reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Widziałam dziewczyny, że pisałyście o problemach brzuszkowych po Juvit D. A czy ktoś używał witaminę D-vitum i też zauważył coś niepokojącego? Ja po dwóch dniach podawania zauważyłam, że dziecko co chwile robi kupkę i ciągle puszcza bąki "z kleksem". Czy takie coś może być po witaminie czy takie częste bąki i wodniste kupki są fizjologiczne u noworodków? Dzięki za odpowiedź :-)
My dajemy d vitrum te twist off 400mg. Chyba wszystko jest ok. Nie uwzględnialam w ogóle witaminy jako czynnika powodujacego jakiekolwiek problemy. Ale.kto wie...
 
reklama
Ja wcale nie sprawdzam ile mały je, czasami je 10 minut, a czasami pół godziny chociaż tak standardowo ok 15 minut średnio co 2 godziny, położna stwierdziła że starczy i że póki będzie ładnie przybierał to się nie martwić. Poradziła też, żeby nie kupować wagi dla maluszka 😁 mówi, ze mamy wtedy codziennie albo co 2 dni ważą dzieci i się stresują niepotrzebnie 😄
 

Założyli mi wczoraj balonik (foley) i skurcze męczyły mnie po jakimś czasie co 5-10 min ale później się uspokoiło wiec nie wiem czy coś i co tam zadziałał. Dopiero dowiem się jak będą go wyciągać. Dostałam czopek który zaraz mam wziąć i później mam wziąć gorący prysznic i druga zmiana zabierze mnie na porodówkę. Jestem przerażona 🙈
 
Założyli mi wczoraj balonik (foley) i skurcze męczyły mnie po jakimś czasie co 5-10 min ale później się uspokoiło wiec nie wiem czy coś i co tam zadziałał. Dopiero dowiem się jak będą go wyciągać. Dostałam czopek który zaraz mam wziąć i później mam wziąć gorący prysznic i druga zmiana zabierze mnie na porodówkę. Jestem przerażona 🙈
Bedzie dobrze☺☺ juz niedlugo po wszystkim. Trzymam kciuki👍👍
 
A ja nadal w dwupaku. Już jestem tym zmęczona. Jutro idę na kolejne ktg. Pewnie znowu mnie pomasują, a jak nic nie ruszy to podejrzewam, ze mnie w pt położą na wywoływanie.
Wg usg z I trym termin miałam na 18.07, Wg OM 22.07. Ale powiedzieli mi, ze jak taka mała różnica, to posługują się terminem z OM, ale wcale jakoś mi się to nie podoba.
 
reklama
To moja największa bolączka. Dlatego oprócz przystawiania daje mu to odciagniete i mam nadzieje ze wychodzi około 120 , często po godzinie domaga się jeszcze, a czasem jest ok przez 2-3 godz. Ale rano i na noc wjeżdza bebilon. Dzisiaj się pogodzilam ze wstępna diagnozą która miał już w szpitalu - skrócone wedzidelko :/ i może to być przyczyną jego szybkiego meczenia się przy piersi i zasypiania, co za tym idzie niedojadania...musze się jeszcze skonsultować ze specem czy podcinac czy nie. 😑
Ad.kupek dziewczyny to wszystko ok, noworodki oddają stolce praktycznie po każdym jedzeniu, są wodniste z grudkami, w całej palecie odcieni żółci 😉 i te mokre bąki tez normalka 😚
U nas bylo.tez krótkie wedzidełko ale w szpitalu nam podcieli
 
Do góry