reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś szansa na ciążę?

Kittycat02

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2021
Postów
65
Cześć dziewczyny! To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Wiem, że tylko czas pokaże czy jestem w ciąży ale to już 3 miesiąc od kiedy staramy się z mężem o drugie dziecko i jestem już poirytowana (wiem, że najlepiej to nie wpływa). Powiedzcie mi, czy jeżeli stosunek był 4 godziny po pozytywnym teście owylacyjnym oraz dzień wcześniej czy jest jakakolwiek szansa że może się udać? Dodam, że 2 godziny po zrobionym teście owulacyjnym dostałam bolesnego bolu owulacyjnego, a na następny dzień było mi gorąco lecz nie miałam temperatury i byłam bardzo zmęczona. Potrzebuję wsparcia albo ostudzenia mojego zapału pomocy!
 
reklama
Tak, j
Dają. Tylko trzeba pamiętać o tym, ze nawet w płodne dni szansa na ciąże wynosi około 33%
Jestem tego świadoma jednak próbuje załapać swój organizm. Test owulacyjny pozytywny parę godzin później mocny ból owulacyjny, stosuneka następny dzień uczucie zmęczenia, gorąca.
 
Tak, j

Jestem tego świadoma jednak próbuje załapać swój organizm. Test owulacyjny pozytywny parę godzin później mocny ból owulacyjny, stosuneka następny dzień uczucie zmęczenia, gorąca.
Staracie się, dopiero 3 miesiace ,a Ty jesteś juz bardzo nakrecona, za bardzo się nakręcasz i doszukujesz , a to nie pomaga ,wiem ... bo starałam się 2 lata ,i co miesiąc, mialam inne ,nowe objawy ciąży, które nie było
 
Po pierwsze, staracie się DOPIERO 3 miesiące, więc naprawdę spróbuj zrobić coś, żeby się tak nie nakręcać, bo pomyśl, jak będziesz fiksować, jeśli się nie uda przez rok starań...
Nie doszukuj się na siłę objawów, zajmuj czymś myśli, bo zwariujesz, a jak sama wiesz, nie wpływa to dobrze ani na Ciebie, ani na fasolkę.

Po drugie, szansa jest zawsze. Mam naprawdę sporo koleżanek, które "wpadły", bo RAZ się zapomniały, więc u Ciebie szanse są duże, ale nie oznacza to, że na bank się udało i już możesz się cieszyć - gdyby zachodzenie w ciążę było takie proste, to kliniki leczenia niepłodności nie rosłyby jak grzyby po deszczu.
Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.
Ćwicz już teraz, baaaaaaaardzo przyda Ci się później.
 
3 miesiące to bardzo krótko. My staraliśmy się o drugie dziecko 1,5 roku i pomogła dopiero drożność. Rozumiem Twoją frustrację bo też byłam nakręcona i każdy cykl to było wielkie rozczarowanie. 3mam kciuki oby się udało 🙂
 
Staracie się, dopiero 3 miesiace ,a Ty jesteś juz bardzo nakrecona, za bardzo się nakręcasz i doszukujesz , a to nie pomaga ,wiem ... bo starałam się 2 lata ,i co miesiąc, mialam inne ,nowe objawy ciąży, które nie było
Trafione w punkt, sama jestem tego świadoma jednak nie mam pojęcia kiedy jest ten idealny moment używając testów owulacyjnych dlatego nie wiem czy w dzień pozytywnego, czy dzień przed, a może dzień po 🤷‍♀️. Tak czy inaczej serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Po pierwsze, staracie się DOPIERO 3 miesiące, więc naprawdę spróbuj zrobić coś, żeby się tak nie nakręcać, bo pomyśl, jak będziesz fiksować, jeśli się nie uda przez rok starań...
Nie doszukuj się na siłę objawów, zajmuj czymś myśli, bo zwariujesz, a jak sama wiesz, nie wpływa to dobrze ani na Ciebie, ani na fasolkę.

Po drugie, szansa jest zawsze. Mam naprawdę sporo koleżanek, które "wpadły", bo RAZ się zapomniały, więc u Ciebie szanse są duże, ale nie oznacza to, że na bank się udało i już możesz się cieszyć - gdyby zachodzenie w ciążę było takie proste, to kliniki leczenia niepłodności nie rosłyby jak grzyby po deszczu.
Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.
Ćwicz już teraz, baaaaaaaardzo przyda Ci się później.
No właśnie wiem, jak wspomniałam wyżej po prostu nie wiem czy najlepsza pora to stosunek w dzień pozytywnego testu owulacyjnego dzień przed czy też po 🤷‍♀️ dlatego jestem taka niecierpliwa bo chciałabym znać odpowiesz na to pytanie. Za pierwszym razem udało się bez żadnych testów tak więc nie wiem jak tj wkoncu jest., a może zna ktoś ten temat z własnego doświadczenia. Dzięki za odpowiedź ❤️
 
Do góry