reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Kurczę dziewczyny,dziś się nieco podłamałam- po sugestii pediatry na ostatniej wizycie na zastrzyku dla wcześniaków, poszliśmy do fizjoterapeuty,bo pediatra powiedziała,że wydaje jej się ze na tym etapie młody powinien już się podnosić na rączkach,gdy leży na brzuszku.
Niestety fizjoterapeutka potwierdziła,że ma słabe napięcie mięśniowe klatki na piersiowej,stąd nie ma siły na "poniesienie się" i musimy się ćwiczyć. Dopiero w piątek mi pokaże,jak ćwiczenia mają wyglądać i tak mam z nim ćwiczyć 4 rasy dziennie i raz w tygodniu przychodzić do gabinetu tej terapeutki. Uprzedzała nas,że Leoś może się nawet i drzeć przy tych ćwiczeniach...aż mi ❤ pęka... :(
Nie ma co się martwić tylko działać i tyle. Pamiętam moj znajomy mial za niemowlęcia problem z mięśniami brzucha i jego mama codziennie masaże musiala robic. W dorosłym życiu sixpack jak ta lala wiec luzik!
 
reklama
Dziewczyny, czy Wam również odstaje nadal brzuszek? Ogólnie ciało się dość tak powiem „pozbierało po porodzie”, natomiast dół brzucha na wysokości macicy wygląda jak w pierwszych miesiącach ciąży. Wiem, że to nie kwestia rozejścia mięśnia prostego brzucha, bo to miałam badane przez fizjo od razu po porodzie. Czytałam, że przez kp taki stan rzeczy utrzymuje się dłużej.
Ja tez tak mam. Póki karmie, nie przejmuje się.potem będę dzialac
 
Czesc dziewczyny. Oliwka chyba przechodzi kolejny skok rozwojowy. Jest taka nie do poznania. Mowie "chyba",bo juz fiksuje czy coś ją nie boli. Robi takie "brzuszki" co chwile unoszac głowę i nogi jak lezy na plecach i zastanawiM sie czy to normalne? Czy to jakieś napięcia? Czy może kupka ją meczy? Moje dziecko tylko przez pierwsze 5 tygodni załatwiało się normalnie. Potem kupka raz na 3 dni, potem raz na 2 dni, teraz codziennie ,choć na kupke czekamy od niedzieli.... Są to wieeeeelkie kupki. Wczoraj dostala takiej wścieklizny przy ubieraniu ze nie mogłam jej uspokoić, dopiero mężowi sie udało. Jest to o tyle niepokojące bo ona jest spokojnym dzieckiem z natury. Wieczorem jak kładłam ja spac to taka markotna była... rozebralam jej szkitki do spania i zasnęla! Zawsze spi w tym samym od miesięcy i nie było problemu a tu masz! Umówiłam się do pediatry bo nie kumam o co chodzi. Myślicie ze skok? Leci 18 tydz. Wiec mogło by być.
 
dlaczego jesteś niezadowolona ?

ja mam taki z ceba baby Zobacz załącznik 1205531
Mam miekki bez tej deski pod spodem bo mam go na komodzie i nie potrzebuje tego usztywnienia, ale jest tez wersja usztywniona. Jest bardzo fajny mięciutki na bokach
wyobraź sobie, ze przetarłam go przed użyciem chusteczką nawilżaną dla niemowląt i farba zeszła, oddam go do reklamacji, jak się potrze to i samym palcem schodzi, masakra, nie chcę dziecka na tym kłaść
 
Czesc dziewczyny. Oliwka chyba przechodzi kolejny skok rozwojowy. Jest taka nie do poznania. Mowie "chyba",bo juz fiksuje czy coś ją nie boli. Robi takie "brzuszki" co chwile unoszac głowę i nogi jak lezy na plecach i zastanawiM sie czy to normalne? Czy to jakieś napięcia? Czy może kupka ją meczy? Moje dziecko tylko przez pierwsze 5 tygodni załatwiało się normalnie. Potem kupka raz na 3 dni, potem raz na 2 dni, teraz codziennie ,choć na kupke czekamy od niedzieli.... Są to wieeeeelkie kupki. Wczoraj dostala takiej wścieklizny przy ubieraniu ze nie mogłam jej uspokoić, dopiero mężowi sie udało. Jest to o tyle niepokojące bo ona jest spokojnym dzieckiem z natury. Wieczorem jak kładłam ja spac to taka markotna była... rozebralam jej szkitki do spania i zasnęla! Zawsze spi w tym samym od miesięcy i nie było problemu a tu masz! Umówiłam się do pediatry bo nie kumam o co chodzi. Myślicie ze skok? Leci 18 tydz. Wiec mogło by być.
My z kupami tez mieliy dużo zmian, robiła kilka razy dziennie a potem nagle 2,3 dni cisza i miałam wrażenie, że jest wtedy bardzo niespokojna i nie w humorze, wypracowałąm pewien schemat i jest teraz super, kupa codziennie, ale oczywiście nie wiem czy to rozwojowe czy przez stosowane przeze mnie metody; piję dwa razy dziennie herbatę z kopru włoskiego, jem na śniadanie 2 suszone śliwki i więcej piję, środki mało uciązliwe, więc na razie nie zamierzam testować czy to to pomogło czy coś innego :)
Nasza Natalka też tak się zgina do przodu jak jasię kładzie, ale u niej to ewidentie jest do siadania, nie chce już być na leżąco, wiec się dźwiga jak ją tylko spoziomujemy, może u Ciebie też jest kwestia ćwiczenia
 
My z kupami tez mieliy dużo zmian, robiła kilka razy dziennie a potem nagle 2,3 dni cisza i miałam wrażenie, że jest wtedy bardzo niespokojna i nie w humorze, wypracowałąm pewien schemat i jest teraz super, kupa codziennie, ale oczywiście nie wiem czy to rozwojowe czy przez stosowane przeze mnie metody; piję dwa razy dziennie herbatę z kopru włoskiego, jem na śniadanie 2 suszone śliwki i więcej piję, środki mało uciązliwe, więc na razie nie zamierzam testować czy to to pomogło czy coś innego :)
Nasza Natalka też tak się zgina do przodu jak jasię kładzie, ale u niej to ewidentie jest do siadania, nie chce już być na leżąco, wiec się dźwiga jak ją tylko spoziomujemy, może u Ciebie też jest kwestia ćwiczenia
Ja skolei zaczelam jesc witaminy i to rewelacyjnie wpłynęło na wypróżnianie się Oliwii. Byc moze kwestia deficytu wody. Oliwka juz w gondoli od dłuższego czasu ma podwyższony zaglowek bo się denerwowała. Myślę że mam zlepek wszystkiego, chęci siadania, zatoru i skoku. Jesteśmy umecxonr heh
 
wyobraź sobie, ze przetarłam go przed użyciem chusteczką nawilżaną dla niemowląt i farba zeszła, oddam go do reklamacji, jak się potrze to i samym palcem schodzi, masakra, nie chcę dziecka na tym kłaść

no to faktycznie. Ja na przewijak kładę podkłady małe,są idealne rozmiarem. Wiec jak coś się zabrudzi to do kosza. Ja jestem bardzo zadowolona bo jak mówiłam jest przyjemny mięciutki. Koleżanka ma ten zwykły twardy podobny do twojego to jakoś dziwnie mi się na nim przewijało, jakiś śliski i twarde te boki ma
 
reklama
Do góry