reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

21/22 lata i dwójka dzieci?

Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
5
Zawsze chciałam być młoda mama, co prawda pierwsza ciąża była wielka niespodzianka urodziłam w wieku 19 lat. Synek będzie miał w lipcu dwa latka. Chciałam od zawsze aby różnica wieku między dziećmi była mała 2-3 lata max. Jednak mam obawy jak odbierze to otoczenie gdyż wiem że jest mało tak młodych mam w dodatku z dwójką dzieci. Mam stabilna sytuację materialną, własny dom, kochającego męża. Jednak boje się reakcji najbliższej rodziny, przyjaciół. Co wy sądzicie o posiadaniu dwójki dzieci w takim wieku? Uważacie to za normalne? Mam mętlik w głowie
 
reklama
Kochana nie możesz patrzeć co inni powiedzą, ludzka zawiść nie zna granic. Masz teraz najlepszy biologicznie wiek na rodzenie dzieci. I kiedy będziesz w moim wieku (37 lat) będziesz już miała odchowane🙂Ja pierwsze urodziłam w wieku 26 lat, teraz jestem w drugiej ciąży ale zajście w nią bylo poprzedzone poronieniami. Cieszę się ogromnie, że się udało i jestem najszczęśliwsza na świecie ale myślę, że może gdybym zdecydowała się te parę lat wcześniej to uniknela bym tych przeżyć.... Zresztą a propos ludzi to nieraz mnie ktoś pyta czy to wpadka no bo syn 11 lat no i w tym wieku jak to? 🤣🤭 Tak więc pozostaje się uśmiechać i robić swoje 👍
 
Nie patrz na innych , chcecie tego oboje, macie warunki , macie siłę i cirpliwosc ,to do dzieła, będziesz mloda mama a kiedyś mloda babcia , ja mam 34 lata ,dziecko urodziłam w wieku 32 lat ,i zaluje bo nie ma ani sil ani cierpliwosci , i wiem ze i 2 nie mam mowy , a nigdy jedynaka mieć nie chcialam
 
Wybacz za to co napiszę ale chyba nie jesteś dojrzalą kobietą skoro zadajesz na forum pytanie, które w skrócie ma Ci dac odpowiedz czy masz zachodzić w ciążę czy nie. Nie bardzo rozumiem co mają do tego ludzie? Notabene mając 19 lat i dziecko chyba bardziej o Tobie gadali niz mieliby teraz gadac skoro masz dabrdzo dobrą sytuacje rodzinną a wtedy bylas jeszcze nastolatka...Myślałam, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć na tym forum ale jednak...
 
Wybacz za to co napiszę ale chyba nie jesteś dojrzalą kobietą skoro zadajesz na forum pytanie, które w skrócie ma Ci dac odpowiedz czy masz zachodzić w ciążę czy nie. Nie bardzo rozumiem co mają do tego ludzie? Notabene mając 19 lat i dziecko chyba bardziej o Tobie gadali niz mieliby teraz gadac skoro masz dabrdzo dobrą sytuacje rodzinną a wtedy bylas jeszcze nastolatka...Myślałam, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć na tym forum ale jednak...
Ale ona nie pyta czy ma zachodzić w ciążę, tylko co sądzimy o posiadaniu dwójki dzieci w tak młodym wieku więc radzę czytać ze zrozumieniem.
Co do tego że myślałaś, że nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć na tym forum, to chyba bardzo mało widziałaś
 
Zawsze chciałam być młoda mama, co prawda pierwsza ciąża była wielka niespodzianka urodziłam w wieku 19 lat. Synek będzie miał w lipcu dwa latka. Chciałam od zawsze aby różnica wieku między dziećmi była mała 2-3 lata max. Jednak mam obawy jak odbierze to otoczenie gdyż wiem że jest mało tak młodych mam w dodatku z dwójką dzieci. Mam stabilna sytuację materialną, własny dom, kochającego męża. Jednak boje się reakcji najbliższej rodziny, przyjaciół. Co wy sądzicie o posiadaniu dwójki dzieci w takim wieku? Uważacie to za normalne? Mam mętlik w głowie

Jestem od ciebie może odrobinę starsza bo w tym roku już 25 ale też jestem młoda mama, pierwsze dziecko urodzilam będąc jeszcze przed 18stką, drugie mając 23 więc teraz mam już prawie 7latka i prawie 2letnia córkę.[emoji846]
Skoro macie warunki, oboje chcecie mieć drugie dziecko to zdanie innych ludzi, nawet tych z rodziny nie powinno cię obchodzić [emoji6] żyjcie tak jak chcecie a na głupie uwagi nie zwracajcie uwagi i tyle [emoji854]
 
Ale ona nie pyta czy ma zachodzić w ciążę, tylko co sądzimy o posiadaniu dwójki dzieci w tak młodym wieku więc radzę czytać ze zrozumieniem.
Co do tego że myślałaś, że nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć na tym forum, to chyba bardzo mało widziałaś
A ja nie pytałam co sądzisz na temat mojego zdania więc też radzę czytać ze zrozumieniem ;) fakt, może i mało widziałam ale nie zmienia to tego, że pytanie nie jest zadane przez dojrzałą kobietę wiedząca czego w życiu chce, jak sie czegoś chce tak naprawdę to nie pyta się co sądzą o tym inni. Gdyby to była nie wiem kwestia zielonych spodni do żółtych butów to rozumiem, ale co sądzi sie o posiadaniu 2 dzieci w wieku 21/22 lat to jest mega dziwne pytanie, serio. I co jak napiszemy, że spoko to ona się zdecyduje na to dziecko? A jak bedzie 10 komentarzy, że "nie spoko" to juz nie? No to wychodzi bo napisała, że ma metlik w głowie. No ludzie :D
 
A ja nie pytałam co sądzisz na temat mojego zdania więc też radzę czytać ze zrozumieniem ;) fakt, może i mało widziałam ale nie zmienia to tego, że pytanie nie jest zadane przez dojrzałą kobietę wiedząca czego w życiu chce, jak sie czegoś chce tak naprawdę to nie pyta się co sądzą o tym inni. Gdyby to była nie wiem kwestia zielonych spodni do żółtych butów to rozumiem, ale co sądzi sie o posiadaniu 2 dzieci w wieku 21/22 lat to jest mega dziwne pytanie, serio. I co jak napiszemy, że spoko to ona się zdecyduje na to dziecko? A jak bedzie 10 komentarzy, że "nie spoko" to juz nie? No to wychodzi bo napisała, że ma metlik w głowie. No ludzie :D
Obrażając innych to ty pokazujesz jaką jesteś dojrzałą kobietą. Autorka nie pytała o ocenę jej dojrzałości więc sobie daruj. No chyba że musisz się dowartościować w taki sposób
 
reklama
Obrażając innych to ty pokazujesz jaką jesteś dojrzałą kobietą. Autorka nie pytała o ocenę jej dojrzałości więc sobie daruj. No chyba że musisz się dowartościować w taki sposób
Autorka napisała post, a ja napisałam co na ten temat sądzę, po to jest forum, że każdy wyraza swoje zdanie. Nikogo nie obraziłam więc nie zarzucaj mi tego. Jak dla mnie zastanawianie sie czy mieć dziecko czy nie to nie kwestia zdania ludzi! Odstosunkuj się prosze ode mnie z łaski swojej :)
 
Do góry