reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, a torbiel..

Casabella

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2020
Postów
28
Witam wszystkich jestem nowa 😉
Może tu znajdę rozwiązanie, któraś z was się zmagała z takim problemem😑
Więc zacznę od początku...
Wraz z partnerem staramy się o dzidzie...
Raz już rok temu poroniłam biochemicznie... Więc stwierdziłam jak będzie to będzie... Ale poszlam na wizytę do mojej gin. Koniec lipca przepisała mi tabletki "clostilbegyt" miałam je brać w 3 dniu cyklu @ przez 5 dni po 1 tabl. I też tak zrobiłam i między 12-13-14 dniem starać się. Więc też tak zrobiłam...
Oststni okres miała 03.08.20r byłam pewna że znów nieregularny okres, 14. 09. 20r. partner kupił mi testy i zrobiłam następnego dnia wyszedł pozytywnie. Na kolejny dzień 16.09. 20r też wyszedł pozytywnie. Więc poszłam na betę. 17.09 wyszła 2674,70IU/L
Potem 21.09 wyszla 9696,10IU/L 🥰 więc umówiłam się na pilna wizytę do mojej pani gin. Badanie zrobiła do pochwowe ale okazało się że mam torbiela na prawym jajniku 6.97cm 😥 ale i pęcherzyk ciążowy 1,24cm. Według wyliczen pani gin. Od ostatniej miesiączki wychodzi 7w2d ale powiedziała że to wczesna ciąża bo w pęcherzyku nic nie ma... A boję się że on będzie pusty. Przepisała mi luteinę 50 biorę ja 2razy dziennie po 2 tabetki... Dziś robiłam badanie CA125 i od siebie betę. Obawiam się, pęcherzyk może być pusty znów. Objawów nie mam prócz tego że jestem zmęczona. Może któraś się zmagała z taką sytuacją 😑😥 dziękuję i pozdrawiam
1 załącznik torbiel
2 załącznik pecherzyk
Nie wiem co myśleć 😥
 

Załączniki

  • 16010214867023374296549625228035.jpg
    16010214867023374296549625228035.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 148
  • 16010215093301672267645264023592.jpg
    16010215093301672267645264023592.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 117
reklama
Rozwiązanie
Hejo wszystkim wczoraj późno przyjechałam od lekarza i od razu spać bo do pracy rano... Więc miałyście rację jest Oki wszystko serducho bije rozwija się wszystko dobrze 🥰🥰🥰 dziękuje wszystkim
Mam 7tydz. 😍💖💖💖
Witam wszystkich jestem nowa 😉
Może tu znajdę rozwiązanie, któraś z was się zmagała z takim problemem😑
Więc zacznę od początku...
Wraz z partnerem staramy się o dzidzie...
Raz już rok temu poroniłam biochemicznie... Więc stwierdziłam jak będzie to będzie... Ale poszlam na wizytę do mojej gin. Koniec lipca przepisała mi tabletki "clostilbegyt" miałam je brać w 3 dniu cyklu @ przez 5 dni po 1 tabl. I też tak zrobiłam i między 12-13-14 dniem starać się. Więc też tak zrobiłam...
Oststni okres miała 03.08.20r byłam pewna że znów nieregularny okres, 14. 09. 20r. partner kupił mi testy i zrobiłam następnego dnia wyszedł pozytywnie. Na kolejny dzień 16.09. 20r też wyszedł pozytywnie. Więc poszłam na betę. 17.09 wyszła 2674,70IU/L
Potem 21.09 wyszla 9696,10IU/L 🥰 więc umówiłam się na pilna wizytę do mojej pani gin. Badanie zrobiła do pochwowe ale okazało się że mam torbiela na prawym jajniku 6.97cm 😥 ale i pęcherzyk ciążowy 1,24cm. Według wyliczen pani gin. Od ostatniej miesiączki wychodzi 7w2d ale powiedziała że to wczesna ciąża bo w pęcherzyku nic nie ma... A boję się że on będzie pusty. Przepisała mi luteinę 50 biorę ja 2razy dziennie po 2 tabetki... Dziś robiłam badanie CA125 i od siebie betę. Obawiam się, pęcherzyk może być pusty znów. Objawów nie mam prócz tego że jestem zmęczona. Może któraś się zmagała z taką sytuacją 😑😥 dziękuję i pozdrawiam
1 załącznik torbiel
2 załącznik pecherzyk
Nie wiem co myśleć 😥
Nie zakładaj najgorszego to przede wszystkim. Ja miałam torbiel. Zaczęła się wchłaniać dzięki stosowaniu progresteronu. Zresztą podobno na początku te torbiele często same maleją. Ważne jest żeby obserwować czy nic złego się nie dzieje. 3mam kcuki. Wszystko będzie dobrze 🙂
 
Jestem cała w nerwach... Bo nie chce przechodzić przez to samo co rok temu... Dziś wyniki po 15 będę mieć okaże się czy beta rośnie czy się cofa bądź stoi w miejscu....😥 Póki co luteinę biorę na to aby się wchłonąl ten torbiel... Ale myśl mam jedną przed sobą 😑😥
 
Jeżeli masz nieregularne cykle, a beta wzrasta to poczekalabym jeszcze trochę. Mi w szpitalu powiedzieli, że nie zmierza pęcherzyka, bo często myli jego wielkość i wychodzi większą ciąża, a Potem jest niepotrzebny stres. Przy becie 9tys też miałam tylko pęcherzyk, przy 13 tys pojawiło się ciałko żółte, które było ledwo widoczne, musiał być naprawdę dobry sprzęt.
Dopiero tydzień później był zarodek.
 
Jeżeli masz nieregularne cykle, a beta wzrasta to poczekalabym jeszcze trochę. Mi w szpitalu powiedzieli, że nie zmierza pęcherzyka, bo często myli jego wielkość i wychodzi większą ciąża, a Potem jest niepotrzebny stres. Przy becie 9tys też miałam tylko pęcherzyk, przy 13 tys pojawiło się ciałko żółte, które było ledwo widoczne, musiał być naprawdę dobry sprzęt.
Dopiero tydzień później był zarodek.
Dziękuję za dodanie otuchy.... O 15 będę wiedziała co z beta... Czy rośnie. Mam nadzieję wielka że będzie dobrze teraz... Chodź przez tego torbiela to różnie bywa. 😑 oczywiście nie regularny okres...
 
reklama
reklama
Do góry