reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywołanie porodu

jessica230198

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
58
Cześć dziewczyny mam pytania odnośnie wywołania porodu, jestem w 38 tc a wywołanie porodu Man na 2 czerwca( z powodu cukrzycy ciążowej) i bardzo bym chciała rozpocząć poród wcześniej by uniknąć indukcji,
Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Dodam że herbatki z liści malin już pije i daktyle jem 🤦🏻‍♀️
 
reklama
Cześć dziewczyny mam pytania odnośnie wywołania porodu, jestem w 38 tc a wywołanie porodu Man na 2 czerwca( z powodu cukrzycy ciążowej) i bardzo bym chciała rozpocząć poród wcześniej by uniknąć indukcji,
Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Dodam że herbatki z liści malin już pije i daktyle jem 🤦🏻‍♀️
U mnie nic nie pomogło. Oba porody wywoływane po terminie. Możesz próbować, najlepszy jest podobno seks. Schody i długie spacery odradzam bo podobno jest ryzyko odklejenia łożyska. Z polecanych sposobów znam koktajl położnej, zjedzenie całego świeżego ananasa i olej z wiesiołka. Ale u mnie nic się nie sprawdziło 🤷 nawet ten cudowny seks na wywołanie nie pomógł 😅
 
W 40tc próbowałam wszystkiego i nic :(
Weszłam na oddział i sam zapach szpitala wywołał skurcze:) 3h i była już na świecie
 
Schody są polecane,żeby zwiększyć rozwarcie. Przynajmniej mi kazali chodzić i chodzić. Też słyszałam,że seks najlepszy ale ja nie próbowałam.
 
Ja mam trzy porody za sobą...
1. książkowy sam z siebie się zaczął wszystko ok. 6,5 h
2. Wywoływany pod kontrolą bez nacięcia 5h
3. Również sam się zaczął. Zagrożenie życia dziecka, lekkie niedotlenienie. Ja "rozwalona" cała 3h ekspres

Oczywiście każdy poród inny i każda kobieta inaczej przechodzi ale ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić że ten wywoływany był najlepszy.
Przy trzeciej ciąży bardzo nie chciałam aby znowu była prowokacja więc odwlekałam wyjazd do szpitala i liczyłam że samo się zacznie. Teraz jakbym wiedziała że tak się wszystko potoczy to tydzień prędzej stałabym przed porodówka czekając na wywolanie.
Więc może nie taki diabeł straszny jak się wydaje😉
Oczywiście życzę samoistnego porodu bez żadnych komplikacji ale jak będą podstawy do wywołania to ja bym już się nie zawahała. Teraz to wiem
 
Ja mam trzy porody za sobą...
1. książkowy sam z siebie się zaczął wszystko ok. 6,5 h
2. Wywoływany pod kontrolą bez nacięcia 5h
3. Również sam się zaczął. Zagrożenie życia dziecka, lekkie niedotlenienie. Ja "rozwalona" cała 3h ekspres

Oczywiście każdy poród inny i każda kobieta inaczej przechodzi ale ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić że ten wywoływany był najlepszy.
Przy trzeciej ciąży bardzo nie chciałam aby znowu była prowokacja więc odwlekałam wyjazd do szpitala i liczyłam że samo się zacznie. Teraz jakbym wiedziała że tak się wszystko potoczy to tydzień prędzej stałabym przed porodówka czekając na wywolanie.
Więc może nie taki diabeł straszny jak się wydaje😉
Oczywiście życzę samoistnego porodu bez żadnych komplikacji ale jak będą podstawy do wywołania to ja bym już się nie zawahała. Teraz to wiem
Ja miałam wywoływane oba. Balonikiem. Bardzo sobie chwalę. Czeka mnie trzeci u nie miałabym nic przeciwko żeby też był indukowany. 🙂
 
Ja miałam wywoływane oba. Balonikiem. Bardzo sobie chwalę. Czeka mnie trzeci u nie miałabym nic przeciwko żeby też był indukowany. 🙂
Mi balonik nie pomógł. Rano miałam oxy. A teraz to była rzeźnia a nie poród. Naszczeście mały jest zdrowy
Indukcja w moim przypadku najlepsza
 
reklama
Współczuję. A co było przyczyną, jeżeli mogę spytać? Duże gabaryty dziecka? Kiepskie ułożenie?
I jedno i drugie.....waga 4260 i ułożenie potylicowo tylne czyli jak mi tłumaczyli szedł bardziej twarzyczka tak że przechodzil największą częścią w obwodzie. Zaczęło spadać tętno, za pozna na CC ....7 pkt dostał i było ryzyko przewożenia do poznania ale wyniki prawie odrazu się unormowały. Ja pęknięcie ściany pochwy, naciecie jak z tad do Madrytu🙈 krwawienie hemoglobina 6 transfuzja krwi i takie tam inne powikłania.....niemoglam chodzić 10 tyg a dziś mały ma 9 miesięcy i czasami nadal czuję pobolewanie jak napinają mi się tam mięśnie....goiło się 7 miesięcy.... To tak w skrócie
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
60
Wyświetleń
8 tys
Do góry