reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowy obraz USG (wady płodu)

Teraz tez wykupiłan fisha za 900 zł i nic to nie dało :(
Nawet lekarz nie wspomnial slowem ze moze taki wynik wyjść, tylko że to obok amnio najbardziej wiarygodne badanie.
A kochana jestes pewna ze to zbadali Twoje DNA a nie dziecka? Moze po prostu to nie jest wada genetyczna tylko jakas wada rozwojowa np. wada serca, wtedy tez jest wyzsze NT... Niekoniecznie musi to byc edwards czy patou...
Pytałaś czy takie pomyłki sie zdarzają, ze badane jest Twoje DNA przez pomyłke, bo jesli tak to chyba powinni zwrocic koszty bo to zle wykonane badanie.
Moze powtorz tez usg genetyczne.
 
reklama
Mam znajomą która miała urodzić dziecko z wadami uniemożliwiającymi przeżycie poza jej organizmem (nie robiła aminopunkcji bo to nic nie zmieniało) Urodziła śliczną, zdrową córeczkę!
 
Też chcę wierzyć w to że bedzie okej, przez świeta sie troche wyciszyłam, wymyśliłam żeby iść jeszcze raz na usg prenatalne do innego lekarza, specjalizujacego sie w wadach płodu, wstepnie na wtorek sie zapisałam, bo do 04.01 mam czas na powtórzenie.
Może coś sie zmienilo u dzidziusia, może nosek bedzie tym razem widoczny, może nie jest tak źle, nic mi wiecej oprócz nadziei nie pozostaje, skoro mam czekać na amnio, to chociaż spróbuje załatwic wizyte z usg u kogoś innego
Mam znajomą która miała urodzić dziecko z wadami uniemożliwiającymi przeżycie poza jej organizmem (nie robiła aminopunkcji bo to nic nie zmieniało) Urodziła śliczną, zdrową córeczkę!
 
Mysle ze powtorka usg to dobry pomysł i zapytaj lekarza, jeśli dalej cos będzie nie tak, co to moze byc za wada i czy amnio to wykryje. Wiem ze są jakies opcje badan z mikromacierzami, chyba podstawowa amnio i biopsja wykrywają trisomie i auneploidie chromosomów plci a dobrze by tez bylo gdyby wykrywały jakieś delecje, duplikacje itp (nie wiem czy w tym celu nie dobiera sie mikromacierzy ale to juz lekarz odpowie). Lekarze skupiaja sie na Downie, Edwardsie i Patau bo to najczestsze choroby genetyczne ale niestety ogolnie chorob genetycznych jest okolo 300 i mysle ze tez dobrze poradzić sie dobrego lekarza... Jesli naprawde byloby tyle wad co wyszlo w poprzednim usg to chyba cos jest nie tak, a poprzedni lekarz ktory Ci robil usg mial certyfikat fmf? Ja sama mam zamiar powtarzac genetyczne u 2 lekarzy na wszelki wypadek bo widze jak niektorzy podchodza do swojej pracy i jak potrafia robic na odwal sie :/ i tylko nabijac kase.
 
Poprzedni lekarz mial certyfikat i jest polecany przez innych, pracuje w killku miastach na Slasku i wykonuje usg prenatalne, moj ginekolog też polecił tego lekarza.
Dopytam o te mikromacierze, inna dziewczyna z forum mi o tym napisała, będę pytać.
Chciałabym sie dowiedziec ze polowe wad nie ma, że jest cos co bedzie można wyleczyć, jak juz jest znana plec to człowiek za wszelke cene chce wierzyc ze może ta mała istotka sie nie poddaje i bedzie dobrze.
 
Witam a propo specjalistów to w dziedzinie badań wad płodu podobno najlepsi są Tomasz Roszkowski, Lech Dudarewicz, Joanna i Tomasz Dangel. Nie wiem gdzie przyjmują bo nie musiałam korzystać z usług, ale są podobno od spraw beznadziejnych. Życzę wszystkiego dobrego i aby diagnozy się nie potwierdziły.
 
Dzisiaj zadzwoniła do mnie koordynatorka od tego badania FISH z informacja ze badanie wyszlo dobrze i nie stwierdzono tych 3 najgorszych wad genetycznych, a do 2 tyg mam dostac pelny wynik wykluczajacy inne mutacje genetyczne (o tym nie wiedzialam wczesniej). Zapytalam czy nie jest tak ze zbadali moj material genetyczny, na co Pani odpowiedziala ze to jest rzadkosc. Hmm tak wiec czekam na te pelne wyniki, jutro ide na 2 usg prenatalne, zobacze czego sie dowiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
 
Dzisiaj zadzwoniła do mnie koordynatorka od tego badania FISH z informacja ze badanie wyszlo dobrze i nie stwierdzono tych 3 najgorszych wad genetycznych, a do 2 tyg mam dostac pelny wynik wykluczajacy inne mutacje genetyczne (o tym nie wiedzialam wczesniej). Zapytalam czy nie jest tak ze zbadali moj material genetyczny, na co Pani odpowiedziala ze to jest rzadkosc. Hmm tak wiec czekam na te pelne wyniki, jutro ide na 2 usg prenatalne, zobacze czego sie dowiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już było tyle smutnych historii, więc liczę na to bardzo mocno, że Twoja dzidzia będzie zdrowa genetycznie a te wady, które pokazało usg będą albo uleczalbe w 100% albo prostu będzie zdrowa ❤
 
reklama
Jestem po wizycie, niestety nic sie nie poprawiło, jest dalej bardzo źle, dzidzius jest bardzo chory, biopsja mogla nie wyjsc bo czasem wady nie wychodza z pobranej samej kosmowki, lub sa inne mutacje ale to pelny wynik badania powinien to zobrazowac.
Generalnie czekam na ostateczne wyniki, ale w tej sytuacji i tak nie pozostanie nic innego jak przerwanie ciazy :( pozniej kolejne badania i moze za rok znajde sile na kolejna probe
 
Do góry