reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Problem pracownika jest taki, że "mu się należy" kropka. Nie traktują firm w których pracują jak swoich biznesów. Minimum roboty i nie przejmowanie się niczym innym. Prowadzę własną firmę i czasami zarządzam innymi i jest dramat. Nie mówię, że wszyscy ale większość "daj" "ja się liczę" "mi się należy" "to nie moje pieniądze" "chcesz prowadzić biznes to prowadź dopiero wtedy jak będzie Cię stać płacić mi 10tys". Ja swoich pracowników, dobieram bardzo starannie. Ale państwo niczego nie ułatwia i tego też pracownik nie rozumie w większości. Zusy, podatki, chorobowe i cała masa innych. A są też tacy, którym się nie podoba, że właściciel zarabia więcej skoro pracę wykonuje "ja". Ja zawsze wtedy mówię żeby taka osoba sama otworzyła taki biznes i zobaczyła jak się zaczyna, jak się to robi, z czym się je, a później utrzymała tą firmę parę lat.
No właśnie fajnie siedzi się w czyimś portfelu. To że pracodawca musi zarobić na masę innych kosztów, nie mówiąc o inwestycjach, odtworzenie majątku firmy, maszyny sprzęty, nikogo nie interesuje. Ryzyko, że kontrahent nie zapłaci pracownika też nie interesuje, to, że częśto musimy siedzieć po nocach pracownika też nie interesuje, ... Pracownik częśto myśli kategoriami od pierwszego do pierwszego. Pracodawca musi myśleć na kilka lat do przodu. Dlatego mówię, że wszyscy strzelamy do jednej bramki, pracownik nie będzie szanował swojego miejsca pracy, firma nie będzie się rozwijać, pracodawca nie będzie szanował pracownika nie będzie miał kim prowadzić biznes, a Państwo nie ułatwia nam relacji.
 
reklama
Teraz pracuje w budzetowce ale wcześniej miałam kilka różnych prac które traktowałam poważnie choć nie w moim zawodzie i krew mnie zalewala jak szef coś kazał a pracownik mówił "to nie należy do moich obowiązków" No sorry jak nie chce wykonywać poleceń szefa to niech zmieni pracę bo to nie były polecenia nie do zrealizowania czy ponizajace. Za dwa miesiące otwieram swoją działalność i też będę dobierać pracowników którzy mają chęci do pracy a nie takich którzy wyżej sr*** niż dupe mają.
 
No właśnie fajnie siedzi się w czyimś portfelu. To że pracodawca musi zarobić na masę innych kosztów, nie mówiąc o inwestycjach, odtworzenie majątku firmy, maszyny sprzęty, nikogo nie interesuje. Ryzyko, że kontrahent nie zapłaci pracownika też nie interesuje, to, że częśto musimy siedzieć po nocach pracownika też nie interesuje, ... Pracownik częśto myśli kategoriami od pierwszego do pierwszego. Pracodawca musi myśleć na kilka lat do przodu. Dlatego mówię, że wszyscy strzelamy do jednej bramki, pracownik nie będzie szanował swojego miejsca pracy, firma nie będzie się rozwijać, pracodawca nie będzie szanował pracownika nie będzie miał kim prowadzić biznes, a Państwo nie ułatwia nam relacji.
A najgorsze jak pracujesz na tą firmę parę lat, w końcu możesz zatrudniać itd. Biznes się rozwija i po latach wyrzeczeń, po odłożeniu pieniędzy coś kupisz sobie albo wyjedziesz to jesteś najgorszym pracodawcą ever 😅 nie jest lekko 🤷‍♀️ szacunek w firmie jest zawsze w dwie strony 🤷‍♀️ ja uwielbiam zatrudniać ludzi z pomysłem, pasją, takich co chcą coś ruszyć, zmienić,a jak już dbają jak o swoje to bajka 😉
 
Teraz pracuje w budzetowce ale wcześniej miałam kilka różnych prac które traktowałam poważnie choć nie w moim zawodzie i krew mnie zalewala jak szef coś kazał a pracownik mówił "to nie należy do moich obowiązków" No sorry jak nie chce wykonywać poleceń szefa to niech zmieni pracę bo to nie były polecenia nie do zrealizowania czy ponizajace. Za dwa miesiące otwieram swoją działalność i też będę dobierać pracowników którzy mają chęci do pracy a nie takich którzy wyżej sr*** niż dupe mają.
No to trzymam kciuki za ten biznes ✊✊✊
 
A najgorsze jak pracujesz na tą firmę parę lat, w końcu możesz zatrudniać itd. Biznes się rozwija i po latach wyrzeczeń, po odłożeniu pieniędzy coś kupisz sobie albo wyjedziesz to jesteś najgorszym pracodawcą ever [emoji28] nie jest lekko [emoji2368] szacunek w firmie jest zawsze w dwie strony [emoji2368] ja uwielbiam zatrudniać ludzi z pomysłem, pasją, takich co chcą coś ruszyć, zmienić,a jak już dbają jak o swoje to bajka [emoji6]

Szacunek w obie strony. Święte słowa! Szkoda, ze nie jesteś moim pracodawca [emoji24]
 
reklama
Do góry