reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Końcówka ósmego tygodnia i puchnące dziąsła

gosiaidawid200

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2021
Postów
18
Kochane przyszłe mamusie u mnie jak nie skończyły się napady senności i zaparcia to teraz zaczęły mi puchnąć dziąsła macie tak jakieś domowe sposoby puchną mi dziąsła tam gdzie ósemki nie od dawna bo już trzeci dzień ale dziwię się bo nigdy nie miałam takowych problemów pomóżcie
 
reklama
Kochane przyszłe mamusie u mnie jak nie skończyły się napady senności i zaparcia to teraz zaczęły mi puchnąć dziąsła macie tak jakieś domowe sposoby puchną mi dziąsła tam gdzie ósemki nie od dawna bo już trzeci dzień ale dziwię się bo nigdy nie miałam takowych problemów pomóżcie
Nie pociesze. Ja miałam problem z dziąsłami prawie całą ciążę. Do samego porodu. Nic nie pomagało. Do tego bardzo często w "słabych" punktach krwawiły. Dentysta poleciła mi pastę do zębów dla kobiet w ciąży, z białej perły. Ale mi to nic nie pomogło. Było uciążliwe, minęło po porodzie. Ginekolog mi tłumaczył, że to przez progesteron. Dziąsła są bardziej ukrwione i przez to stają się opuchnięte i bardziej delikatne.
 
Nie pociesze. Ja miałam problem z dziąsłami prawie całą ciążę. Do samego porodu. Nic nie pomagało. Do tego bardzo często w "słabych" punktach krwawiły. Dentysta poleciła mi pastę do zębów dla kobiet w ciąży, z białej perły. Ale mi to nic nie pomogło. Było uciążliwe, minęło po porodzie. Ginekolog mi tłumaczył, że to przez progesteron. Dziąsła są bardziej ukrwione i przez to stają się opuchnięte i bardziej delikatne.
O kurcze rzeczywiście nie pocieszające no cóż trzeba jakoś przez to przebrnąć dla dzidzi wszystko pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 
Nie pociesze. Ja miałam problem z dziąsłami prawie całą ciążę. Do samego porodu. Nic nie pomagało. Do tego bardzo często w "słabych" punktach krwawiły. Dentysta poleciła mi pastę do zębów dla kobiet w ciąży, z białej perły. Ale mi to nic nie pomogło. Było uciążliwe, minęło po porodzie. Ginekolog mi tłumaczył, że to przez progesteron. Dziąsła są bardziej ukrwione i przez to stają się opuchnięte i bardziej delikatne.
Ja też tak miałam. A przez Acard to już w ogóle krwawiłam strasznie. Niestety po ciąży nie wszystko wróciło do normy 😔
 
Do higienistki na higienizacje! Koniecznie. Stan zapalny dziąseł w ciąży to znaczy że masz sporo płytki nazębnej i trzeba to wyczyścić bo zarażasz tym dziecko. Przede wszystkim dobra higienistka dopasuje Ci technikę mycia zębów. Zobaczysz poprawę po tygodniu.
 
Do higienistki na higienizacje! Koniecznie. Stan zapalny dziąseł w ciąży to znaczy że masz sporo płytki nazębnej i trzeba to wyczyścić bo zarażasz tym dziecko. Przede wszystkim dobra higienistka dopasuje Ci technikę mycia zębów. Zobaczysz poprawę po tygodniu.
Nie zawsze spuchnięte dziąsła są od płytki nazębnej. Ja kamień miałam usunięty, chodziłam do dentysty bo krwawienia były dla mnie mega uciążliwe. Nic to nie pomagało. Były bardziej ukrwione i przez to bardziej delikatne.
 
reklama
Do góry