reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mm - 3mies dziecko

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
hej, nie wiem czy nie będę musiała przejść na mm, wiec pytanie do mam które tak karmia juz jakis czas i maja okolo 3mies dzieci. Na opakowaniach mlek np enfamil premium 1, widzę że dzieci 2-4mies jest napisane zeby dawac w viagu dnia 4-5 procji po 180 ml... faktycznie takie 3mies dzieci potrafią wypić te 180ml i tylko 4-5 razy na dzien ?! Pytam bo moja to z cycka co 2/3h je, a z butleki odciagane mleko wypila zawsze max 100ml... i sie zastanawiam czy wogole to możliwe zeby mi wypila az 180ml... jak jest u was?
 
reklama
Hej. Mój synek za tydzień skończy 4 miesiące. Karmiłam piersia tylko 3 tyg. Jeśli chodzi o Twoje pytanie czy maluszki potrafią tyle zjeść to tak. Potrafią ale oczywiście nie każde. Mój synek od początku był małym głodomorem dlatego też przeszłam na mm. Od jakiegoś 1.5 miesiąca zjada właśnie 180ml po 5 razy dzinnie. Noce bardzo ładnie przesypia, po butelce idzie spać o 19 i mamy pobudkę dopiero o 5 rano i spi jeszcze do 8-9 ale karmie go dopiero o 9:30, później 12:30, 15:30 i 18:30. Dzisiaj dałam mu pierwszy raz na noc 210ml, ponieważ ostatnio zaczął mi sie cos wybudzać w nocy i najwidoczniej 180ml już było mało 🙈 ale nie zwiększam porcji w dzień (tylko tą jedną butelke na noc). Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i nie każde będzie chciało tak jeść będąc na mm. Ale mimo wszystko tak, jest to możliwe :)
 
Moja córka późno przeszła na mm ale 180ml to pije teraz kiedy ma półtora roku. Wcześniej jak musiałam podać ściągnięte to porcje wychodziły średnio 120ml w wieku 6-9 miesięcy. Nie patrz na wykresy i tabelki, kieruj się indywidualnymi potrzebami Twojego dziecka. To nie ono ma się dopasować do przygotowanej porcji tylko Ty do malutkiej
 
Hej. Mój synek za tydzień skończy 4 miesiące. Karmiłam piersia tylko 3 tyg. Jeśli chodzi o Twoje pytanie czy maluszki potrafią tyle zjeść to tak. Potrafią ale oczywiście nie każde. Mój synek od początku był małym głodomorem dlatego też przeszłam na mm. Od jakiegoś 1.5 miesiąca zjada właśnie 180ml po 5 razy dzinnie. Noce bardzo ładnie przesypia, po butelce idzie spać o 19 i mamy pobudkę dopiero o 5 rano i spi jeszcze do 8-9 ale karmie go dopiero o 9:30, później 12:30, 15:30 i 18:30. Dzisiaj dałam mu pierwszy raz na noc 210ml, ponieważ ostatnio zaczął mi sie cos wybudzać w nocy i najwidoczniej 180ml już było mało 🙈 ale nie zwiększam porcji w dzień (tylko tą jedną butelke na noc). Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i nie każde będzie chciało tak jeść będąc na mm. Ale mimo wszystko tak, jest to możliwe :)
A jakie mleczko dajesz ? :) jakies krople do tego xzy nie macie tego problemu ?
 
reklama
Moja zjada 180 dopiero teraz kiedy ma 1,5 roku. Wcześniej dawałam co 3h tyle ile chciała. Jedni sa za karmieniem na żądanie wiadomo, ale u nas sprawdzał się taki tryb. Kiedy karmiłam częściej wypijała po 20 i nawet jej to nie uspokajało. Mm też dłużej trzyma, wolniej się trawi. Szybko zaczęła przesypiać noce i do dzisiaj jedzenie jest mniej więcej o podobnych porach. Łatwiej mi też wszystko zaplanować. Nie mówię o sytuacjach kiedy jest choroba, jakiś skok rozwojowy czy wyjazd. Wtedy oczywiście wszystko się przestawia, ale później zawsze staram się wrócić do tego co było.
Musisz próbować i sama wyczuć dziecko. :) Może woli co 2h. Inne aż co 4 z tego co czytałam nawet tutaj na forum.
 
reklama
Do góry