reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Córka 16msc nie chce nic jeść

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Czesc mamy😊 zadaje tu często pytania, bo wiem, ze uzyskam jakakolwiek odpowiedz. Mianowicie córka 16msc. 10kwietania 17msc. Od tygodnia nic nie chce jeść, kompletnie nic! Przez cały dzien może zje trosze parówki rano, jakiś jogurt i troszke obiadu (ale naprawdę z 3 łyżeczki i tyle) i dopiero na noc butelkę chce. Pic tez nie chce, dopiero jak jej wcisnę to wypije, przez to mało sika. Gdy zaśnie to o 23 zaczyna się przebudzić i marudzić trzeba dać jej smoczek, śpi dalej i za 20min to samo aż do 1w nocy, wierci się, kręci, marudzi. I o tej 1 zaśnie i śpi jak zabita do rana. Czy to taki etap w rozwoju?? Czy dzwonić do lekarza ? Bo juz nie wiem czy to taki etap, czy coś jej jest? Jak myślicie?
dodam, ze w dzien radosne i szczęśliwe dziecko. Tylko czółko ma ciepłe i widze, ze wychodzi jej 3 u góry. Bo tak już wszystkie ząbki wyszły, tylko ta 3 od miesiąca się przebija.
 
reklama
Moja ma 18 mz ,od jakiś 3 tygodni ,nie je prawie nic , jak Twoja ,rano pol parówki, potem jakiś slidycz czy banan ( pol ) tubkę owocowa , makaron bez niczego mize jesc , butla tylko nad ranem ,gdzie wcześniej jadla wszystko ,ja rez mam badzieje ze to etap
 
Moja ma 18 mz ,od jakiś 3 tygodni ,nie je prawie nic , jak Twoja ,rano pol parówki, potem jakiś slidycz czy banan ( pol ) tubkę owocowa , makaron bez niczego mize jesc , butla tylko nad ranem ,gdzie wcześniej jadla wszystko ,ja rez mam badzieje ze to etap
No u nas właśnie identycznie!
 
Pewnie nie chce jeść przez zęby. Radzę nie dawać słodkiego jeśli tak robisz. Podawaj mleko jeśli nie pije wody, zupy. Dzieci się szybko odwadniają. Proponuj często bidon.
Jedzenie też działa u nas jeśli podaje co kilka godzin. Jeśli nie chce, nie wciskam za 10 minut znowu tylko czekam z godzinę, dwie i następne danie.
 
Zapewne przez zabki apetet zmalał. Nas w takich dniach ratowalo mleko, nie draznilo tak dziasel jak jedzenienie i zucie. Jesli budzi sie i wierci po kilku h spania to proponuj butelke, moze czuje glod i potrzebuje nadrobic to jedzenie z dnia.
 
reklama
Pewnie nie chce jeść przez zęby. Radzę nie dawać słodkiego jeśli tak robisz. Podawaj mleko jeśli nie pije wody, zupy. Dzieci się szybko odwadniają. Proponuj często bidon.
Jedzenie też działa u nas jeśli podaje co kilka godzin. Jeśli nie chce, nie wciskam za 10 minut znowu tylko czekam z godzinę, dwie i następne danie. I daje słodkie (w sumie nie aż takie spodnie) dopiero w nagrodę ze ładnie coś zjadła, inaczej NIE MA słodkiego 😊
No właśnie dziś tylko główne danie zjadła ładnie bo coś sporo. Pije z bidonu, bo staram się aby (woda, picie) zawsze było z jej zasięgu ręki i wzroku aby mogła się napić. Wiec pije, jak powiem „chodz Bianusia napijemy się” to wypije więcej, wtedy widać ze pampers jest większy i wtedy robi siusiu, a jak pije kilka łyków na godzinę wtedy pampers jest tylko po jednym siku przez kilka godzin.
 
Do góry