reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

Słyszał kto może o metodzie, która zaleca oznaczanie estradiolu w owulacje?
Że to ponoć pokazuje czy pęcherzyk dominujący jest pusty czy jest tam ładna komórka jajowa?
Bo mi gin ostatnio mówiła, że to, że mi pęcherzyki pękają o niczym nie świadczy 🤔
Mogą być puste. Albo komórki słabej jakości.
I gdzieś ostatnio czytałam o tym, że KLN tak zalecają oznaczanie estradiolu w 14 dc 🤔
 
reklama
O ja nie słyszałam 🤔
Proga 7 dni po owu się bada, powyżej 10 można domniewac, że w 99% owu była. Ja mam to szczęście w tym miesiącu, że idę 10.11 na sprawdzenie (nie uwierzycie za ile 🙊- tylko 5 dyszek, zaskakuje mnie mój nowy gin pozytywnie, na 1 wizycie obiecał nie zdzierać i faktycznie tego nie robi 🙂 poprzedni za każdą wizytę kazał bulić całość)
Dostalam od niego dodatkowo smsa, że umówił mnie do szpitala gdzie pracuje na drożność na NFZ 😮 sam mnie umówił 😅 na 10.01
Pierw napisał, żebym mu obliczyła kiedy w styczniu będę mieć 1 dzień okresu mniej więcej, no i napisałam, a ten mi odpisał termin zabiegu 🙂 że też ja go wcześniej nie znalazłam 🤦‍♀️
 
Słyszał kto może o metodzie, która zaleca oznaczanie estradiolu w owulacje?
Że to ponoć pokazuje czy pęcherzyk dominujący jest pusty czy jest tam ładna komórka jajowa?
Bo mi gin ostatnio mówiła, że to, że mi pęcherzyki pękają o niczym nie świadczy 🤔
Mogą być puste. Albo komórki słabej jakości.
I gdzieś ostatnio czytałam o tym, że KLN tak zalecają oznaczanie estradiolu w 14 dc 🤔
Mi mówił o tym jeden ginekolog, jak pęcherzyk ma około 16mm należy zbadać poziom estradiolu i jak jest powyzej 200 to znaczy ze jest jajko-bynbajmniej mi to tak tłumaczył
 
O ja nie słyszałam 🤔
Proga 7 dni po owu się bada, powyżej 10 można domniewac, że w 99% owu była. Ja mam to szczęście w tym miesiącu, że idę 10.11 na sprawdzenie (nie uwierzycie za ile 🙊- tylko 5 dyszek, zaskakuje mnie mój nowy gin pozytywnie, na 1 wizycie obiecał nie zdzierać i faktycznie tego nie robi 🙂 poprzedni za każdą wizytę kazał bulić całość)
Dostalam od niego dodatkowo smsa, że umówił mnie do szpitala gdzie pracuje na drożność na NFZ 😮 sam mnie umówił 😅 na 10.01
Pierw napisał, żebym mu obliczyła kiedy w styczniu będę mieć 1 dzień okresu mniej więcej, no i napisałam, a ten mi odpisał termin zabiegu 🙂 że też ja go wcześniej nie znalazłam 🤦‍♀️
Mówi się o tej teorii badania progesteronu. No ale jednak to nie wyjaśnia po co każą badać estradiol w owulacje. Ponoć jak za mało tego hormonu to komórka jest słabej jakości. Za mało tzn ile? Hmm 🤔
A zresztą torbiel tez ponoć pokazuje progesteron powyżej 10. No i nawet jak owu była to nie wiemy jakiej jakości komórka. Ja muszę coś posznupać na ten temat 😅


Ale Ci się lekarz trafił tylko pozazdrościć ☺️
To napisz gdzie mieszkasz może ktoś skorzysta i też się zapisze ;)
 
Mi mówił o tym jeden ginekolog, jak pęcherzyk ma około 16mm należy zbadać poziom estradiolu i jak jest powyzej 200 to znaczy ze jest jajko-bynbajmniej mi to tak tłumaczył
Dziękuję za info. To ja sobie sprawdzę to z ciekawości.
Chyba dokładnie tego szukałam.
Czyli jeśli np wyjdzie estradiol 120, a na monitoringu pęcherzyk pęknie i będzie płyn w zatodze Douglasa to można domniemać, że pęcherzyk był pusty i nie było komórki, albo była słabej jakości prawda?
Szkoda, że o tym nie wiedziałam. Bo mi wolno rosną pęcherzyki. Mogą być cały czas puste. A tak bym sobie sprawdzała.

A Ty miałaś kiedys to badanie? Co Ci wyszło? 😅
 
Dziękuję za info. To ja sobie sprawdzę to z ciekawości.
Chyba dokładnie tego szukałam.
Czyli jeśli np wyjdzie estradiol 120, a na monitoringu pęcherzyk pęknie i będzie płyn w zatodze Douglasa to można domniemać, że pęcherzyk był pusty i nie było komórki, albo była słabej jakości prawda?
Szkoda, że o tym nie wiedziałam. Bo mi wolno rosną pęcherzyki. Mogą być cały czas puste. A tak bym sobie sprawdzała.

A Ty miałaś kiedys to badanie? Co Ci wyszło? 😅
Tak u mnie właśnie to sprawdzali bo ginekolog się obawiał ze mam puste pęcherzyki bez jajka i pamiętam ze wyszło mi kolo 300 ale konkretnie trzeba badać kolo 16mm mówił mi ze poniżej 150 to nie dojdzie do zapłodnienia (nie wiem czy tylko czy jajko słabe czy wogule bez). i kolejna sprawa jak za dużo estradiolu to tez nie zaskoczy bo śluzówka się zmienia tak mówił znowu endokrynolog/ginekolog ale górnej granicy nie znam..
 
Tak u mnie właśnie to sprawdzali bo ginekolog się obawiał ze mam puste pęcherzyki bez jajka i pamiętam ze wyszło mi kolo 300 ale konkretnie trzeba badać kolo 16mm mówił mi ze poniżej 150 to nie dojdzie do zapłodnienia (nie wiem czy tylko czy jajko słabe czy wogule bez). i kolejna sprawa jak za dużo estradiolu to tez nie zaskoczy bo śluzówka się zmienia tak mówił znowu endokrynolog/ginekolog ale górnej granicy nie znam..
No to tego jeszcze nie słyszałam, człowiek się uczy cały czas, mogłam iść sobie zbadać estradiol 😅może pójdę w przyszłym cyklu, tylko pasuje zaliczyć monitoring, żeby gin zbadał wielkość pęcherzyka.

Ja mieszkam w Rzeszowie 😉 jak któraś ma blisko, to polecam dr. Januszka 🙂
 
reklama
Do góry