reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

No tak, a do którego tygodnia wyniki są miarodajne? Póki co lekarz mówi, że wszystko ok i prenatalne na szczęście też dobrze wyszły
Polowkowe troche na innej zasadzie dziala. Przy usg 1trymestru (genetycznym) wazne jest zrobienie w okreslonym terminie bo tylko miedzy 11 a14 tyg maja pomiary do ktorych moga porownac nasze wyniki. W polowkowym ocenia sie narzady, wady anatomiczne i wtedy im pozniej tym lepiej widać. Nie wiem do kiedy maks mozna polowkowe wykonac (do 26 tyg dziecko ma w miare duzo miejsca, moze sie obracac i prostować konczyny) zalecaja miedzy 18 a 22, ale mowia zeby najwczensiej w 20 przyjsc bo w 18 za malo widac. Teraz jak opublikuja ten wyrok TK moze zmienia termin wykonywania polowkowego kto wie.
 
reklama
Polowkowe troche na innej zasadzie dziala. Przy usg 1trymestru (genetycznym) wazne jest zrobienie w okreslonym terminie bo tylko miedzy 11 a14 tyg maja pomiary do ktorych moga porownac nasze wyniki. W polowkowym ocenia sie narzady, wady anatomiczne i wtedy im pozniej tym lepiej widać. Nie wiem do kiedy maks mozna polowkowe wykonac (do 26 tyg dziecko ma w miare duzo miejsca, moze sie obracac i prostować konczyny) zalecaja miedzy 18 a 22, ale mowia zeby najwczensiej w 20 przyjsc bo w 18 za malo widac. Teraz jak opublikuja ten wyrok TK moze zmienia termin wykonywania polowkowego kto wie.
Dzięki za wyjaśnienia🙂 no tak z tym wyrokiem to niezła farsa jest...
 
Polowkowe troche na innej zasadzie dziala. Przy usg 1trymestru (genetycznym) wazne jest zrobienie w okreslonym terminie bo tylko miedzy 11 a14 tyg maja pomiary do ktorych moga porownac nasze wyniki. W polowkowym ocenia sie narzady, wady anatomiczne i wtedy im pozniej tym lepiej widać. Nie wiem do kiedy maks mozna polowkowe wykonac (do 26 tyg dziecko ma w miare duzo miejsca, moze sie obracac i prostować konczyny) zalecaja miedzy 18 a 22, ale mowia zeby najwczensiej w 20 przyjsc bo w 18 za malo widac. Teraz jak opublikuja ten wyrok TK moze zmienia termin wykonywania polowkowego kto wie.
Właściwie słyszałam, że mimo iż wynik jest nieopublikowany to i tak nie można już usuwać ciąży w przypadku wady płodu. Żaden lekarz ze strachu tego nie zrobi. Mimo, że przepisy nie są oficjalne to pacjentki, które były w szpitalach do temrinacji ciąży zostały powypisywane. Także raczej info czy dziecko jest chore czy nie jest dla nas, bo w Polsce takiej ciąży już się nie usunie, chyba że ktoś planuje jechać za granicę.
 
Właściwie słyszałam, że mimo iż wynik jest nieopublikowany to i tak nie można już usuwać ciąży w przypadku wady płodu. Żaden lekarz ze strachu tego nie zrobi. Mimo, że przepisy nie są oficjalne to pacjentki, które były w szpitalach do temrinacji ciąży zostały powypisywane. Także raczej info czy dziecko jest chore czy nie jest dla nas, bo w Polsce takiej ciąży już się nie usunie, chyba że ktoś planuje jechać za granicę.
Nie jest to prawda. Są szpitale i lekarze, ktorzy usuwają, ale wiąże się to czasami z wycieczką do innego województwa i poszukiwaniem właściwego lekarza i szpitala. Fakt, nie jest to proste, ale też nie jest niemożliwe. W moim rodzinnym mieście (miasto wojewódzkie) nawet jak aborcja była legalna (w określonych wypadkach) to i tak kobiety musiały szukać pomocy w innych województwach więc to w sumie "nic nowego".
 
Ostatnia edycja:
Mi z usg przy T21 wyszlo ryzykopodstawowe 1:247, skorygowane 1:5000. Pappa 1:250. Lekarz powiedzial, ze on uwaza ze jest to zdrowe dziecko i po nalozeniu dodatkowych parametrow wychodzi to ryzyko skorygowane.Natomiast moge trafic na lekarza ktory stwierdzi ze wynik jest zly bo nie uwzgledni dodatkowych danych, dlatego powinnam podjac decyzje czy robic TIFTY, ktorej czulosc jest porownywalna do amnio.
 
Ja mialam ryzyko 1:168 wiec podobne. Pietrasik nie odradzal amnio, jak czytal wyniki usg prenatalnego przed amnio to byl zdziwiony że wyszlo mi takie niskie ryzyko przy NT 3,8. U mnie bylo wlasnie NT 3,8 i problemy z oceną kosci nosowej reszta super. Krew tez super beta i pappa w okolicach 1mom i to dzieki krwi nie mialam ryzyka np 1:4 bo takie powinnam miec pprzy takim wysokim NT. Dodam że ja od poczatku ciazy czulam że jest źle, na usg dziecko w ogole sie nie ruszalo (dzieci z ZD są mniej ruchliwe). U mnie tez niepokojacym sygnałem bylo to że Panorama nie wyszla
Pietrasik odradzal bo mialas super usg a krew czesto nic nie oznacza i jeszcze dobra Panorama wiec daje ci to jakies 99,98% pewnosci ze dziecko zdrowe.
Ja nie mialam żadnych powiklan po amnio ale starsznie sie balam, ciagle mialam wrazenie że odplywa mi plyn owodniowy. Jak masz zrosty po cc to moze miec problem z wbiciem igly ale to juz on musi sie wypowiedziec. Jak nie zrobisz amnio bedziesz sie stresowac do konca ciazy. Jak zrobisz amnio to bedziesz sie stresowac jakies 2 tyg. Istnieje ryzyko poronienia ale ja czytajac wszystkie watki o amnio o przeziernosci itp widzialam 3 przypadki poronienia w tym jeden gdzie dziecko mialo wade i i tak by nie przezylo (historie na forach są z kilkunastu lat).

Teraz jestem w ciazy 14 tydz usg super i nie bede robic amnio bo sie boję (w ostatniej ciazy sie nie balam bo mowie bylam przekonana że cos jest nie tak)
Bede robic nifty pro albo sanco
Kurczę, zazdroszczę Wam że robicie te sanco czy coś podobnego. Ja mialam robić w drugiej ciąży, ale zanim naskladalam pieniądze to juz dawno bylam w ciąży🙈 Ja teraz mam dobre usg a pappy nie robilam, bo wlasnie z watku aamniopunkcji wiem, ze to nie zawsze dobrze wychodzi a dziecko zdrowe i na.odwrót. o.amnio nawet nir myślę, nie mam takiej potrzeby mam nadzieję, że tak zostanie. Jednak z córką coś ciągle było nie tak na usg, jednak nawet jak genetyk mi.proponowal w koncu amnio (bo po 1 prenatalnym pappa byla ok) to sie nie zdecydowalam, tak sie balam i dalej się tego boję:/
 
Robią terminacje np Warszawie. I o dziwo jest to teraz prostsze niz wczesniej bo sie spieszą przed publikacja wyroku. Pozatym prezydent Warszawy wyslal pisma do dyrektorow szpitali w warszawie że maja wykonywac zabiegi a odmowa jest równoznaczna z łamaniem prawa. Wiec jeszcze mozna.
 
Ja w ogóle mam problem z byciem bardziej nerwową, przeżywam rzeczy, ktore normalnie by na mnie jakoś nie wpłynęły :/
Nie wiem czy to hormony, czy nie, ale czasem też gorzej śpię.
No i często miewam sny o pracy :p Bo deadline się zbliża i jest dosyć nerwowo.
 
reklama
Hej dziewczyny :) Jestem po prenatalnym USG, 13 tydzień ciąży, płeć stwierdzona przez lekarza: dziewczyna!!! "Raczej dziewczyna" tak powiedział, trzy razy pytałam :D JA oczywiście widzę tam siusiaka, ale lekarz mówił że u chłopaków prawie zawsze to to jest ustawione pionowo a u dziewczynek poziomo.
1605860502305.png

Wszystko zdrowe, wszystkie narządy mamy, serducho bije, krew przepływa, przyzierność karkowa 1,7, wszystko ok :) Tylko ja bym powiedziała, że to chłopak :D
 
Do góry