reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

reklama
Nigdy nie miałam plamienia owulacyjnego, jedynie w tamtym miesiącu 16 dnia cyklu pojawil sie delikatnie różowy śluz i kilia niteczkek krwi i 17 dnia cyklu ten pozytywny test owulacyjny ale nie wiadomo czy to nie przez duphaston. Myślałam ze to możne wczesna implantacja wtedy mogła być bo w październiku tez mialam Delikatny różowy śluz i była wczesna ciąża ale niestety poronienie.
Właśnie w tamtym miesiącu miałam usg czy będzie owulacja ginekolog powiedziała ze owulacja przewidziana na 13 14 15 dnień cyklu. No i od 15 do 25 dnia cyklu duphaston.
Dziś mnie lekko kłuję jajnik ale nie wiem, zrobiłam 2 test owulacyjny i taki jak na poprzednim zdjęciu.
Ale to i tak nic nie wniesie
Ostatnie współżycie było 11 dnia cyklu dzis jest 13 dzień cyklu. Jeśli plemniki przetrwały te 2 dni to może coś się wykiełkuje jeśli dziś jest owulacja skoro jajnik mnie pobolewa. Teraz sama nic nie wyczaruje bo mąż wyjechał 😅Ale znowu testy owulacyjne pokazują owulacje 24-48 h później więc ja juz całkiem zgłupiałam bo jeśli dziś owulacja to wczorajszy lub przedwczorajszy test powinien być pozytywny
Jeżeli masz teraz dni płodne to plemniki mogą do 5 dni przeżyć więc może zaskoczy w razie co. 😊 co do testów to nie wiem co więcej napisać 😄
 
Pozamiatane, wynika że test nie zawsze musi być ciemniejszy niż kreska kontrolna. Więc według testu owulacyjnego pokazało ze LH rośnie 12 dnia cyklu a 13 byla owulacja. I tak tu wierz testom. Stosunek 11 dnia cyklu 12 zrobiłam test wyszła ciemniejsza ale stwierdziliśmy ze chyba to jeszcze nie to i ze lepiej co 2 dni a 13 sprzeczka z mężem 🙈 i weź tu coś ustrzel i teraz zastanawiaj sie czy plemniki miały szanse przetrwać od 11 do 13 😮
Skąd wiesz, że 13 była owulacja? To może potwierdzić monitoring. Poza tym pozytywny test owulacyjny informuje o tym, że może ona wystąpić 24-36h po piku, a nie że wystąpi w dniu pozytywnego testu.
 
Dodatkowo w poprzednim cyklu od 15 do 25 duphaston który wpływa tez na prawidłową owulacje w następnym cyklu więc mam nadzieję że tak jest:)
Moje stwierdzenia są poparte obserwacja własnego ciała, uczę sie swojego ciała i zobaczymy za 15 dni co z tego będzie ☺️
Pewnie. Tylko ból owulacyjny czasami występuje przed owulacją, w skutek rosnącego pęcherzyka, czasami w skutek pęknięcia, a czasami bo po owulacji zbierze się niewielka ilość płynu. Oczywiście życzę powodzenia. Chodzi mi po prostu o sam fakt, że żeby założyć, że owulacja była to tylko u ginekologa.☺️
 
reklama
Do góry