reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielki skok TSH - 8tc

Robaczeeek

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Luty 2021
Postów
50
Potrzebuje małej porady. Oczywiście lekarz juz załatwiony.
Od początku roku brałam Letrox 100, ponieważ od 20 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy- udało mi sie zejść ładnie na taki poziom aby spokojnie moc starać sie o dziecko.
Obecnie jestem w 8tc2d

Przedstawiam wyniki:
12 marca
TSH 0,128 IU/ml (zakres dla Itrym 0,01-2,32)
FT4 1,33 ng/dl ( zakres dla Itrym 0,90-1,62)
FT3 3,95 pg/ml (zakres dla Itrym 2,41-4,30)

Po tych wynikach i konsultacji z gin brałam Letrox 50.

Wyniki z 15 kwietnia
TSH 6,89 IU/ml ;(

Niestety nie oznaczylam ft3 i 4, ponieważ lekarka dała skierowanie jedynie na TSH :(

Dziewczyny czy taki wysoki skok moze zwiastować cos złego?
Od dzisiaj biorę Letrox 100 i mam termin na wtorek do endo, ale zastanawiam sie czy cos da taka szybka wizyta bo domyślam
Sie ze wlasnie zwiększy mi dawketroxu i każe przyjść za 3tyg z wszystkimi badaniami.

Czytałam juz wiele i jedni mówią ze dziecko urodzi sie upośledzone a inni ze dziecko wysysa ze mnie co chce i dlatego taki skok tsh.

Echh :((
 
reklama
Najważniejsze, że szybko działasz. Nie u Ciebie jednej takie skoki TSH bywały. Nie denerwuj się, po prostu będziesz musiała modyfikować dawkę. Wszystko będzie dobrze.
 
Najważniejsze, że szybko działasz. Nie u Ciebie jednej takie skoki TSH bywały. Nie denerwuj się, po prostu będziesz musiała modyfikować dawkę. Wszystko będzie dobrze.
dziekuje za słowa pocieszenia :)
Naczytałam sie, ze to jest bardzo niebezpieczne a ja dopiero na początku ciąży i mam obawy czy dzidzi nic nie bedzie :(
 
Niebezpieczne będzie jak się nie będzie kontrolować. A ty już dawkę zwiększyłaś i niedługo masz wizytę. To nie jest tak, że jest skok i od razu tragedia. Jakby się dłużej utrzymywało, to np. może zacząć odklejać się łożysko lub dojść do wcześniejszego porodu lub nadciśnienia. Nie czytaj za dużo :)
 
Niebezpieczne będzie jak się nie będzie kontrolować. A ty już dawkę zwiększyłaś i niedługo masz wizytę. To nie jest tak, że jest skok i od razu tragedia. Jakby się dłużej utrzymywało, to np. może zacząć odklejać się łożysko lub dojść do wcześniejszego porodu lub nadciśnienia. Nie czytaj za dużo :)
to racja - czasami internet to zło ! 😅 Trochę humor mi sie poprawił po Twoich słowach, dziekuje :) Dam znać po wizycie.
 
Potrzebuje małej porady. Oczywiście lekarz juz załatwiony.
Od początku roku brałam Letrox 100, ponieważ od 20 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy- udało mi sie zejść ładnie na taki poziom aby spokojnie moc starać sie o dziecko.
Obecnie jestem w 8tc2d

Przedstawiam wyniki:
12 marca
TSH 0,128 IU/ml (zakres dla Itrym 0,01-2,32)
FT4 1,33 ng/dl ( zakres dla Itrym 0,90-1,62)
FT3 3,95 pg/ml (zakres dla Itrym 2,41-4,30)

Po tych wynikach i konsultacji z gin brałam Letrox 50.

Wyniki z 15 kwietnia
TSH 6,89 IU/ml ;(

Niestety nie oznaczylam ft3 i 4, ponieważ lekarka dała skierowanie jedynie na TSH :(

Dziewczyny czy taki wysoki skok moze zwiastować cos złego?
Od dzisiaj biorę Letrox 100 i mam termin na wtorek do endo, ale zastanawiam sie czy cos da taka szybka wizyta bo domyślam
Sie ze wlasnie zwiększy mi dawketroxu i każe przyjść za 3tyg z wszystkimi badaniami.

Czytałam juz wiele i jedni mówią ze dziecko urodzi sie upośledzone a inni ze dziecko wysysa ze mnie co chce i dlatego taki skok tsh.

Echh :((
Też mam niedoczynność tarczycy i w ciąży miałam dość duże skoki TSH. Mój Endo w pierwszym tygodniu ciąży TSH sprawdzał co 2 dzień, potem co tydzień, potem co 2 tygodnie. Najwyższy skok jaki zanotowałam to ok 5. Warto od razu przy takiej wartości jak twoja zwiększyć dawkę leku i może to zrobić ginekolog do czasu aż będziesz u endokrynologa. Pilnuj tego bardzo, bo wartość od 10 w zwyz ma niestety wpływ na ciążę.
Skoki TSH w ciąży w pierwszym trymestrze są częste. Potem chyba ok 16tc mogą się też pojawić. Wynika to z fizjologii ciąży. Natomiast trzeba TSH kontrolować regularnie do końca.
 
reklama
Ja nie wiedzialam ze mam problemy z tarczyca , przy badaniu tsh na poczatku ciazy wyszlo mi 10,5 po tygodniu kolejne badanie bez brania lekow i wyszlo mi 4,5 od tego czasu bylam pod opieka endo i bralam cala ciaze euthyrox 50mg i tsh bylo na wlasciwym dla ciazy poziomie. Nie wiedzialam o tsh i nie bralam lekow przez pierwsze 3 miesiace ciazy, corka urodzila sie zdrowa i bez problemow.
 
Do góry