reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Cześć Dziewczyny 😊 jestem po wizycie, szyjka skróciła się do 1,62 cm(dwa tygodnie temu było 2 cm). Lejek od wewnątrz sie na szczęście nie powiększa. Wg lekarza nie jest tak źle patrząc ile mam tych twardnien/napiania się brzucha.
Mały waży 2146 g ❤ a u nas ten 34+0 tc, co mnie cieszy jak dziecko 😁może uda nam się jeszcze wytrwać minimum do tego 36 tc ...🙏
Luteinę mam brać do 37 tc.

Ale po tej wyprawie do lekarza kręgosłup boli okropnie, tylko leże i chyba pójdę spać, bo z nerwów spalam tylko 5 godzin...
Ależ Ci gratuluję!!!!! Super, i trzymam kciuki za kolejne 2 tygodnie.
Szyjka, to wydaje mi się, że juz w tym tygodniu i fizjologicznie zaczyna się przygotowywać do porodu. Ale... Trzymam kciuki ✊
Ja dziś 33+2, gonię za Tobą 😊 i też oby do 34, a potem 36 i oddycham że spokojem 😊
 
Witajcie Dziewczyny. Chciałabym dołączyć :) Ciąża 19+2. Zdiagnozowana niewydolnosc szyjki, rok temu poronienie w 16 tygodniu. Obecna ciąża - szew od 15 tygodnia, szyjka miała wówczas około 20 mm. Po założeniu szwu szyjka w porządku, 35mm. Cały czas leżałam plackiem. Parę dni temu, przy wkładaniu palcem luteiny dopochwowo, wyczułam nitkę szwu, wcześniej jej nie wyczuwalam. Pobiegłam do ginekologa, mój był na urlopie, więc wybrałam innego. Na fotelu koszmar - szew częściowo spelzl, szyjka 15 mm. Do szpitala. W szpitalu znów fotel - szew sie trzyma, szyjka 25mm, ale miękka 😖 Na drugi dzień inny lekarz, badanie tylko na fotelu, bez usg - szew trzyma. No i tak leżę od czwartku... Okazało sie, że przy zakladanie szwu w 15 tygodniu, w posiewie z szyjki nie było bakterii co prawda, ale wyszły grzyby 🙄 I szew na te grzyby założyli... Od wczoraj biore dopochwowo nystatyne. Pieczenie pochwy, które mi od dawna dokuczalo, a moj lekarz twierdzil, ze to od luteiny - minelo. Czekam na wynik nowego posiewu z pochwy, ktory pobrali wczoraj. Czy ktoras z Was spotkała się kiedyś z częściowym spelznieciem szwu? 🤔 I czy ta szyjka 25 mm, miekka, ale zamknieta w 19tym tygodniu to az taka tragedia? 🥺
 
Cześć dziewczyny[emoji4] od wczoraj jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką pessara. Samo założenie było czymś gorszym niż 'lekki dyskomfort' obiecywany przez lekarza [emoji17] naiwnie myślałam też że usłyszę że teraz jestem bezpieczna i mogę być bardziej aktywna niż leżącą plackiem non stop. Tzn jeśli jest to konieczne to oczywiście będę leżeć i postaram sie nie narzekać ale powiedzcie jak to było u Was? Pozwalałyscie sobie na jakikolwiek ruch?

Dziewczyny o czym powinnam wiedzieć mając ten cały pessar? I czy to normalne że aplikujac Luteinę czuję to dosyć nisko?
Cześć,
Ja odpowiem z mojej krótkiej - miesięcznej- perspektywy:
1. Ruch mam zakazany, nie przez samą szyjkę, bo ta dobrze trzyma dzięki pessarowi, a przez skurcze. Natomiast po założeniu pessara moja pani Dr (która jest ogromną przeciwniczką leżenia), poprosiła, żebym się jednak położyłab- dla pewności, że donoszę ciążę. Tobie powinien powiedzieć to lekarz znając Twoją historię, przebieg ciąży, stan szyjki (miękka, twarda, zamknięta, z lekkim rozwarciem, z lejkiem?).
2. Pessar czuję raz głębiej, raz bliżej - chyba zależy od tego, jak szyjka pracuje;
3. Ogromna ilość wydzieliny - u mnie 2 razy spowodowało wizytę na IP z podejrzeniem, że to wody. Wydzielina nie pojawia się codziennie, ale nasila się po tabletkach (luteina+macmirror).
4. Higiena - podmywam się częściej, przeważnie wodą, czasem tantuum rosa, bo i luteina, i macmirror mnie podrażniają.
😊
 
Cześć Dziewczyny 😊 jestem po wizycie, szyjka skróciła się do 1,62 cm(dwa tygodnie temu było 2 cm). Lejek od wewnątrz sie na szczęście nie powiększa. Wg lekarza nie jest tak źle patrząc ile mam tych twardnien/napiania się brzucha.
Mały waży 2146 g ❤ a u nas ten 34+0 tc, co mnie cieszy jak dziecko 😁może uda nam się jeszcze wytrwać minimum do tego 36 tc ...🙏
Luteinę mam brać do 37 tc.

Ale po tej wyprawie do lekarza kręgosłup boli okropnie, tylko leże i chyba pójdę spać, bo z nerwów spalam tylko 5 godzin...

Już nie dużo zostało a szyjka wcale jeszcze nie taka krótka (tak mi się wydaje). Dopóki rozwarcia nie ma, to chyba jest ok.
Tym bardziej czekam na swoją kolej w poniedziałek.
Zobacz teraz z wagą: u nas 34+2 2100 i wielkie halo. U Ciebie mniej więcej tyle samo i pan Dr niczym Ciebie nie straszył 😊.
 
Dziewczyny jak wy wyczuwacie to napinanie, stawianie się brzucha? Czy to jakoś czuć, czy dopiero jak dotykajcie to poprostu czujecie ręką? Co prawda zaczynam dopiero 23tc, może to jeszcze za wcześnie? Ale nie chciałabym tego przegapić w mojej sytuacji.

Oprócz tego ponad tydzień z pessarem za mną, ale nie widzę wzmożonej ilości śluzu? Jedynie wypadająca luteinę jak się już rozpuści.
 
Dziewczyny jak wy wyczuwacie to napinanie, stawianie się brzucha? Czy to jakoś czuć, czy dopiero jak dotykajcie to poprostu czujecie ręką? Co prawda zaczynam dopiero 23tc, może to jeszcze za wcześnie? Ale nie chciałabym tego przegapić w mojej sytuacji.

Oprócz tego ponad tydzień z pessarem za mną, ale nie widzę wzmożonej ilości śluzu? Jedynie wypadająca luteinę jak się już rozpuści.
To tylko się ciesz, że wydzieliny nie ma. U mnie często się zbiera za pessarem i wylatuje podczas badania.
 
Cześć,
Ja odpowiem z mojej krótkiej - miesięcznej- perspektywy:
1. Ruch mam zakazany, nie przez samą szyjkę, bo ta dobrze trzyma dzięki pessarowi, a przez skurcze. Natomiast po założeniu pessara moja pani Dr (która jest ogromną przeciwniczką leżenia), poprosiła, żebym się jednak położyłab- dla pewności, że donoszę ciążę. Tobie powinien powiedzieć to lekarz znając Twoją historię, przebieg ciąży, stan szyjki (miękka, twarda, zamknięta, z lekkim rozwarciem, z lejkiem?).
2. Pessar czuję raz głębiej, raz bliżej - chyba zależy od tego, jak szyjka pracuje;
3. Ogromna ilość wydzieliny - u mnie 2 razy spowodowało wizytę na IP z podejrzeniem, że to wody. Wydzielina nie pojawia się codziennie, ale nasila się po tabletkach (luteina+macmirror).
4. Higiena - podmywam się częściej, przeważnie wodą, czasem tantuum rosa, bo i luteina, i macmirror mnie podrażniają.
[emoji4]
Dziękuję za podpowiedzi [emoji6] no właśnie mi bardzo napina się brzuch.. Biorę magne b6 3×2 +aspargin ale szczerze mówiąc nie widzę poprawy.. I też leżenie mam zalecane ze względu na te twardnienia. Dr mówi że jak tylko czuje napinanie brzucha to od razu leżenie.. Czy tak już bedxie do końca ciąży? Czy jednak te twardnienia mogą w końcu ustąpić? Na ten moment walczę z nimi od 2 tygodni i muszę przyznać że jest to cholernie uciążliwe

I też mam Macmirorr i Lactovaginal które stosuje już mniej więcej od miesiąca więc panikę z powodu zwiększonej ilości wodnistej wydzieliny mam już za sobą..
 
reklama
Ja wiem 🤣 marzysz o rozprostowaniu nóg, pozycji siedzącej, czymkolwiek tylko nie lewy bok. Czasami mam dość samego leżenia tak ogólnie 😉😉
Pozycja siedzącą mnie jakoś przeraża odrazu mi się wydaje że naciskam na szyjkę więc
Cześć dziewczyny[emoji4] od wczoraj jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką pessara. Samo założenie było czymś gorszym niż 'lekki dyskomfort' obiecywany przez lekarza [emoji17] naiwnie myślałam też że usłyszę że teraz jestem bezpieczna i mogę być bardziej aktywna niż leżącą plackiem non stop. Tzn jeśli jest to konieczne to oczywiście będę leżeć i postaram sie nie narzekać ale powiedzcie jak to było u Was? Pozwalałyscie sobie na jakikolwiek ruch?

Dziewczyny o czym powinnam wiedzieć mając ten cały pessar? I czy to normalne że aplikujac Luteinę czuję to dosyć nisko?

Aaaa i dzisiaj mamy 25+6, szyjka wczoraj 29mm.
Ja mam pessar ponad tydzień i też go czuje nisko aplikując lekki wkładam pod niego lekarz powiedział że pessar trzyma to chyba normalne 🙂
 
Do góry