reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Boje się ciąży. W mojej rodzinie siostra ma 3 córki siostry partnera też mają córki. Czuję tak ogromną presję że boję się być w ciąży. Boje się ich zawieść boję się że znów ktoś powie "co ? Dziewczynka? Już dosyć w rodzinie dziewczynek" - tak jakby moje dziecko było nie chciane , bo nie będzie chłopcem. Czuję się jak na egzaminie na który nie mam wpływu 😔
Bardzo dobrze Cie rozumiem! U mnie teraz w rodzinie sami chłopcy. Wszyscy chcą dziewczyni ehh
 
reklama
Boje się ciąży. W mojej rodzinie siostra ma 3 córki siostry partnera też mają córki. Czuję tak ogromną presję że boję się być w ciąży. Boje się ich zawieść boję się że znów ktoś powie "co ? Dziewczynka? Już dosyć w rodzinie dziewczynek" - tak jakby moje dziecko było nie chciane , bo nie będzie chłopcem. Czuję się jak na egzaminie na który nie mam wpływu 😔

U mnie było podobnie, z mojej strony dominacja kobiet, z męża strony dominacja mężczyzn. Jak urodziłam córkę to moja rodzina przyjęła to od tak sobie, natomiast męża strona w szoku była, nawet z tej okazji dostałam pokoleniowy pierścionek. Teraz planując drugie dziecko, chciałabym zaspokoić moją rodzinę 🙄 i chciałabym uniknąć tekstów, kolejna baba... głupie ale co zrobić.
 
Czesc dziewczyny już kiedyś tutaj pisałam i dużo się dowiedziałam ale chciałam zapytać jeszcze odnośnie starań o córkę czy sex ma być 1 raz na cały cykl ? Wiem , że ma być 2-3 dni odcięcia najlepiej ale tu się nasuwa moje kolejne pytanie a mianowicie co mają mi pokazywać paski owulacyjne żeby wiedzieć właśnie że za te dwa czy trzy dni będzie owulacja ? Od czasu pokazania się pierwszej ciemnej kreski ? Czy jak ? Wiem , że trzeba się wcześniej obserwować kilka cykli żeby wychwycić czy i kiedy ta owulacja jest ale troszkę zielona jestem jednak w tym temacie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
 
Mnie tez świat przeraza, ale mam nadzieję ze kiedys wróci normalność. Chciałabym iść na luzie, bez stresu z dziećmi do kina, na wakacje. Juz nie wspomnę ze chciałabym aby dzieci miały normalną edukację.
Ja to teraz współczuję studentom, takie piękne lata, a jak z nich korzystać przez te obostrzenia.
Właśnie studiuje online i mam egzaminy :p
Ale pamiętam pierwsze studia, jak to było pięknie...
 
Mój mąż słuchać mnie nie może jak mówię o planowaniu płci. Twierdzi, że gorszej głupoty nie słyszał i dziwi się, że ja w tym siedzę. I powiedział żebym wybiła sobie z głowy, że on będzie płodził dziecko według kalendarzyka i tego co ja wymyślę 🙈 mam przekichane 😂😂
A ja mam w druga stronę, mój M chce planować 4 dziecko, oczywiście dziewczynke by było do pary...I powiedział, że nawet na macierzyński pójdzie, w nocy będzie wstawać i nawet mleko robić...🙊🙉 a ja obawiam sie, ze i tak nie trafimy z płcią i to mnie demotywuje. Chyba wolę uzbierać na in vitro 😂
 
@Truskawka11 - to się ciesz 🤣 Mojemu w ogóle nie spieszno do drugiego 🙄 po mimo, że według mnie jest wzorowym tatą. Jeśli chodzi o płeć to mówi, że bardziej chciałby drugą córkę, syn mu coś nie leży 😂😂 mi jednak marzy się parka.
 
A ja mam w druga stronę, mój M chce planować 4 dziecko, oczywiście dziewczynke by było do pary...I powiedział, że nawet na macierzyński pójdzie, w nocy będzie wstawać i nawet mleko robić...🙊🙉 a ja obawiam sie, ze i tak nie trafimy z płcią i to mnie demotywuje. Chyba wolę uzbierać na in vitro 😂
Ale w Polsce na invitro płci nie wybiorą. Te laski, które kiedyś poznałam na forum latały do USA. Kiedyś jeszcze była opcja Tajlandii (taniej) ale zmienili prawo... i ostatnio czytałam o Cyprze ale to nie potwierdzone info :/
 
reklama
Czesc dziewczyny już kiedyś tutaj pisałam i dużo się dowiedziałam ale chciałam zapytać jeszcze odnośnie starań o córkę czy sex ma być 1 raz na cały cykl ? Wiem , że ma być 2-3 dni odcięcia najlepiej ale tu się nasuwa moje kolejne pytanie a mianowicie co mają mi pokazywać paski owulacyjne żeby wiedzieć właśnie że za te dwa czy trzy dni będzie owulacja ? Od czasu pokazania się pierwszej ciemnej kreski ? Czy jak ? Wiem , że trzeba się wcześniej obserwować kilka cykli żeby wychwycić czy i kiedy ta owulacja jest ale troszkę zielona jestem jednak w tym temacie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Teoretycznie zaleca się w staraniach o dziewczynkę współżycie 2-3 dni przed owulacja. Test owulacyjny ma na celu wskazanie terminu potencjalnej owulacji. Pozytywny test ciążowy da Ci sygnał, że owulacja będzie książkowo za 24-48h, więc po nim się już nie współżyje według tej teorii. Ale testy nie zawsze tak działają. Ja miałam pozytyw przed pierwszą ciąża 24 h przed, przed drugą najczęściej ok. 16 h przed, a teraz dwa dni przed, a nawet w tym cyklu 2,5 dnia przed. Musisz poobserwować, ile przed u Ciebie wychodzi pozytyw. Jeżeli dzień przed owu to raczej nic Ci to nie da, bo dzień wcześniej powinnaś zakończyć starania, ale jeśli dwa dni przed owu to wiesz, że masz ostatnią szansę.
 
Do góry