reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Szyjka niestety się nie wydłuży, jeśli tak, to zdarza się to tak często jak wygrana w totka - tak mówią lekarze, z którymi mam do czynienia, owszem np. jak założą szew to następuje jej niewielkie, mechaniczne wydłużenie, alw wtedy to już nie ma znaczenia. Wtedy liczy się tylko czy szew trzyma i szyjka nie mięknie. Bo jedyne co może się w niej zmieniać to konsystencja. Takie mam info od wieeeelu lekarzy
Czyli jednym słowem jak raz sie skróci tak juz nie ma szans na to żeby normalnie funkcjonować tylko lezec leżeć i odpoczywać?
Mialam nadzieję na poprawę :(
 
Ostatnia edycja:
A co do tej no spy to ja mam 3 latka i w 33 tyg mialam tez skrocona szyjke i rozwarcie, podawali mi no spe i w ciąży gdy bolal brzuch bralam no spe ale nie ma problemów :) mysle ze to taka trochę loteria
A dotrwałam do 41 tyg i wyciągnęli go siła 😁

Teraz mialam juz od miesiąca twardnienia brzucha mocne, mialam zwiekszona dawke magnezu ale nic nie pomoglo chyba dlatego dostałam rozkurczowe
U nas wyszło dopiero jak skończył 3 lata i późno zaczynał mówić. Przy diagnostyce ORM wyszło, ze napięcie obniżone. oczywiście nie ma reguły bo i po nospie rodzą się dzieci bez problemów z napięciem. Ja chyba już wolałabym brać te rozkurczowe bo zauważyłam, ze im starsza ciąża tym więcej mam tych twardnien i nie ma znaczenia czy leze czy chodzę czy siedzę ...
 
U nas wyszło dopiero jak skończył 3 lata i późno zaczynał mówić. Przy diagnostyce ORM wyszło, ze napięcie obniżone. oczywiście nie ma reguły bo i po nospie rodzą się dzieci bez problemów z napięciem. Ja chyba już wolałabym brać te rozkurczowe bo zauważyłam, ze im starsza ciąża tym więcej mam tych twardnien i nie ma znaczenia czy leze czy chodzę czy siedzę ...
Aha rozumiem, no poki co nie zauwazylam jakos zeby odbiegal od normy 🤷‍♀️ fizycznie oki, a gada jak katarynka ładnie, wręcz za dużo nieraz 🤦‍♀️😁 mam nadzieję ze nie pokażą sie juz jakieś nieprawidłowości 😊 ale to prawda nieraz lepiej wziasc rozkurczowy niz myśleć czy skurcz czy sie skraca itp
Ja dzis bardzo przeżywam dentystę, jak nigdy, właśnie ze względu na to ze boje sie skurczy dostać chociazby ze stresu...
I niewiem jak to ugryźć zeby było dobrze... Niby będzie znieczulenie w razie co ale... Wiadomo stres robi swoje a nie moge czekać bo pobolewa mnie zab 😱
 
Aha rozumiem, no poki co nie zauwazylam jakos zeby odbiegal od normy 🤷‍♀️ fizycznie oki, a gada jak katarynka ładnie, wręcz za dużo nieraz 🤦‍♀️😁 mam nadzieję ze nie pokażą sie juz jakieś nieprawidłowości 😊 ale to prawda nieraz lepiej wziasc rozkurczowy niz myśleć czy skurcz czy sie skraca itp
Ja dzis bardzo przeżywam dentystę, jak nigdy, właśnie ze względu na to ze boje sie skurczy dostać chociazby ze stresu...
I niewiem jak to ugryźć zeby było dobrze... Niby będzie znieczulenie w razie co ale... Wiadomo stres robi swoje a nie moge czekać bo pobolewa mnie zab 😱
Nie bój się ja też ostatnio robiłam zęba. Wzięłam znieczulenie bez adrenaliny i było ok.
 
Czyli jednym słowem jak raz sie skróci tak juz nie ma szans na to żeby normalnie funkcjonować tylko lezec leżeć i odpoczywać?
Mialam nadzieję na poprawę :(
Niestety nie. To twoja 1 ciąża ? Mi lekarz nie kazał plackiem leżeć bo to sprzyja zakrzepicy, ale ja i tak cały czas leze bo się boje. Nie mam żadnego zabezpieczenia ma szyjkę
 
reklama
Niestety nie. To twoja 1 ciąża ? Mi lekarz nie kazał plackiem leżeć bo to sprzyja zakrzepicy, ale ja i tak cały czas leze bo się boje. Nie mam żadnego zabezpieczenia ma szyjkę
Ciąża 5 :) a dalej jakby 1, jedna donoszona, jedna poroniona w 11tyg i dwie poronione na samym początku
Ja tez nie mam leżeć plackiem ale ja tez sie boje i leze
 
Do góry