reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta hcg

Dołączył(a)
24 Maj 2021
Postów
5
beta hcg pierwsze dwa stosunki odbyłam w nocy z 14.04 na 15.04, ostatni stosunek był 15.04 rano. Podczas dwóch pierwszych razy mocno krwawiłam, po ostatnim stosunku po paru godzinach zaczęłam plamić/lekko krwawić. Krwawienie po paru dniach nasiliło się - razem trwało 10dni do 24.04. 21.04 miałam wizytę u ginekologa, który stwierdził, że jest to miesiączka (złuszczała mi się błona śluzowa). 26.04 oraz 06.05 (11 oraz 21 dni po stosunku) zrobiłam test ciążowy z krwi beta hcg- wyniki obydwóch testów to <1.10 miu/ml. Dodam, że zawsze mam nieregularne miesiączki (w styczniu brak, w lutym dostałam 01.02-06.02, w marcu dostałam okres 16.03-22.03, w kwietniu przed odbyciem stosunku czyli do 14.04 nie dostałam okresu, dzisiaj jest 24.05 a okresu nadal brak). Ginekolog powiedziała, że miałam wtedy dni dni płodne. Zauważyłam, że lekko plamię/krwawię po masturbacji. Czy mogę wykluczyć ciążę na 100%, czy warto iść powtórzyć badanie beta hcg w połowie czerwca, czyli 2 miesiące po stosunku?
 
reklama
Oba wyniki bety stwierdzają brak ciaży, wiec nie musisz już powtarzać badania. A co do krwawienia to może nadżerka?
 
Oba wyniki bety stwierdzają brak ciaży, wiec nie musisz już powtarzać badania. A co do krwawienia to może nadżerka?
tak,stwierdzają brak ciąży, ale chodzi mi o to czy wynik po 21 dniach od stosunku jest już wiarygodny? w najbliższy czwartek minie równo 6tydzień od ostatniego stosunku, więc zastanawiam się czy nie iść również na USG, które wykluczy ciążę na 100%. Ginekolog stwierdziła wtedy na wizycie, że to miesiączka na co wskazywała złuszczająca się błona śluzowa macicy
 
tak,stwierdzają brak ciąży, ale chodzi mi o to czy wynik po 21 dniach od stosunku jest już wiarygodny? w najbliższy czwartek minie równo 6tydzień od ostatniego stosunku, więc zastanawiam się czy nie iść również na USG, które wykluczy ciążę na 100%. Ginekolog stwierdziła wtedy na wizycie, że to miesiączka na co wskazywała złuszczająca się błona śluzowa macicy
Beta 21 dni po stosunku jest wiarygodna.
 
szczerze to nie rozumiem tego liczenia tyg ciąży, ale w piątek idę do ginekologa, żeby sprawdził co to za krwawienie po masturbacji... bo utrzymuje się od wczoraj do dzisiaj i raz jest, raz go nie ma + krew jest tylko na papierze po podcieraniu się co mnie niepokoi
 
szczerze to nie rozumiem tego liczenia tyg ciąży, ale w piątek idę do ginekologa, żeby sprawdził co to za krwawienie po masturbacji... bo utrzymuje się od wczoraj do dzisiaj i raz jest, raz go nie ma + krew jest tylko na papierze po podcieraniu się co mnie niepokoi
Ale czego nie rozumiesz? Liczysz ile tygodni minęło od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. I wychodzi ci w jakim tygodniu ciąży jesteś.
 
reklama
Nie jesteś w ciąży. Proszę zamknąć temat. Bo znowu 100 osób zacznie tłumaczyć, a autorka przy swoim będzie się upierać. Jak po masturbacji krwawisz, to może paznokcie masz za długie.
 
Do góry