reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Zosix

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
122
Hej hej :) dołączyłam tu do Was bo fajne rzeczy można poczytać i podpowiadać ale głównym powodem jest ostatnio męcząca mnie sytuacja. Jestem w 32tc , to moja pierwsza ciąża , mieszkam w UK a tu niestety przysługują mi tylko 2 usg . Moja dziewczynka nigdy nie była jakimś mega aktywnym dzieckiem chociaż czasami miewała dni ze skakał jak szalona :) od pewnego czasu ( szczególnie w upały) jej ruchy są wyczuwalny tylko gdy ja odpoczywam. Gdy chodzę , coś robie to brzuch raczej jest twardy . Czy to możliwe żeby miała gorsze dni gdy ja jestem nie do życia ? Czy muszę się martwic ze coś jest nie tak ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej hej :) dołączyłam tu do Was bo fajne rzeczy można poczytać i podpowiadać ale głównym powodem jest ostatnio męcząca mnie sytuacja. Jestem w 32tc , to moja pierwsza ciąża , mieszkam w UK a tu niestety przysługują mi tylko 2 usg . Moja dziewczynka nigdy nie była jakimś mega aktywnym dzieckiem chociaż czasami miewała dni ze skakał jak szalona :) od pewnego czasu ( szczególnie w upały) jej ruchy są wyczuwalny tylko gdy ja odpoczywam. Gdy chodzę , coś robie to brzuch raczej jest twardy . Czy to możliwe żeby miała gorsze dni gdy ja jestem nie do życia ? Czy muszę się martwic ze coś jest nie tak ?
Wiadomo Ze zawsze lepiej sprawdzić i mieć pewność. Moj nie raz był bardzo aktywny a potem np 3 dni prawie cisza, że od zmysłów...
Jeśli masz wątpliwości co do ruchów to zadzwoń na numer ktory podała Ci midwife i zaproszą Cie na skan jeszcze dziś. Powinnaś mieć numer 24/7 w swoich notatkach. Powiedz, że się niepokoisz i czujesz słabe ruchy lub wcale.
Ja mialam 5 skanów, też jestem w UK. Oni zawsze mówią, że jeśli coś z ruchami nie tak to, żeby dzwonić.
 
Jeśli masz wątpliwości co do ruchów to zadzwoń na numer ktory podała Ci midwife i zaproszą Cie na skan jeszcze dziś. Powinnaś mieć numer 24/7 w swoich notatkach. Powiedz, że się niepokoisz i czujesz słabe ruchy lub wcale.
Ja mialam 5 skanów, też jestem w UK. Oni zawsze mówią, że jeśli coś z ruchami nie tak to, żeby dzwonić.
Jak to zrobiłaś ze miałaś aż 5 skanów ?
 
Jak to zrobiłaś ze miałaś aż 5 skanów ?
Ja mialam nadwagę, więc od początku nastawialiśmy się na 5 skanów wzrostowych. Wszystko było dobrze ale musieliśmy kontrolować.
Jednak mozesz tez zadzwonić że masz obawy i Cie przyjmą. Możesz też jechać do prywatnej przychodni tak jak większość dziewczyn w Polsce , Usg kosztuje bodajże 70 f a spokojna głowa.
 
Ja mialam nadwagę, więc od początku nastawialiśmy się na 5 skanów wzrostowych. Wszystko było dobrze ale musieliśmy kontrolować.
Jednak mozesz tez zadzwonić że masz obawy i Cie przyjmą. Możesz też jechać do prywatnej przychodni tak jak większość dziewczyn w Polsce , Usg kosztuje bodajże 70 f a spokojna głowa.
Chyba tak zrobię i umówię się jak tylko mąż zacznie urlop . Dziękuje bardzo za szybka odpowiedz ;)
 
Ruchy są wyczuwalne najczęściej gdy siedzisz lub leżysz bo wtedy dziecko się budzi a jak chodzisz to kolyszesz ją do snu :) martwić bym się zaczęła gdybyś w ogóle nie czuła ruchów.
Dokładnie. Mój łobuziak był aktywny gdy siedziałam lub leżałam, a spal gdy byłam aktywna. Najmocniej kopał mnie w samochodzie, gdy zatrzymywaliśmy się na czerwonym 🤣

Jedak jeśli cokolwiek Cię niepokoi umów się prywatnie. Twój spokój jest bardzo ważny 💕

Powodzenia :)
 
reklama
U mnie w ciągu dnia ruchy były wyczuwalne zazwyczaj jak siedziałam albo leżałam. Jak chodziłam to spał, bo był kołysany. Za to w nocy robił sobie takie imprezy w brzuchu, że pół nocy nie mogłam spać
O tak, a ni daj Boże chciałam spać na prawym boku! 🤦‍♀️ Nieee, tylko lewy albo masakrowanie organów wewnętrznych 🤣😅
 
reklama
Do góry