reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży

DoMa29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Luty 2021
Postów
1 773
Cześć dziewczyny. Zaznaczę, że jestem tutaj nowa i jeszcze orientuję się co i jak 😉 Chciałabym się podzielić moimi obserwacjami.
Staramy się z mężem o dziecko. W październiku dokładnie 30 miałam wymrażaną nadżerkę. Leczenie i gojenie pani doktor oceniła na bardzo dobre więc podjęliśmy działania. Cykl mam co 28dni. Od kilku dni czuję się słabiej, jakby przeziębiona? Temperatura w granicach 36.8, max 37.4 2dni temu. Obecnie 3dni spóźnienia @ bo planowana miałam na 06.02 jednak nie pojawiła się i test też negatywny. Jednak od wczoraj wystąpiły brązowe plamienia, delikatne, kilka kropel, objawów miesiączkowych nie posiadam. Trochę martwię się tymi plamieniami, do ginekolog najbliższa możliwa wizyta na sobotę, jutro rano chcę zrobić kolejny test. Co myślicie, mogę być w ciąży czy raczej to ten zły scenariusz? I dlaczego test był negatywny w dniu spodziewanej miesiączki skoro wszystko by wskazywało na ciążę? Miała któraś z was tak samo? 🧐
 
reklama
Powtorz test ,lub idz na bete ona jest najpewniejsza ,plamienie moze byc rozkrecajacym się okresem , u mnie tak właśnie jest 2/3 dni przed @ ,lub też może to być ciąża i za niski progesteron ,ciężko stwierdzić, woec ja polecam bete
 
Na pewno na tym etapie nie można wykluczyć ciąży. Zamiast robić kolejny test ciążowy, idź do najbliższego laboratorium na bHCG, będziesz wiedziała na czym stoisz. Tak, 3 dni spóźnienia to teoretycznie czas, kiedy test powinien pokazać ciążę, ale na pewno niejedna z nas napisze Ci, że zwyczajnie owulacja nie zawsze występuje z kalendarzową dokładnością.
Plamienie które opisujesz może mieć dwie przyczyny. Może być to początek okresu (nawet jeśli nigdy nie plamiłaś przed okresem, to się może po prostu przydarzyć), albo faktycznie jesteś w ciąży i w organizmie twym brakuje progesteronu. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy faktycznie jest to ciąża, ale na wszelki wielki zarezerwuj sobie tę wizytę. Jeśli jesteś w ciąży, ważne byś trafiła pod opiekę specjalisty. Powodzenia.
 
Niestety na chwilę obecną mogłam wykonać tylko test (praca 6-14) i wyszedł on negatywny. Czy jest sens robić bHCG?
 
Cześć dziewczyny. Zaznaczę, że jestem tutaj nowa i jeszcze orientuję się co i jak 😉 Chciałabym się podzielić moimi obserwacjami.
Staramy się z mężem o dziecko. W październiku dokładnie 30 miałam wymrażaną nadżerkę. Leczenie i gojenie pani doktor oceniła na bardzo dobre więc podjęliśmy działania. Cykl mam co 28dni. Od kilku dni czuję się słabiej, jakby przeziębiona? Temperatura w granicach 36.8, max 37.4 2dni temu. Obecnie 3dni spóźnienia @ bo planowana miałam na 06.02 jednak nie pojawiła się i test też negatywny. Jednak od wczoraj wystąpiły brązowe plamienia, delikatne, kilka kropel, objawów miesiączkowych nie posiadam. Trochę martwię się tymi plamieniami, do ginekolog najbliższa możliwa wizyta na sobotę, jutro rano chcę zrobić kolejny test. Co myślicie, mogę być w ciąży czy raczej to ten zły scenariusz? I dlaczego test był negatywny w dniu spodziewanej miesiączki skoro wszystko by wskazywało na ciążę? Miała któraś z was tak samo? 🧐

Przeziębienie może być oznaką ciąży, a może być też zwykłą infekcją.
Plamienia już Ci dziewczyny opisały.
Test wyszedł negatywny w dniu @, bo zdarza się to dość często - test może być wadliwy, niezbyt czuły lub wykonany nieprawidłowo, mogła się przesunąć owulacja; najlepsze rozwiązanie to beta z krwi, tu nie będzie niedomówień.
W ciąży być możesz, bo zawsze, kiedy jest seks, jest możliwość ciąży, ale czy się udało, to powie Ci dopiero badanie.

No i na koniec - "dlaczego test był negatywny (...) skoro wszystko by wskazywało na ciążę" - tu wkracza kobieca psychika. Im bardziej chcesz dziecka, tym bardziej się nakręcasz, a organizm świruje. Kobiety są w stanie doszukać się wszystkich możliwych objawów ciążowych u siebie, idąc w zaparte, że NIGDY tak nie miały, a później rozczarowanie, jak okres przychodzi. Musisz wyluzować (wiem, łatwo się mówi) i nie myśleć w kółko tylko o ciąży :)

P.S. - są laboratoria całodobowe, a na badanie bety nie trzeba być rano i na czczo ;)
 
Przeziębienie może być oznaką ciąży, a może być też zwykłą infekcją.
Plamienia już Ci dziewczyny opisały.
Test wyszedł negatywny w dniu @, bo zdarza się to dość często - test może być wadliwy, niezbyt czuły lub wykonany nieprawidłowo, mogła się przesunąć owulacja; najlepsze rozwiązanie to beta z krwi, tu nie będzie niedomówień.
W ciąży być możesz, bo zawsze, kiedy jest seks, jest możliwość ciąży, ale czy się udało, to powie Ci dopiero badanie.

No i na koniec - "dlaczego test był negatywny (...) skoro wszystko by wskazywało na ciążę" - tu wkracza kobieca psychika. Im bardziej chcesz dziecka, tym bardziej się nakręcasz, a organizm świruje. Kobiety są w stanie doszukać się wszystkich możliwych objawów ciążowych u siebie, idąc w zaparte, że NIGDY tak nie miały, a później rozczarowanie, jak okres przychodzi. Musisz wyluzować (wiem, łatwo się mówi) i nie myśleć w kółko tylko o ciąży :)

P.S. - są laboratoria całodobowe, a na badanie bety nie trzeba być rano i na czczo ;)
Dziękuję za odpowiedź. Może faktycznie za bardzo świruję i organizm nie ogarnia. W takim razie po pracy biegnę do laboratorium żeby wiedzieć na czym stoję!
 
Niestety nie udałam się do laboratorium, gdyż dopadła mnie @, więc stwierdziłam że nie ma sensu się łudzić. Słyszałyście o przypadkach, gdzie kobietki miały okres przez pierwsze miesiące ciąży? Jestem ciekawa waszej opinii. 😊 Usłyszałam to dzisiaj od koleżanki, ale wydaje mi się, że chciała mnie po prostu pocieszyć 😉
 
Niestety nie udałam się do laboratorium, gdyż dopadła mnie @, więc stwierdziłam że nie ma sensu się łudzić. Słyszałyście o przypadkach, gdzie kobietki miały okres przez pierwsze miesiące ciąży? Jestem ciekawa waszej opinii. 😊 Usłyszałam to dzisiaj od koleżanki, ale wydaje mi się, że chciała mnie po prostu pocieszyć 😉
Zdarzają się takie przypadki. Jednak w twoim przypadku jeśli test był negatywny, to obstawiam, że po chorobie wydłużył ci się cykl. Co może również się zdarzyć, właśnie chociażby przez chorobę. Jeśli nie wierzysz możesz zrobić test, ale myślę, że będzie negatywny.
 
Ostatnia edycja:
Zdarzają się takie przypadki. Jednak w twoim przypadku jeśli test był negatywny, to obstawiam, że po wydłużył ci się cykl. Co może również się zdarzyć, właśnie chociażby przez chorobę. Jeśli nie wierzysz możesz zrobić test, ale myślę, że będzie negatywny.
Nie będę robić kolejnego bo niczego się w nim nie doszukam na siłę 😉 Dziękuję za pomoc dziewczyny, jak na pierwszy kontakt tutaj jestem pozytywnie zaskoczona, że wgl którakolwiek się zainteresowała moim tematem. Fajnie mieć takie wsparcie, pozdrawiam i "do usłyszenia" 😉
 
reklama
Nie będę robić kolejnego bo niczego się w nim nie doszukam na siłę 😉 Dziękuję za pomoc dziewczyny, jak na pierwszy kontakt tutaj jestem pozytywnie zaskoczona, że wgl którakolwiek się zainteresowała moim tematem. Fajnie mieć takie wsparcie, pozdrawiam i "do usłyszenia" 😉
Jeżeli chcesz to są tutaj grupy dziewczyn, które się starają i wzajemnie wspierają w tym czasie 😉
 
Do góry