reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A i przed owu biorę acard polepsza ukrwienie macicy i podobno łatwiej się zagnieżdża zarodek
Co do diety to ja mięsa prawie w ogóle nie jem mąż jedynie ale też nie dużo u nas więcej warzyw teraz, jeszcze muszę poćwiczyć z kalorycznością 😋🙂 podobno na dziewczynkę trzeba pilnować poziomu glukozy stąd mało posiłków i nie dojadać taką dieta diabetyków
 
reklama
Cześć dziewczyny. Ja myślę bardzo intensywnie nad 4 dzieckiem🙂 mam już wesoła 3🙂 dziewczynkę, chłopca, dziewczynkę. Nie wiem czy bym się nastawiała na konkretną płeć, chociaż synek chciałby brata🙂Narazie leczę dość mocna anemię
 
Cześć dziewczyny. Ja myślę bardzo intensywnie nad 4 dzieckiem🙂 mam już wesoła 3🙂 dziewczynkę, chłopca, dziewczynkę. Nie wiem czy bym się nastawiała na konkretną płeć, chociaż synek chciałby brata🙂Narazie leczę dość mocna anemię
Ooo fajnie, a w jakim wieku masz dzieci. Ja mam syna, corke i synka 1 miesiąc. Córka chciałaby jeszcze siostre o którą się codzien modli, starszy syn chetny tez na rodzeństwo ale pod warunkiem ze bedzie kolejny chłopiec :-) moze kiedyś jeszcze pomyslimy
 
Ooo fajnie, a w jakim wieku masz dzieci. Ja mam syna, corke i synka 1 miesiąc. Córka chciałaby jeszcze siostre o którą się codzien modli, starszy syn chetny tez na rodzeństwo ale pod warunkiem ze bedzie kolejny chłopiec :-) moze kiedyś jeszcze pomyslimy
Córka teraz w lipcu skończy 10 lat, synek koniec kwietnia skończył 5 i najmłodsza 28 czerwca 2 latka🙂 córka miała czas, że bardzo pytała o siostrę no i ma🙂 synek z najmłodsza tworzą fajny duet. Ale jednak czasami pyta o brata. A najstarsza mu dała radę, że ma chodzić do mamy i pytać bo ona tak pytała i ma🤣🙈
 
Witam Was dziewczyny, coś szukałam na google i trafiłam na Wasze wpisy, ktore tak mnie wciągnęły, że czytam od strony nr 1 ;) my staramy się o chłopca tylko czasami mam wrażenie że przy staraniach w obrębie owulaji to nie wychodzą dwie kreski na teście jakby mój organizm nie przyjmował jajka z plemnikiem Y ;) Przy staraniach zaraz po okresie do owulki (do skoku temp) mam dwie córcie
Zacznę może od opisania mojej sytuacji, którą opisałam już w innym temacie.
Jestem mamą dwóch córeczek w wieku 7 i 4 latka. Nie planowaliśmy więcej dzieci, aczkolwiek zawsze marzyłam o wesołej trójce ;)
Pod koniec kwietnia zdecydowaliśmy się na starania o trzecie dziecko. Ze względu, że brałam tabletki anty, skończyłam opakowanie w połowie maja, a już 1 czerwca dostałam "normalną" miesiączkę. Nie staraliśmy się, ale też specjalnie nie zabezpieczaliśmy. Nie wiem o czym myślałam, że co po tabsach nie zajdę?! Nie wiem... no i w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test = słabo widoczna druga kreska, dwa dni później słaba kreska, ale już widoczna. po kolejnych dwóch dniach zrobiłam znowu bo nagle brzuch się uspokoił, magiczna gulka w gardle znikła no i druga kreska na teście też zaczęła słabnąć... Lekarz stwierdził w 32 dc zagnieżdżenie w macicy około dwutygodniową ciążę i kazał czekać bo za wczesna ciąża by coś dać tym bardziej że już plamiłam... 2 lipca zaczęłam intensywnie krwawic ze skrzepami przypominającymi wątróbkę. Dzisiaj jestem już praktycznie po krwawieniu i muszę udać się na kontrole bo też oprócz ciązy miałam torbiel 5,5 cm...
Mam nadzieje, że nie będzie przeciwwskazań do starań bo mąż pracuje za granicą w delegacji i czasami ciężko nam się wstrzelić w dni płodne - szczerze powiedziawszy córcie nie wiem jakim cudem się udało nam ustrzelić?!
Mój mąż też wyjazdowy, czasami mam go tydzień w miesiącu
 
A i przed owu biorę acard polepsza ukrwienie macicy i podobno łatwiej się zagnieżdża zarodek
Co do diety to ja mięsa prawie w ogóle nie jem mąż jedynie ale też nie dużo u nas więcej warzyw teraz, jeszcze muszę poćwiczyć z kalorycznością 😋🙂 podobno na dziewczynkę trzeba pilnować poziomu glukozy stąd mało posiłków i nie dojadać taką dieta diabetyków
A co ze słodkim? Czytałam, że dobrze jeść coś słodkiego przy staraniach o dziewczynkę?
 
reklama
Dziewczyny jestem na etapie zamawiania wszystkich potrzebnych witamin,testów itd. Macie może jakąś aptekę internetową która sprzedaje produkty nie za miliony.Może też coś doradzicie bo nie wiem jak to rozgryźć żeby nie łykać garści tabletek.Potrzebuję:
Sód 700-1000 mg dziennie
Potas 2500-3500mg
cytrynian wapnia 1200-1800mg
cytrynian lub asparaginian magnezu
wit c 500-1000mg
wit B6 100mg
kwas foliowy 800mg
:o
 
Do góry