reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Bo statystycznie większość par zachodzi w ciągu roku starań, a środki na to nie biorą się z drzewa [emoji6] wiem, ze to chore, dla mnie tez bo swoje lat już mam i żal by mi było czekać rok, ale pewnie takie wa argumenty.
Jasne, rozumiem, ale wydaje mi się, że warto byłoby zacząć robić badania już np po pół roku, tak, żeby po roku mieć pełny obraz sytuacji. Zwłaszcza w przypadku późnych ciąż, bo wiadomo, mozesz poczekać jak masz 23 lata, gorzej jak masz 33 to czasu coraz mniej i psychika siada :)
 
reklama
Jasne, rozumiem, ale wydaje mi się, że warto byłoby zacząć robić badania już np po pół roku, tak, żeby po roku mieć pełny obraz sytuacji. Zwłaszcza w przypadku późnych ciąż, bo wiadomo, mozesz poczekać jak masz 23 lata, gorzej jak masz 33 to czasu coraz mniej i psychika siada :)
Tak, już bliżej, bo 32 lata :p ale wytrzymałam już tyle czasu, że do tego sierpnia/września już wytrzymam z diagnostyką.
 
O kurcze, trochę mnie nastraszyłaś. Możesz napisać, jakie badania zlecał Ci endokrynolog?
Hej! To może zacznę od tego, że do endo wybrałam się z uwagi na przedłużające się cykle, tycie "z powietrza", trądzik (szczególnie na linii żuchwy, szyi i plecach) i mega przetłuszczające włosy (jak rano umyje to wieczorem mam już kluski :/ ). Wypisz wymaluj klasyczny PCOS :D Dodatkowo brak II od sierpnia.

Dostałam skierowanie na usg, na którym wyszły charakterystyczne policystyczne jajniki. Oprócz tego badałam: hormony tarczycy, androgeny (sporo ich było, m.in testosteron ktory był podwyzszony, co jest powodem problemów ze skórą i włosami), lh, fsh, progesteron, prolaktyna, krzywa cukrowa i insulinowa, prolaktyna z obciążeniem.

Mimo wszystko, owulacje mam naturalne i to podobno wzorowe w obrazie usg pomimo późnej owu ok 26dc (chodzę na monitoring). Endo twierdzi, że dopóki mam naturalne owulacje to szanse na ciążę są spore. U mnie dochodzi jeszcze słaba morfologia plemników u męża (2%).
 
Dziewczyny czy TSH 2.29 jest ok przy staraniach?
W styczniu miałam 1.97 i w styczniu też była biochemiczna.
Pamiętaj, że TSH ma wartości skokowe i moze być podwyższone kiedy masz stresujące sytuacje. Dla przykładu ja w lutym miałam TSH prawie 3 (kiedy miałam sporo stresów), miesiąc później 1,07.
 
Dziewczyny czy ja dobrze widzę?? Czy to tylko moje widzi misie. [emoji15] [emoji15] [emoji15]
IMG_20210408_135312.jpeg
 
reklama
Do góry