reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniak z zespołem Downa

Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
8
Witam niewiem czy dobrze ulokowałam temat i niewiem czy ktoś będzie stanie odpowiedzieć na moje zapytanie. Jestem w 28tc spodziewam się córeczki z zespołem Downa niestety mam duże ryzyko przedwczesnego porodu. Do tego po amniopunkcji od 16tc sacza mi się wody. I tu moje pytanie. Jakie szanse ma na przeżycie przedwcześnie urodzone dziecko z zespołem Downa. Mam nadzieję że będzie ktoś w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Witam niewiem czy dobrze ulokowałam temat i niewiem czy ktoś będzie stanie odpowiedzieć na moje zapytanie. Jestem w 28tc spodziewam się córeczki z zespołem Downa niestety mam duże ryzyko przedwczesnego porodu. Do tego po amniopunkcji od 16tc sacza mi się wody. I tu moje pytanie. Jakie szanse ma na przeżycie przedwcześnie urodzone dziecko z zespołem Downa. Mam nadzieję że będzie ktoś w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Obawiam się, że na to pytanie nikt ci nie odpowie. Oprócz przedwczesnego porodu trzeba brać pod uwagę zespół i wszystkie anomalia jakie ze sobą przyniesie. Do tego siła walki i chęć życia dziecka. Powiem ci jedno im dłużej dziecko może zostać w brzuchu tym lepiej, tym większą szansę na przeżycie będzie miało. Do tego najlepiej jak urodzisz w szpitalu specjalistycznym, o najwyższym stopniu referencyjnosci neonatologii.
Musisz być dobrej myśli. Skoro dziecko tyle wytrzymało, to może sobie poradzi.
Jestem mamą dziecka urodzonego w 26tc. Nawet zdrowemu dziecku najlepiej jest urodzić się w terminie. A dostałaś sterydy na rozwój płuc? Masz już wstępny termin rozwiązania ciąży? Gdyby udało się wytrzymać do 33tc byłoby super
 
Nikt nie jest w stanie oszacować szans przeżycia. Z każdym kolejnym dniem rośnie jego prawdopodobieństwo.
 
Obawiam się, że na to pytanie nikt ci nie odpowie. Oprócz przedwczesnego porodu trzeba brać pod uwagę zespół i wszystkie anomalia jakie ze sobą przyniesie. Do tego siła walki i chęć życia dziecka. Powiem ci jedno im dłużej dziecko może zostać w brzuchu tym lepiej, tym większą szansę na przeżycie będzie miało. Do tego najlepiej jak urodzisz w szpitalu specjalistycznym, o najwyższym stopniu referencyjnosci neonatologii.
Musisz być dobrej myśli. Skoro dziecko tyle wytrzymało, to może sobie poradzi.
Jestem mamą dziecka urodzonego w 26tc. Nawet zdrowemu dziecku najlepiej jest urodzić się w terminie. A dostałaś sterydy na rozwój płuc? Masz już wstępny termin rozwiązania ciąży? Gdyby udało się wytrzymać do 33tc byłoby super
Po pobycie w szpitalu w 16tc po dwuch tygodniach wypisano mnie do domu po tym jak wody przybrały nie miałam nic podane oprócz antybiotyków. Teraz siedzę w domu i się zastanawiam czy są jakieś szanse jakby poród zaczoł się wcześniej bo na usg 1 trymestru wyszło mi ryzyko porodu przed 34 tc i się
 
Po pobycie w szpitalu w 16tc po dwuch tygodniach wypisano mnie do domu po tym jak wody przybrały nie miałam nic podane oprócz antybiotyków. Teraz siedzę w domu i się zastanawiam czy są jakieś szanse jakby poród zaczoł się wcześniej bo na usg 1 trymestru wyszło mi ryzyko porodu przed 34 tc i się
Warto skontaktować się z lekarzem, by w razie czego podać steryd na rozwój płuc gdyby było zagrożenie przedwczesnym porodem. Wszystkie te elementy zwiększają szansę dziecka. Zespół Downa nie jest wyrokiem tak jak przedwczesny poród. Z każdym kolejnym tygodniem, zwiększają się szansę na przeżycie. Dlatego ważne jest, by jak najdłużej pozostać w dwupaku.
 
@Justyn86 A masz pewność że to jest zespół downa? To że jakieś statystyki pokazują, że jest możliwość porodu przedwczesnego, to jeszcze wcale nie oznacza, że tak się stanie. Także nie zadręczaj się tym.
 
Kochani odeszły mi wody płodowe w 20 tc . Jestem w szpitalu już 2 tygodnie, woda się ciagle sączą 😭 skurczy nie ma dziecko żyje, kiedy nadejdą skurcze, czy przetrwamy , czY jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć lub to przeżył proszę 😭😭😭😭😭😭😭
 
Kochani odeszły mi wody płodowe w 20 tc . Jestem w szpitalu już 2 tygodnie, woda się ciagle sączą [emoji24] skurczy nie ma dziecko żyje, kiedy nadejdą skurcze, czy przetrwamy , czY jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć lub to przeżył proszę [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
Tak mi przykro. Jeśli odeszły ci wody, to rozumiem, że masz tokolize, która powstrzymuje akcje porodowa. Pij dużo i nie wstawaj. Myślę, że dali ci kaczkę. Pij dużo, bo wody się odnawiają. Teraz dużo będzie zależało od stanu zapalnego. Mi wody odeszły w 25tc.
 
reklama
Tak mi przykro. Jeśli odeszły ci wody, to rozumiem, że masz tokolize, która powstrzymuje akcje porodowa. Pij dużo i nie wstawaj. Myślę, że dali ci kaczkę. Pij dużo, bo wody się odnawiają. Teraz dużo będzie zależało od stanu zapalnego. Mi wody odeszły w 25tc.
 
Do góry