Maz od 7 mięsiecy też bierze suple Ole 2x dziennie żurawinę i teraz dodam szyszki chmielu do tego też ruch ale z dieta na pomidory mam ciężko z nim więc staram sama mu się teraz robić jedzenie nawet do pracy. Planuję też w miesiącu starane przejść na kilka dni na dietę 500 kcal po 3 dniach takiej diety organizm sam idzie w kierunku silnego zakwaszenia a później już na odwrót więc kolejny raz trzeba wstrzelić się w odstęp i owu. No i pozostało zakwaszanie dlatego ja stosuje lactovaginal i kupiłam fajne paski do mierzenia pH mega wygoda 🙂


Świetnie w takim razie nie jestem sama w staraniach 😍
1.Czy inozytol bierzesz ze względu na Wit. B8 czy jakieś wskazania?
2.Saw palmetto w jakim celu się bierze 🤔🙉?
3.Niepokalanek jest lepszy/tańszy niż castagnus. Właśnie wrzuciłam tabletki castagnus do koszyka i z chęcią dowiem się coś więcej zanim kliknę kup😉
4.szyszki chmielu tylko mąż będzie stosował?
5.Poproszę namiar na paski 😀 czytałam, że pH poniżej 7 jest korzystniejsze dla dziewczynki i chciałabym to kontrolować
Ja również mam problem u męża z pomidorami, wyczytałam też, że nie powinno się jeść wędliny, więc ja nie jem jej w ogóle a mężowi ograniczam 😂. Również mu szykuję kanapki do pracy a pomidorki (zawsze brał do przegryzienia) zamieniłam mu na pokrojoną w paski paprykę 😀
 
Świetnie w takim razie nie jestem sama w staraniach 😍
1.Czy inozytol bierzesz ze względu na Wit. B8 czy jakieś wskazania?
2.Saw palmetto w jakim celu się bierze 🤔🙉?
3.Niepokalanek jest lepszy/tańszy niż castagnus. Właśnie wrzuciłam tabletki castagnus do koszyka i z chęcią dowiem się coś więcej zanim kliknę kup😉
4.szyszki chmielu tylko mąż będzie stosował?
5.Poproszę namiar na paski 😀 czytałam, że pH poniżej 7 jest korzystniejsze dla dziewczynki i chciałabym to kontrolować
Ja również mam problem u męża z pomidorami, wyczytałam też, że nie powinno się jeść wędliny, więc ja nie jem jej w ogóle a mężowi ograniczam 😂. Również mu szykuję kanapki do pracy a pomidorki (zawsze brał do przegryzienia) zamieniłam mu na pokrojoną w paski paprykę 😀
To będziemy razem działać będzie raźniej 😋
Inozytol biorę bo obniża testosteron i reguluje gospodarkę hormonalna dziewczyny pisały ze łatwiej w ciążę zajść
Castagnus to to samo co Niepokalanek podwyższa progesteron jeszcze chce dokupić krem z progesteronem z nów food i stosować go po owu
Saw palmetto to wyczytałam że tylko do owu obniża testosteron i estrogen
Szyszki chmielu tylko mąż
Testy kupiłam dokładnie te wychodzą najtaniej a jest wygoda Link do: Testy do pomiaru odczynu PH pochwy - 50 szt.
 
reklama
To będziemy razem działać będzie raźniej 😋
Inozytol biorę bo obniża testosteron i reguluje gospodarkę hormonalna dziewczyny pisały ze łatwiej w ciążę zajść
Castagnus to to samo co Niepokalanek podwyższa progesteron jeszcze chce dokupić krem z progesteronem z nów food i stosować go po owu
Saw palmetto to wyczytałam że tylko do owu obniża testosteron i estrogen
Szyszki chmielu tylko mąż
Testy kupiłam dokładnie te wychodzą najtaniej a jest wygoda Link do: Testy do pomiaru odczynu PH pochwy - 50 szt.
A pH powinno się utrzymać na poziomie 4.5 stąd np lacto ale tu już musisz sama sprawdzić co ci obniża pH dziewczyny stosowały sylk
 
Do góry