reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Jakbyście mogły się jeszcze podzielić jakie są wasze upatrzone wózki? Szukam inspiracji, jestem trochę zielona w tym temacie :D
 
reklama
Jakbyście mogły się jeszcze podzielić jakie są wasze upatrzone wózki? Szukam inspiracji, jestem trochę zielona w tym temacie :D
Ja mam 2w1 Maxi Cosi Mura 4 plus, a spacerówkę kupiłam Joie Litetrax 4 Flex Signature Noir. W sumie oba wózki są dla mnie ok. Ten pierwszy jest bardzo ciężki (jako spacerówka prawie 17kg) i zajmuje sporo miejsca dlatego jako specrówkę dokupiłam coś mniejszego, żeby łatwiej było zapakować do samochodu. Z samym ciężarem nigdy nie miałam problemu, bo mieszkam w domu i mam do pokonania tylko 2 schodki, ale jak ktoś mieszka w bloku to pewnie inaczej będzie na to patrzeć.
 
Z rzeczy przydatnych na początku to mi przyszła do głowy jeszcze maść lanolinowa np. purelan lub lansinoh, przydatne gdy pojawia się problem z poronionymi brodawkami na początku karmienia. Tą maść, która mi została stosowałam zimą na buźkę córki i na usta dla siebie😊
 
Cześć dziewczyny, słuchajcie jak radzicie sobie z bólem żołądka? Czy krople żołądkowe 12 kropli raz w miesiącu wyrządza jakieś szkody? Jakiś ból mnie łapie i nic innego nie pomaga :(
 
Cześć dziewczyny, słuchajcie jak radzicie sobie z bólem żołądka? Czy krople żołądkowe 12 kropli raz w miesiącu wyrządza jakieś szkody? Jakiś ból mnie łapie i nic innego nie pomaga :(
W kroplach masz etanol i już sama oceń czy to dużo czy mało, bo nikt ci nie odpowie na pytanie czy coś może się stać (fragment ulotki z internetu, ale może masz krople z innej firmy) do tego kompet ziół, które są zawarte w kroplach, sle tu już musiałabyś je sama sprawdzić czy są szkodliwe czy nie.

"Zawartość etanolu w preparacie wynosi około 65,0% ÷ 75,0% etanolu. Dawka jednorazowa 15 kropli zawiera około 0,25 g alkoholu, co jest równoważne 6,3 ml piwa lub 2,6 ml wina. Dawka jednorazowa 40 kropli zawiera około 0,8 g etanolu, co jest równoważne 20 ml piwa lub 8 ml wina"
 
ja mam na wyjścia przy domu i spacery xlandera xmove i jestem bardzo zadowolona, zależało mi na dużym stabilnym wózku, który ma pompowane koła. Waga nie miała dla mnie znaczenia, nie muszę go nosić, za to jest mega wygodny i maluch ma w nim dużo miejsca.
na wyjścia gdzieś do sklepu, czy na wyjazd na wakacje miałam cybex eezy s twist, bardzo lekki, zwrotny i taki kompaktowy - fajnie się składa, tzw. wózek do samolotu ;)

a co do niedrapek dla maleństwa to podobno nie są zalecane, ponieważ zaburzają rozwój sensoryczny dziecka, bo nie może się dotykać, a przez dotyk pierwsze co to poznaje siebie :) a to że się podrapie to nic ;) ja nie używałam i się nie podrapał, ale tak jak wszystko inne kwestia indywidualna
 
Dziewczyny a rozglądacie się za wózkami 2w1 czy kupujecie samą gondolę, a później osobno spacerówkę? Już kilka doświadczonych mam tak mi doradzało wlasnie, żeby postawić na samą gondolę, a później kupić lekką wygodną spacerówkę, bo ponoć te w 2w1 są duże po złożeniu i ciężkie 🤔 jaki będzie wasz wybór? Zastanawiałyście się już?
Ja ciagle myśle o wózku 2w1 espiro only. Jest leciutki, mały, zgrabny i po złożeniu niewielki. Ale ostatnio mam tez w głowie x-landera x-cite. To jest spacerówka i dokupilabym gondole.. jednak wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się espiro i oglądałam go na żywo jest bardzo zgrabny i leciutki tylko słaba jest tam amortyzacja, ale za to pompowane koła. Sama nie wiem to chyba jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu będzie, wybór wózka 😅😂
 
Na tą chwilę ja nie kupuję wózka rok po roku. Dopiero po porodzie zobaczę jak to wszystko wygląda i jeśli będzie potrzebny to wtedy kupię (u mnie różnica będzie 16 miesięcy). Ogólnie rodzimy na wiosnę, więc zakładam, że mój "starszy" synek będzie grzecznie chodził obok mnie lub jeździł na rowerku biegowym, planuję też kupić taki duży samochód z akumulatorem :) aczkolwiek faktycznie może być na to trochę za mały. Ewentualnie może jakieś nosidło kupię. W każdym razie pierwszy miesiąc będzie ze mną w domu mąż, zobaczymy jak to wszystko wygląda, jak synek się sprawuje na spacerach i czy wózek będzie potrzebny. Jak tak to będzie czas, żeby kupić. Na 100% nie kupuję czegoś takiego przed porodem, bo możliwe, że za te kilka miesięcy to mój młody już w ogóle nie będzie chciał jeżdzić w wózku (nigdy nie była jakimś wielkim fanem).
Tak i ja chyba zrobię wstrzymam się z ta decyzja i zobacze jak to będzie wyglądać w praktyce [emoji85]
Aczkolwiek nasz jest bardzo wozkowy [emoji85]
Pochwalisz się jaki wózek wybraliście? Ja oglądam póki co w necie, czytam opinie, byłam też w sklepie oglądać, ale nie wiem na co się zdecydować... Na szczęście jest jeszcze trochę czasu, mam już kilka faworytów, ale jeszcze nic nie wybrałam.
A inne przyszłe mamy mają już model wybrany?
My mamy Cybex Priam. Dostaliśmy go w prezencie, bo sama bym się raczej nie zdecydowała na taki drogi zakup. Generlanie jest bardzo w porządku ale jest to ciezki wozek.
Przy takiej cenie produktu mogli się postarać o lepszej jakości plastik, potwornie sie rysuje. Podobnie ze skórą którą jest na raczce do prowadzenia wózka, po roku juz stelaż byl w reklamacji bo cala skóra popękała i zaczęła schodzić.
Dziewczyny a rozglądacie się za wózkami 2w1 czy kupujecie samą gondolę, a później osobno spacerówkę? Już kilka doświadczonych mam tak mi doradzało wlasnie, żeby postawić na samą gondolę, a później kupić lekką wygodną spacerówkę, bo ponoć te w 2w1 są duże po złożeniu i ciężkie [emoji848] jaki będzie wasz wybór? Zastanawiałyście się już?
Ja mam zestaw 2w1. I faktycznie gondola spoko ale spacerowki juz teraz nie używamy bo bylo dla mnie to za ciężkie, nieporęczne. I kupiłam taka mala poręczna spacerówkę.
Też się głowię, co z wózkiem. Nie mam z kim zostawić starszego. Różnica będzie 19 miesięcy. Mam tylko spacerówkę, mój 2w1 sprzedałam.
Mi spędza sen z powiek jak to będzie jak będę musiała isc do sklepu, czy zaprowadzić starsze dziecko do żłobka. Boje się tego ze nie zdecyduje się na wozek podwójny tykko maluszek w wozku a to strasze na piechotę ale boje się że będzie uciekal, ze nad nim nie zapanuje a bede musiała pilnować wózka. Albo ze zaraz będą go bolec nóżki [emoji85] noi przeciez nie wezmę go na ręce i nie będę nieść bo jak [emoji85]
 
reklama
Dla mnie wozek to też będzie ciężko wybór bo kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę 🙈 wizualnie podoba mi się quinny moodd.
 
Do góry