reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Wysiłek fizyczny jest wręcz polecany ale to zależy czy dźwigasz ciężary czy uprawiasz jakiś mniej obciążający sport. :) Bardzo intensywne uprawianie sportu może nawet zaburzać cykl ale zakładam, że nie jesteś zawodowym sportowcem trenującym wiele godzin dziennie więc pewnie Cię to nie dotyczy :). Bardziej martwiłyby mnie te plamienia.
Tak, wiesz mnie tez bardziej martwią :( ćwiczę intensywnie, ale bez ciężarów. Staram się zdrowo odżywiać, suplementować.
 
Nigdy właśnie... rozumiem, ze 7 dni po owulacji licząc od którego dnia pierwszego ? Bo mi ten test pokazywał przez 2 dni owulacje 🙈
Test pokazuje pik LH. Testujesz do pierwszego pozytywnego :). Owulacja wystąpi prawdopodobnie do 72h od tego pozytywnego. Więc poziom progesteronu możesz zrobić 7-9 dni od tego testu i będzie ok :).
 
No cóż, dołączam do tych z Was które oficjalnie właśnie rozpoczęły kolejny, nowy cykl. A tyle nas miało być majowych podwójnych kresek :( mam nadzieję, że z początkiem kolejnego roku będziemy wymieniać się informacjami na temat wózków i wyprawek ;) 🤞🏻🙏🏻❤️
Już chyba jest nas kilka z pierwszym dniem cyklu w dniu dzisiejszym. U mnie również późnym popołudniem polała się krew, znowu razem za miesiąc będziemy czekać na kreseczki.
 
Hej Dziewczyny, muszę się wypisać.
To 4 cykl naszych starań, ostatni cykl bazowałem na teście owulacyjnym Clearblue. Niestety nic nie wskazuje, na to aby okazał sie owocny. W pierwsza ciąże zaszłam w wieku 33 lat, niestety ja poroniłam, aktualnie mam niespełna 35 i z Mężem bardzo pragniemy dziecka, jednak nasze starania narazie nie przynoszą skutku. Nie rozumiem jak to możliwe, pierwszym razem się udało, bez problemów, a teraz co miesiąc mam rozczarowanie. Zastanawiam się jakie badania powinnam zrobić, aby określić w czym może tkwić problem, czy to już czas na konsultacje z lekarzem? Pierwsze co mi się nasuwa to dziwne plamienia brązowe na około tydzień przed okresem, myślicie, ze one mogą rzeczywiście stanowić problem?? Mąż zastanawia się czy to, aby nie przez to, ze ćwiczę dosyć intensywnie, widzę, że wzajemnie szukamy w sobie odpowiedzi na to pytanie, martwimy się. Tak po prostu. Podzielcie się wiedza. Podnieście proszę na duchu. Blanka
Hej ☺️ 4 cykle staran to malo - uwierz :) generalnie mozna zaczac sie martwic po roku staran bez powodzenia :)
Jednak, Jezeli bardzo chcecie to polecałabym wybrac sie do lekarza, ktory zrobi usg i zleci potrzebne badania , w tym Takze progesteron:) To plamienie to troche niepokojące, bo normalnie nie powinno sie pojawiać (chyba,ze doszło do inplantacji)
Nie rozumiem lekarza ktory mowi ze taka Twoja natura. Kazde plamienie miedzy @ należałoby skonsultować z lekarzem :) mam nadzieje, ze to nic powaznego. Zycze duzo zdrowia i 2 kresek ❤️
 
I mi! Pierwszy raz zresztą od dawnaaa. Czyżby wiosenne przesilenie?
Test pokazuje pik LH. Testujesz do pierwszego pozytywnego :). Owulacja wystąpi prawdopodobnie do 72h od tego pozytywnego. Więc poziom progesteronu możesz zrobić 7-9 dni od tego testu i będzie ok :).
Zgadza się, najczęściej ok 24-36h. Mi już 6dpo (nie mogłam zrobić później) wyszedł progesteron ponad normę... Pamiętaj że najlepiej zrobić to badanie z rana na czczo, nie jest to wymagane, ale inaczej może wyjść wynik niemiarodajny. Myślę że to podstawowe badanie, zwłaszcza żeby znaleźć przyczynę plamień. Przy okazji zbadałabym pakiet tarczycowy jeśli nigdy nie badałaś. Nie martw się, przeciętnej parze schodzi 6mcy aby zajść w ciążę :) A każda zdrowa para ma jedynie 30% szans na zajście w zdrowym cyklu. Każda z nas tutaj żałuje że nikt nigdy nam wcześniej nie powiedział że nie jest to takie proste jak nas kiedyś straszyli że jeden stosunek i bum, ciąża. Oczywiście zdarza się to, sama znam parę takich przypadków, jednak w rzeczywistości nie jest to takie proste...
 
Ostatnia edycja:
Ja pod wieczor zaczelam odczuwać bole podbrzusza 🙄 nie bardzo wiem co one moga oznaczać, okres planowo za tydzien ale (jak juz pisalam sto razy🙈😂) owulacja przesunęła mi sie 3-4 dni
Wiec nie wiem czy @ tez bedzie wczesniej . Jakie to jest męczące to czekanie 🙈
 
I mi! Pierwszy raz zresztą od dawnaaa. Czyżby wiosenne przesilenie?

Zgadza się, najczęściej ok 24-36h. Mi już 6dpo (nie mogłam zrobić później) wyszedł progesteron ponad normę... Pamiętaj że najlepiej zrobić to badanie z rana na czczo, nie jest to wymagane, ale inaczej może wyjść wynik niemiarodajny.
Byc moze :) mi ginek powiedzial, ze to przez leki ktore biore na hiperprolaktynemie. Znak ze prolaktyna w koncu sie normuje i przestaje szalec , stad cykl moze sie przesunąć i owulacja wystąpić wczesniej 😁
 
reklama
Byc moze :) mi ginek powiedzial, ze to przez leki ktore biore na hiperprolaktynemie. Znak ze prolaktyna w koncu sie normuje i przestaje szalec , stad cykl moze sie przesunąć i owulacja wystąpić wczesniej 😁
Ja nie biorę żadnych leków, tylko suplementy dla starających się :) od co najmniej roku 28-29dni,a teraz 26 się szykuje :O
 
Do góry