reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla niemowląt i inne

Kikamika28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
178
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie...
Bebilon drogi ? Drogie to sa mleka ha, mleko kozie czy bebilon bio. Rodzic decyduje jakie kupi mleko dziecku chyba ze dziecko ma problemy to juz lekarz decyduje jakie najlepiej zastosowac. Dziecko jak ma okolo 8 miesiaca to i 150 a nawet wiecej moze pić. To juz zalezy od dziecka. Hmm troche dziwny ten post. Jakby sie mialo dziecku ograniczac. Chce to pije. Tzreba liczyc sie z kosztami przy mleku modyfikowanym. Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają. Tak dla zobrazowania - kazdy bobas jest inny ale moja corka nalogowy mlekoholik wypija mleka za 200-300 zlotych. I tak jak na poczatku napisałam sa rozne mleka i , rozne ceny. Nie sugerowalabym sie koleżanka czy innymi ludźmi.
“Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają.” Nie, nie zawsze można karmić piersią. Karmienie piersią jest najbardziej zalecanym i najzdrowszym sposobem żywienia niemowląt (i najtrudniejszym) a Ty piszesz o tym jakby to był środek oszczędnościowy dla ubogich. I wcale nie jest to takie proste do zrealizowania. Tanie też nie zawsze. Jeśli nie chwyci w szpitalu dochodzą koszty CDL, laktatora, sprzętu. A nie zawsze się udaje. Stwierdzenie, że „Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają.” jest błędne i krzywdzące, zwłaszcza dla kobiet po CC, mam wcześniaków i innych, które walczą o KP w ogniu wszechobecnego laktoterroru.
 
reklama
“Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają.” Nie, nie zawsze można karmić piersią. Karmienie piersią jest najbardziej zalecanym i najzdrowszym sposobem żywienia niemowląt (i najtrudniejszym) a Ty piszesz o tym jakby to był środek oszczędnościowy dla ubogich. I wcale nie jest to takie proste do zrealizowania. Tanie też nie zawsze. Jeśli nie chwyci w szpitalu dochodzą koszty CDL, laktatora, sprzętu. A nie zawsze się udaje. Stwierdzenie, że „Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają.” jest błędne i krzywdzące, zwłaszcza dla kobiet po CC, mam wcześniaków i innych, które walczą o KP w ogniu wszechobecnego laktoterroru.
Dziękuję ❤️ Sama właśnie przez to przeszłam, dwa miesiące jechałam z laktatorem do zaorania bo moje dziecko było w szpitalu i codziennie zawoziłam mu mleko. Wpadłam w taką depresję, że autentycznie odechciało mi się żyć. Musiałam rzucić to w cholerę, żeby wyprostować się umysłowo, karmię mm nie dlatego, że mnie na to stać, tylko dlatego, że musiałam. Nie, kp nie jest opcją dla ubogich.
 
Na każdym mleku jest napisane na ile wystarcza. Nan optipro plus to około 62 porcje mleka 100ml. Karmisz z 7 razy na dobę to tak jak pisałam wyżej. Wystarcza na około tydzień...
Nie polecam zmieniać mleka jeśli już jest dobrze przyswajane. Więc z tego płynnego przejdź raczej na w proszku takie samo.

Tez mi o to chodzi ze na to samo tylko w proszku:)
 
Może źle to ujełam. Nie o to chodziło że kp to wersja dla ubogich . Są różne sytuacje . Czasem nie można karmić piersią, czy mama podejmuje taką decyzję bo tak chce. I to jest indywidualna decyzja każdej matki. Jak i czym będzie karmiła. Chodziło mi o to że jak ktoś karmi piersią i jest wszystko ok. W sensie nie musi mieć pomocy cdl , laktatora, a są takie mamy - to jest to opcja najtańsza. Moim zdaniem rozważanie ile dziecko zje i jakie mleko wyjdzie najtaniej nie jest dobre. A co jeśli okaże się że nie smakuje/ ma problemy z brzuchem i dalej będę mu takie dawać. Znam przypadek gdzie lekarka zaleciła mleko typu comfort, które matka podawała tylko raz dziennie bo za drogo wychodzi.
 
Ostatnia edycja:
Może źle to ujełam. Nie o to chodziło że kp to wersja dla ubogich . Są różne sytuacje . Czasem nie można karmić piersiom, czy mama podejmuje taką decyzję bo tak chce. I to jest indywidualna decyzja każdej matki. Jak i czym będzie karmiła. Chodziło mi o to że jak ktoś karmi piersiom i jest wszystko ok. W sensie nie musi mieć pomocy cdl , laktatora, a są takie mamy - to jest to opcja najtańsza. Moim zdaniem rozważanie ile dziecko zje i jakie mleko wyjdzie najtaniej nie jest dobre. A co jeśli okaże się że nie smakuje/ ma problemy z brzuchem i dalej będę mu takie dawać. Znam przypadek gdzie lekarka zaleciła mleko typu comfort, które matka podawała tylko raz dziennie bo za drogo wychodzi.
Piersią, na Boga, piersią 🥲 a no właśnie, planując dziecko trzeba mieć jeszcze na uwadze fakt, że dziecko po prostu kosztuje. Mleka modyfikowane HA i inne specjalistyczne są zwyczajnie drogie, a dziecko je coraz więcej, nie mniej. I jedna i druga opcja może sporo kosztować, a kalkulowanie trzeba przeprowadzić przed faktem zajścia w ciążę, nie po. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, niezależnie czym karmi.
 
No powiem tak ze bebilon jest droższy od bebiko o jakieś nie całe 10 zł wiec to nie jest duża różnica, bo byłam ciekawa ile miesięcznie wychodzi koszt, wiadomo każdy maluszek jest inny jeden zje więcej mleka drugi mniej, właśnie cenowo mówiła ze mleko kosztuje ja miesięcznie 150 zł z moich obliczeń około 200. Do 250 zł zależy ile. Zje... ja będę kupować 5 6 puszek miesięcznie, ze to jest nie możliwe ze dwie puszki wychodząca miesiąc
 
No powiem tak ze bebilon jest droższy od bebiko o jakieś nie całe 10 zł wiec to nie jest duża różnica, bo byłam ciekawa ile miesięcznie wychodzi koszt, wiadomo każdy maluszek jest inny jeden zje więcej mleka drugi mniej, właśnie cenowo mówiła ze mleko kosztuje ja miesięcznie 150 zł z moich obliczeń około 200. Do 250 zł zależy ile. Zje... ja będę kupować 5 6 puszek miesięcznie, ze to jest nie możliwe ze dwie puszki wychodząca miesiąc
My kupujemy 6 opakować 800g miesięcznie, to jakby nie patrzeć 180zł.
 
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko
Najtansze mleko jakie jest to z rossmana bebydream 500gram 18zl
 
Lepiej wiedzieć takie rzeczy przed ciążą. Tak jak wyżej Pani napisała, że należy być gotowym finansowo na dziecko. Byłam kiedyś z koleżanką w sklepie, kupiłam paczkę pampersów, a ona powiedziała, że mam z głowy chociaż to na miesiąc ;D
Mleka nie ma co wybierać po cenie. Ważne jest jak reaguje dziecko.
 
reklama
Do góry