reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dyskopatia a porod

W

Wiedzmin

Gość
Witam
Mam dyskopatie 4i 5 kregu oraz zaostrzenia boczno przednie kregoslupa plus lekkie skrzywienie.Mam 39lat. Tobedzie 3 porod .Kazdy znioslam masakrycznie.Czuje jak mi cos pstryka w krzyzu.Ginekolog powiedzial ze to nie przeszkadza w naturalnym rodzeniu.Ostatni porod 10 lat temu tak bolesny (jeszcze nie mialam dyskopati) ze mi powiedzieli ze nie chcialam na porodowce z nimi spolpracowac.Na koncu uslyszalam od poloznej ze jestem chora umyslowo i kazda z nich rodzila wiec powinnam sie leczyc a nie tyle wrzeszczec.Potem powiedzialy ze to dla mojego dobra musialy tak powiedziec bo dziecko by sie udusilo bo ja przec nie chcialam z bolu.Takie byly wredne ze niemoglam ze strachu lozyska urodzic i trzebo bylo skrobac.Nawet powiedzialy chirurgowi by uwazal na mnie bo ja"specjalny przypadek jestem.Boje sie rodzic i mam takiego stracha.
Marzy mi sie cc.
 
reklama
Ja rodziłam naturalnie z przepukliną kręgosłupa na poziomie L5/S1. Moja pani neurolog powiedziała, że nie jest to wskazanie do CC, ale jeżeli potrzebuję to wypisze mi zaświadczenie, że mam wskazania do cesarki, więc może warto żebyś skonsultowała się z neurologiem
 
Ogólnie nie jest to przeciwwskazaniem do porodu naturalnego. Jeśli się tak strasznie boisz może udaj się do psychologa wiem ze on może wystawić zaświadczenie o cc. Pozdrawiam
 
A nie pomysli ze jestem nadwrazliwa waryjatka?
Dzis wczasie spaceru czulam jak mi nogi dretwieja jak z olowiu i mi sie jakby krew pod kolanami zatrzymywala.Czulam jakbym kroczyla we wodzie.
 
Jestem fizjoterapeutką i uwierz mi na słowo, że jak się wybierzesz do fizjoterapeuty to Ci pomoze przygotowac się do porodu. Tu trzeba ćwiczyć mięśnie, rozciągać czy rozluźniać. Tak jak wyżej napisano, dyskopatia nie jest wskazaniem do cc, ale spróbuj z neurologiem i z fizjoterapeutą. :)
 
A niby dlaczego ktoś miałby tak pomyśleć?
Od tego są lekarze i inni specjaliści, by nam pomóc. A wraz z rozwojem ciąży, może być tylko gorzej. Więc moim zdaniem nie ma co zwlekać.
 
reklama
A nie pomysli ze jestem nadwrazliwa waryjatka?
Dzis wczasie spaceru czulam jak mi nogi dretwieja jak z olowiu i mi sie jakby krew pod kolanami zatrzymywala.Czulam jakbym kroczyla we wodzie.
dlaczego miałby tak pomyslec. Nie bądź dla siebie taka surowa. Masz prawo się bać i strach może acie paraliżować. Mam znajoma która panicznie bała się porodu to odbieralo jej radość z ciąży. Ludzie mają różne problemy i każdy s nich jest ważny. Życzę Ci powodzenia i wiem ze podejmiesz dobra decyzję dla Was:*
 
Do góry