reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam ktore pobudzaly laktacje

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam, głupia ja - prawdopodobnie przegapiłam skok rozwojowy miedzy 8-10tc i posłuchałam "dobrych rad" z artykułu parenting zeby w tym okresie uczyc juz dziecko ze "w nocy sie spi, a nie je"- dzieco wybudzalo mi się czesciej w nocy niż zwykle i zamiast dawac cyca to dawalam smoka- fakt ze spalo dalej, ale w efekcie (tak mi się przynajmniej wydaje) - zamiast mieć więcej mleka, to mam mniej - patrze po ilości ściąganego pokarmu - kiedys udawało mi się ściągnąć 100-140, a teraz 80-60. Czy da się to jeszcze jakos uratować? Oczywiście dzisiaj w nocy jak tylko będzie mi się budzic to od razu daje cyca, żeby cycki wiedziały ze maja produkować, a w ciagu dnia bede co godzinę ściągać mleko.. mam laktator lionelo- ktoras wie ktory najlepszy program do pobudzania ? Z tego co pamiętam to te od 1-4 są do pobudzania - takie lekkie ssanie, do ściągania używam od 5 w zwyz. Chyba ze lepiej używać tych z mocniejszym ssaniem ? Moje dziecko zawsze jadło z jednej piersi i ladnie przybierało, teraz kończy jesc po 7min (kiedys 10)- drugiego cycka nie chce. Pisze to, bo może jednak mi się wydaje że mam mało pokarmu ? Dzisiaj ściągam 60ml metoda 7-7-5-5, tyle że mala z jednego cycka jadla o 16, drugiego po 18, a o 19 ściągam.te 60ml. Jak na 10tyg dziecko chyba i tak powinno się trochę więcej ściągnąć? Mala.18sierpnia ważyła około.4.84 a 6 września 5,23. Dobrze przybrała czy jednak za malo ?
 
reklama
Rozwiązanie
Cóż.. co 2h to myślę że dziecko do okolo 6 tyg potrzebuje - z tego co zauwazylam po malej. U mnie mala juz jadla co 3 a nawet 4h w nocy- sama się wybudzala - czyli karmila..typowo na żądanie, i toeretycznie z tygodnia na tydzień powinno być lepiej, a od jakis 3 tyg jest gorzej. Wcześniej jadla i spala, a teraz je, spi- przebudza sie pare razy. Itd.. slyszalam o.tym leku na recepte co ty dalas, moja pediatra stwierdziła że to za silny lek dla takiego malego dziecka i ze mam potestowac to co jest dostępne na rynku i nie rezygnować z karmienia piersią, że samo minie itd..... no cóż, wiec próbuje..
Nie do końca jest tak jak piszesz. Mleko matki szybko się trawi, dlatego dziecko budzi się co 1,5-2 h. To normalne. Mm trawi się ok 3 h...
Ja karmiłam butelka. Nie wypowiem się z własnego doświadczenia. Jednak z tego co mają koleżanki to karmienie piersią właśnie tak wygląda. Co 2h. I to jest normalne w takim wieku. Wazne, żeby dziecko zjadło i zabrać. Bo z tego co mówią jest później masakra. Może będzie hejt, ale matki stają sie smoczkiem. To oczywiście jest kwestia personalna. Jeśli ktoś chce dziecko śpiące z cycem.. ok. Ale jeśli nie, to karmienie i odkładać.
Jednak jakie by karmienie nie było, takie dziecko trzeba karmić w nocy. Cukru szybko spadają.

Brzuszkkowe problemy mają też dzieci na mm i to mam wrażenie, że jeszcze gorsze.. dawałam biogaje, Espumisan w dzień i debridat na receptę który dał nam żyć.
Cóż.. co 2h to myślę że dziecko do okolo 6 tyg potrzebuje - z tego co zauwazylam po malej. U mnie mala juz jadla co 3 a nawet 4h w nocy- sama się wybudzala - czyli karmila..typowo na żądanie, i toeretycznie z tygodnia na tydzień powinno być lepiej, a od jakis 3 tyg jest gorzej. Wcześniej jadla i spala, a teraz je, spi- przebudza sie pare razy. Itd.. slyszalam o.tym leku na recepte co ty dalas, moja pediatra stwierdziła że to za silny lek dla takiego malego dziecka i ze mam potestowac to co jest dostępne na rynku i nie rezygnować z karmienia piersią, że samo minie itd..... no cóż, wiec próbuje..
 
reklama
Cóż.. co 2h to myślę że dziecko do okolo 6 tyg potrzebuje - z tego co zauwazylam po malej. U mnie mala juz jadla co 3 a nawet 4h w nocy- sama się wybudzala - czyli karmila..typowo na żądanie, i toeretycznie z tygodnia na tydzień powinno być lepiej, a od jakis 3 tyg jest gorzej. Wcześniej jadla i spala, a teraz je, spi- przebudza sie pare razy. Itd.. slyszalam o.tym leku na recepte co ty dalas, moja pediatra stwierdziła że to za silny lek dla takiego malego dziecka i ze mam potestowac to co jest dostępne na rynku i nie rezygnować z karmienia piersią, że samo minie itd..... no cóż, wiec próbuje..
Nie do końca jest tak jak piszesz. Mleko matki szybko się trawi, dlatego dziecko budzi się co 1,5-2 h. To normalne. Mm trawi się ok 3 h. Wtedy łatwiej o system co 3h. Mój syn na piersi jadł co 45 min-1h w dzień, co 1,5-2 h w nocy do niemal 6 miesiąca. I to wcale nie były problemy brzuszkowe. Po prostu jadł mało a czesto. Niektórzy tak maja. Zwróć uwagę, że mleko matki to jedzenie i picie. Jak jest ciepło na zewnątrz to dziecko częściej wola cyca, bo chce mu się pić. Łapię wtedy na chwilę i puszcza. To wszystko prawidłowe zachowania dziecka, zwłaszcza tak małego.
 
Rozwiązanie
Do góry