reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 msc starań, wysoka PRL i temp. 37

Dołączył(a)
28 Sierpień 2020
Postów
5
Cześć dziewczyny.
Od 5 msc staramy się o dziecko jednak żadnych rezultatów. Od kilku lat leczę się na hiperprolaktynemie. Miałam mikrogroczulaka w przysadce jednak farmakologicznie go wyleczyłam. Poziom ciagle zbyt wysoki i na stałe dostinex i letrox bo tsh tez góruje. Cykle mam regularne (+\-2 dni różnicy), żadnych nienormalności a wszytsko książkowo.
Rozmawiałam z koleżanka, która skończyła nauki przedmałżeńskie i dużo mi opowiedziała o badaniu temperatury ciała.
W tym miesiacu od razu po @ zaczęłam mierzyć temperaturę Ciała w pochwie od razu po przebudzeniu. Po@ miałam 36,6 a już od 11 dnia cyklu mam 37 i wyżej. Dziś mam 26 dzień cyklu ( zazwyczaj mam 28-dniowe cykle) i ciagle tak wysoka temperatura. Od wczoraj miałam plamienie jasnobrązowe i czuje ciągniecie i dziwny ból jakby igły w brzuchu. Piersi mam nabrzmiałe ale to tak jak na każda @....
Każdego miesiące robię test z wielka nadzieja i zawsze widzę tr jedna kreskę....
Co o tym myślicie? Któraś miała podobnie? jest szansa?

ps. Mam 25 lat, prowadzę zdrowy tryb życia, w rodzinie nigdy nie słyszałam o przypadkach z problemami z zajściem w ciąże.
 
reklama
Powiem tak - szansa jest, ale tylko test ciążowy a tak naprawdę badanie bety z krwi da ci odpowiedź.

W moim przypadku ciążę "czułam" już tydzień po zapłodnieniu czyli w sumie od razu po implantacji a beta wyszła na 3 dni przed okresem. U Ciebie ta stale podwyższona temperatura jest dobrym znakiem.

Od ciebie zależy czy czekasz na @ i robisz test czy też pójdziesz sobie jutro lub w poniedziałek na badanie krwi.

Trzymam kciuki :)
 
Powiem tak - szansa jest, ale tylko test ciążowy a tak naprawdę badanie bety z krwi da ci odpowiedź.

W moim przypadku ciążę "czułam" już tydzień po zapłodnieniu czyli w sumie od razu po implantacji a beta wyszła na 3 dni przed okresem. U Ciebie ta stale podwyższona temperatura jest dobrym znakiem.

Od ciebie zależy czy czekasz na @ i robisz test czy też pójdziesz sobie jutro lub w poniedziałek na badanie krwi.

Trzymam kciuki :)

Problem w tym ze nie wiem czy te „dolegliwości” jak kłucie w podbrzuszu i ciągniecie jest oznaka zagnieżdżania się zarodka czy może zwiastuje @?
 
Problem w tym ze nie wiem czy te „dolegliwości” jak kłucie w podbrzuszu i ciągniecie jest oznaka zagnieżdżania się zarodka czy może zwiastuje @?
może być oznaką i tego i tego, pierwsze oznaki ciąży są bardzo podobne do oznaków nadchodzącej @. U mnie na przyklad ból miesiączkowy pojawił się już na tydzień przed @ a nie na 2 dni przed, to dało mi do myslenia :)
 
może być oznaką i tego i tego, pierwsze oznaki ciąży są bardzo podobne do oznaków nadchodzącej @. U mnie na przyklad ból miesiączkowy pojawił się już na tydzień przed @ a nie na 2 dni przed, to dało mi do myslenia :)
No to poczekam badając temperaturę i może na dniach sprawdzę rano sprawdzę test ciążowy z moczu.... oby to wreszcie było to :)
 
A ja mam pytanie.. jesli mialas mikrogruczolaka i zmniejszylas go lekami to skad nadal podwyzszony poziom prolaktyny? Kiedy ostatni raz robilas rezonans, ze wiadomo ze guz zniknal? I co u Ciebie oznacza wysoki poziom prolaktyny? Jak duze dawki dostinexa zazywasz i jak czesto?
 
A ja mam pytanie.. jesli mialas mikrogruczolaka i zmniejszylas go lekami to skad nadal podwyzszony poziom prolaktyny? Kiedy ostatni raz robilas rezonans, ze wiadomo ze guz zniknal? I co u Ciebie oznacza wysoki poziom prolaktyny? Jak duze dawki dostinexa zazywasz i jak czesto?
W 2016 w grudniu robiłam rezonans przysadki, ponieważ miałam wysoki poziom i zlecono mi (brak objawów hiperprolaktynemi, nawet po badaniu z tabletka). Wtedy wyszło ze mam mikrogroczulaka o wielości ok 9mm. Już wcześniej miałam włączony dostinex ale po wyniku MRI endo zwiększył mi dawkę. W grudniu 2017,2018,2019 czysty obraz.
musial się wchłonąć.
Jednak PRL mam cały czas zbyt wysoka i endo mówi ze tak tez się zdarza.... dlatego martwie się o zajście w ciąże i o trudności w posiadaniu upragnionego dzieciątka...
 
reklama
A ja mam pytanie.. jesli mialas mikrogruczolaka i zmniejszylas go lekami to skad nadal podwyzszony poziom prolaktyny? Kiedy ostatni raz robilas rezonans, ze wiadomo ze guz zniknal? I co u Ciebie oznacza wysoki poziom prolaktyny? Jak duze dawki dostinexa zazywasz i jak czesto?
Dawki mam różne, ponieważ wielkość dawki zależy od aktualnego wyniku a ten skacze...
aktualnie biorę 0.5 tabletki na tydzień a wynik miałam 30 a norma jest do 23.
 
Do góry