reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepłodość: Oligoasthenoteratozoospermia . JAK SOBIE RADZIĆ Z EMOCJAMI

Dołączył(a)
7 Kwiecień 2021
Postów
7
Witam, z partnerem od dobrych kilku miesiecy staralismy sie o zajcie w ciaze... do jestesmy po wynikach ja czekam na badanie HSG a partner jest po badaniach nasienia....wczoraj dostalismy wyniki... :( Rozpoznanie Oligoasthenoteratozoospermia ! 1 % prawidłowych plemników
Jest to dla nas szok.. Partner sie podłamał. Oczywiście bedziemy dalej konsultowac sie z lekarzami . jutro zapisujemy wizyte do androloga itp.
ale czy znacie przypadki że pomimo tak słabego nasienia jest szans na naturalne zajscie w ciaże ? ja sama nie wiem jak mam do tego podejsc jestem skołowana .. :( nie... wiem jak mam sobie radzic z emocjami... a przeciez trzeba normalnie żyć .... gdzie szukać otuchy pocieszenia...
 
reklama
Witam, z partnerem od dobrych kilku miesiecy staralismy sie o zajcie w ciaze... do jestesmy po wynikach ja czekam na badanie HSG a partner jest po badaniach nasienia....wczoraj dostalismy wyniki... :( Rozpoznanie Oligoasthenoteratozoospermia ! 1 % prawidłowych plemników
Jest to dla nas szok.. Partner sie podłamał. Oczywiście bedziemy dalej konsultowac sie z lekarzami . jutro zapisujemy wizyte do androloga itp.
ale czy znacie przypadki że pomimo tak słabego nasienia jest szans na naturalne zajscie w ciaże ? ja sama nie wiem jak mam do tego podejsc jestem skołowana .. :( nie... wiem jak mam sobie radzic z emocjami... a przeciez trzeba normalnie żyć .... gdzie szukać otuchy pocieszenia...
Hej, wiem co czujesz... u nas kryptozoospermia. I jedynie in vitro wchodzi w grę. Podpytaj lekarza, on się zna, najlepiej takiego z kliniki leczenie niepłodności... Musisz być dzielna, najgorsze za Wami czyli diagnoza teraz trzeba zawalczyć o dzidziolka ♥️ 🙏
 
Teraz w dobie koronki wszystko jest tak skomplikowane nic się nie załatwić normalnie chyba że wyliczysz kasę na stół więcej niż zwykle to ktoś ewentualnie może pomóc .... Jak żyć..
 
Witam, z partnerem od dobrych kilku miesiecy staralismy sie o zajcie w ciaze... do jestesmy po wynikach ja czekam na badanie HSG a partner jest po badaniach nasienia....wczoraj dostalismy wyniki... :( Rozpoznanie Oligoasthenoteratozoospermia ! 1 % prawidłowych plemników
Jest to dla nas szok.. Partner sie podłamał. Oczywiście bedziemy dalej konsultowac sie z lekarzami . jutro zapisujemy wizyte do androloga itp.
ale czy znacie przypadki że pomimo tak słabego nasienia jest szans na naturalne zajscie w ciaże ? ja sama nie wiem jak mam do tego podejsc jestem skołowana .. :( nie... wiem jak mam sobie radzic z emocjami... a przeciez trzeba normalnie żyć .... gdzie szukać otuchy pocieszenia...
Hejo, wiem co czujesz. Jak my dostaliśmy wyniki to przepłakałam 3 dni, bardzo się załamałam. To było w lutym.
Nietsety nie mogę Ci napisać, ze wszystko dobrze i że jestem w ciąży, ale niesety - walka trwa.
Konsutlowaliśmy wyniki z andrologiem i ginekologiem no i narazie zaczęliśmy leczenie, terapie hormonalną, suplementy, zmiana diety, te wszystkie rzeczy, które są zalecane.
W czerwcu powtarzamy wyniki, zobaczymy czy coś się poprawi...
Ściskam mocno, bo wiem jak sie czujesz.
 
Myśmy nie czekali na poprawę wyników tylko podeszliśmy do IVF. Dzięki temu mamy prawie pięciolatkę i wczoraj urodzonego naturalsa. Ale ciąża naturalna poprzedzona poronieniami pewnie z powodu nasienia. Jaką drogę wybierzecie zależy tylko od Was! Zadbaj o partnera bo dla chłopów taka diagnoza to duży cios...
 
Hejo, wiem co czujesz. Jak my dostaliśmy wyniki to przepłakałam 3 dni, bardzo się załamałam. To było w lutym.
Nietsety nie mogę Ci napisać, ze wszystko dobrze i że jestem w ciąży, ale niesety - walka trwa.
Konsutlowaliśmy wyniki z andrologiem i ginekologiem no i narazie zaczęliśmy leczenie, terapie hormonalną, suplementy, zmiana diety, te wszystkie rzeczy, które są zalecane.
W czerwcu powtarzamy wyniki, zobaczymy czy coś się poprawi...
Ściskam mocno, bo wiem jak sie czujesz.
Byliśmy wczoraj na konsultacji z andrologiem i dał mojemu facetowi cień nadzieji zaczynamy leczenie narazie tylko suplementami dieta i sportem na wrócić za 5 miesięcy jeśli do tego czasu nie zjadziemy w ciążę 🙂
 
Byliśmy wczoraj na konsultacji z andrologiem i dał mojemu facetowi cień nadzieji zaczynamy leczenie narazie tylko suplementami dieta i sportem na wrócić za 5 miesięcy jeśli do tego czasu nie zjadziemy w ciążę 🙂
No i wspaniale! Tak powinno być. Naprawdę dużo można poprawić w nasieniu, zawsze warto spróbować :)
 
reklama
Witam, z partnerem od dobrych kilku miesiecy staralismy sie o zajcie w ciaze... do jestesmy po wynikach ja czekam na badanie HSG a partner jest po badaniach nasienia....wczoraj dostalismy wyniki... :( Rozpoznanie Oligoasthenoteratozoospermia ! 1 % prawidłowych plemników
Jest to dla nas szok.. Partner sie podłamał. Oczywiście bedziemy dalej konsultowac sie z lekarzami . jutro zapisujemy wizyte do androloga itp.
ale czy znacie przypadki że pomimo tak słabego nasienia jest szans na naturalne zajscie w ciaże ? ja sama nie wiem jak mam do tego podejsc jestem skołowana .. :( nie... wiem jak mam sobie radzic z emocjami... a przeciez trzeba normalnie żyć .... gdzie szukać otuchy pocieszenia...
Mój mąż też miał 1% prawidłowych, zaczęliśmy suplementację i w sumie po 3 miesiącach udało mi się zajść w ciążę. Urodziłam zdrowe dziecko, mimo tego że swirowalam na początku, że przez to że plemniki są uszkodzone może być coś nie tak. Nie załamuj się !!
 
Do góry