reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

teraz to ważę tak 96,50 czyli przytyłam jakieś 14kg a lekarz kazał mi 7 kg
Przy poprzedniej ciąży startowa waga to 66kg z tym że ja wcześniej rzuciłam palenie. Po rzuceniu palenia z 58kg przytyłam na 66. Zaszłam w ciążę i przed porodem prawie 4 lata temu ważyłam ok 88kg. Poporodzie ważyłam 79kg. Poszłam do dietetyka i na tej diecie schudłam do 69kg. a potem bach załapałam 78kg. Wtedy zaszłam w ciążę to było rok temu i poroniłam w 8tc. Kiedy zaszłam 3 raz na starcie ważyłam w 10tc 82kg.
A jak lekarze do tego podchodzą? Boję się wyśmiania etc.
 
reklama
A jak lekarze do tego podchodzą? Boję się wyśmiania etc.
W moim przypadku gdy Pani ginekolog liczyła moje BMI sama wtrąciłam się za mam świadomość że mam nadwagę bo się odchudzałam csky czas ale nagle się dowiedziałam że jestem w ciąży. Nie skomentowała nic grzecznie tylko powiedziała że ciąża to nie czas na odchudzanie. Więc w moim przypadku jakiegoś wyśmiania czy coś nie było, ale pewnie im więcej zacznę tyć tym zwrócą mi uwage :)
 
W moim przypadku gdy Pani ginekolog liczyła moje BMI sama wtrąciłam się za mam świadomość że mam nadwagę bo się odchudzałam csky czas ale nagle się dowiedziałam że jestem w ciąży. Nie skomentowała nic grzecznie tylko powiedziała że ciąża to nie czas na odchudzanie. Więc w moim przypadku jakiegoś wyśmiania czy coś nie było, ale pewnie im więcej zacznę tyć tym zwrócą mi uwage :)
A mogę zapytać z jakim BMI startowałaś? I gratuluję schudnięcia. Ja nie mam totalnie głowy do tego...
 
A mogę zapytać z jakim BMI startowałaś? I gratuluję schudnięcia. Ja nie mam totalnie głowy do tego...
Też nie miałam głowy, ale przyjmując się do nowej pracy musiałam zmieniać odzież na roboczą pewna kobitka co obok się przebierała dojrzała n mój brzuch i zapytała - pytania a Pani po ilu ciążach? Wtedy nie byłam po żadnej. Zasięgnęłam pomocy dietetyka i tak w pół roku - 19 kg, dieta i ćwiczenia. BMI na start to 26.73
 
Też nie miałam głowy, ale przyjmując się do nowej pracy musiałam zmieniać odzież na roboczą pewna kobitka co obok się przebierała dojrzała n mój brzuch i zapytała - pytania a Pani po ilu ciążach? Wtedy nie byłam po żadnej. Zasięgnęłam pomocy dietetyka i tak w pół roku - 19 kg, dieta i ćwiczenia. BMI na start to 26.73
Podziwiam:) nie pamiętam kiedy miałam takie BMI:)
 
A jakie jest Twoje aktualnie? Nie martw się, ja byłam większa. A raczej dalej jestem ❤️
Ponad 31. I nie wiem czy starać się czy odłożyć, schudnąć. Mój syn jest bardzo wymagający plus pandemia...a ja zajadam stres. Moja koleżanka radzi starać się i już. W pierwszą ciążę zaszłam od razu, stąd moje wahania. A z drugiej strony zabieram się do odchudzania i nie mogę się zabrać od pół roku...
 
reklama
Kochana małymi kroczkami, nic hop siup. Wystarczy troszkę chcieć i się uda każdemu! I co najbardziej cenię? Wsparcie bliskich w tym czasie bo odchudzanie to ciężko etap.
Mój mąż nie widzi problemu, więc...ale mam plan wrócić do liczenia kalorii od poniedziałku plus sport. Trzymaj kciuki:) każdy kg mniej będzie dla mnie sukcesem. W tym tygodniu mam urodziny małego;)
 
Do góry