reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cyclogest lepszy niż duphaston?

Smolna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2020
Postów
256
Cześć dziewczyny, mam problem z niskim progesteronem, jutro zaczynam 7tc a wynik 20... Lekarz mówił, że 40 to byłby już super wynik i do tego dążymy. Brałam Duphaston, ale nie pomógł. Teraz dostałam Cyclogest dopochw. 400mg, lekarz uważa, że jest lepszy, bo naturalny (i oczywiście odpowiednio droższy). Nie mam przekonania, zwłaszcza, że nast. dnia jak wstanę wszystko mam na wkładce. Czy któraś korzystała i dało to jakiś efekt? Przez ten niski progesteron oszaleję, pierwszą ciąże poroniłam, co prawda byla to wada zarodka, a teraz cała się trzęsę, bo boję się, że tym razem to ja nie utrzymam...
 
reklama
Duphaston jako sztuczny progesteron nie wychodzi w badaniu krwi. Także on nie podniesienie Ci wyniku, ale będzie działał.
 
Czy one wygladaja jak takie duze czopki w jednorazowych opakowaniach?jesli tak to ja mam takie cos i lekarka kazala przyjmowac odbytniczo,mowi ze tez ladnie sie wchlaniaja,najlepiej po wyproznieniu.nic praktycznie nie "wylewa" sie
 
Skoro tabletka zostaje na wkladce to może za płytko wkładasz. Moim zdaniem wynik 20 to nie jest najgorszy.
 
Czy one wygladaja jak takie duze czopki w jednorazowych opakowaniach?jesli tak to ja mam takie cos i lekarka kazala przyjmowac odbytniczo,mowi ze tez ladnie sie wchlaniaja,najlepiej po wyproznieniu.nic praktycznie nie "wylewa" sie
Tak, białe miękkie. Doodbytniczo? Podziwiam... Ufff chyba wole jednak „standardowo” mimo wszystko
 
Cześć dziewczyny, mam problem z niskim progesteronem, jutro zaczynam 7tc a wynik 20... Lekarz mówił, że 40 to byłby już super wynik i do tego dążymy. Brałam Duphaston, ale nie pomógł. Teraz dostałam Cyclogest dopochw. 400mg, lekarz uważa, że jest lepszy, bo naturalny (i oczywiście odpowiednio droższy). Nie mam przekonania, zwłaszcza, że nast. dnia jak wstanę wszystko mam na wkładce. Czy któraś korzystała i dało to jakiś efekt? Przez ten niski progesteron oszaleję, pierwszą ciąże poroniłam, co prawda byla to wada zarodka, a teraz cała się trzęsę, bo boję się, że tym razem to ja nie utrzymam...
Ja brałam cyclogest od 7tc. Mi również nie pomagał duphaston. Odklejało się jajo płodowe. Był duży krwiak. Po 2 tygodniach stosowania cyclogestu krwiak się wchłoną. Obecnie zaczęłam 20tydzien ciąży.
 
reklama
Cześć dziewczyny, mam problem z niskim progesteronem, jutro zaczynam 7tc a wynik 20... Lekarz mówił, że 40 to byłby już super wynik i do tego dążymy. Brałam Duphaston, ale nie pomógł. Teraz dostałam Cyclogest dopochw. 400mg, lekarz uważa, że jest lepszy, bo naturalny (i oczywiście odpowiednio droższy). Nie mam przekonania, zwłaszcza, że nast. dnia jak wstanę wszystko mam na wkładce. Czy któraś korzystała i dało to jakiś efekt? Przez ten niski progesteron oszaleję, pierwszą ciąże poroniłam, co prawda byla to wada zarodka, a teraz cała się trzęsę, bo boję się, że tym razem to ja nie utrzymam...

Co do Cyclogest tp progesteron się wchłania, a ta cała otoczka wypływa, to całkiem normalne i w ulotce też jest to zaznaczone :)
 
reklama
Do góry