reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Jak znajdziesz jskies konkretne info to daj znać ;). Powiedz mi jakie masz wyniki toxoplazmozy. Czytalam raz, ze kobiety które ja przeszły rodza synow. Podobno ten pierwotniak tak sobie wybiera. Ja przeszłam i mam mega dużo tych przeciwcial, bo ponad 500.
Wątpię żeby to miało jakikolwiek zwiazek. Ogromna cześć populacji ma przeciwciała, czyli przeszła toxo a nie ma az takich dysproporcji w narodzinach chłopców i dziewczynek. Ja tez oczywiście kiedyś przechorowalam a mam dwóch synów i teraz córka w drodze. Bardziej podejrzewam hormony. Z córka zaszłam na gonadotropinach (sporej ilości) bo przez PCOS nie miałam naturalnej owulacji. To mi całkiem zmieniło gospodarkę hormonalna.
 
reklama
Jak znajdziesz jskies konkretne info to daj znać ;). Powiedz mi jakie masz wyniki toxoplazmozy. Czytalam raz, ze kobiety które ja przeszły rodza synow. Podobno ten pierwotniak tak sobie wybiera. Ja przeszłam i mam mega dużo tych przeciwcial, bo ponad 500.
Nie ma problemu będę na pewno na bieżąco informować bo jestem bardzo zainteresowana tym tematem 😃 zaraz wstawię mój wynik toxo bo mam to samo wpisane w obecnej karcie ciąży oraz z młodszym synkiem. To oznaczenie na gorze nie bardzo rozumiem bo na dole na pewno wynik ujemny
 

Załączniki

  • A188D8AC-2D62-4128-8807-A4E2D247DA32.jpeg
    A188D8AC-2D62-4128-8807-A4E2D247DA32.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 54
Nie ma problemu będę na pewno na bieżąco informować bo jestem bardzo zainteresowana tym tematem [emoji2] zaraz wstawię mój wynik toxo bo mam to samo wpisane w obecnej karcie ciąży oraz z młodszym synkiem. To oznaczenie na gorze nie bardzo rozumiem bo na dole na pewno wynik ujemny
O to dawaj znaka. Ja nie wiem czy sie zdecyduje na kolejne dziecie. Ale nigdy nie mów nigdy... Ale jeśli to tylko ta droga....Dzięki za wyniki. Ta teoria jak widze tez sie nie sprawdza...
 
O to dawaj znaka. Ja nie wiem czy sie zdecyduje na kolejne dziecie. Ale nigdy nie mów nigdy... Ale jeśli to tylko ta droga....Dzięki za wyniki. Ta teoria jak widze tez sie nie sprawdza...
Tez nie wiem czy będę nadal taka chętna po porodzie jak teraz 😂 chociaż moi synkowie byli naprawdę grzecznymi niemowlakami i nadal nie mam z nimi problemów. Młodszy to już w ogóle taki synuś mamusi, przytula i całuje mnie cały czas mówiąc kocham cię😍 tuli brzuszek i pyta ciagle kiedy będzie dzidzia a ma dopiero 3 latka. No ale my kobiety chyba takie jesteśmy ze brakuje nam tej córci 😁
 
No rozumiem. Ale czasami tak się zastanawiam, ze przecież tak jak jest, jest prościej i po co kaplikowac. A hak sie czujesz? Juz sie pogodziłaś?
 
No rozumiem. Ale czasami tak się zastanawiam, ze przecież tak jak jest, jest prościej i po co kaplikowac. A hak sie czujesz? Juz sie pogodziłaś?
Powiem Ci że zależy od dnia. Staram się nie myśleć za dużo o tym wszystkim bo wiem ze już nic nie zmienię ale np wczoraj jak byliśmy nad wodą z dziećmi i widziałam w koło pełno małych dziewczynek to było mi przykro... tyle rodzin ma mieszane dzieci że czasami myśle ze aż niemożliwe ze u nas kolejny syn.
 
Dziewczyny cały czas mnie zastanawia jak to jest z tym łożyskiem... bo czytałam ze łożysko nie zmienia położenia w trakcie ciąży tzn jeśli wykształciło się po prawej stronie macicy lub po lewej to tam już będzie do końca ciąży. Chodzi mi o teorie ramziego gdzie na początku ciąży ocenia się gdzie znajduje się kosmowka z której wytworzy się później łożysko. Żałuje ze nie zapytałam lekarza w 6-7 tygodniu gdzie widzi kosmówkę bo zarodek był na pewno po lewej stronie macicy. Dopiero w 12 tygodniu na prenatalnych lekarz sam mi pokazywał na ekranie usg gdzie wykształciło się łożysko- ładnie było widać taki kształt rogala i właśnie tez było po lewej stronie macicy. Czy u którejś z Was się to sprawdziło ze jak po lewej to dziewczynka a po prawej chłopiec? Tak pytam z ciekawości 😄
 
reklama
Dziewczyny cały czas mnie zastanawia jak to jest z tym łożyskiem... bo czytałam ze łożysko nie zmienia położenia w trakcie ciąży tzn jeśli wykształciło się po prawej stronie macicy lub po lewej to tam już będzie do końca ciąży. Chodzi mi o teorie ramziego gdzie na początku ciąży ocenia się gdzie znajduje się kosmowka z której wytworzy się później łożysko. Żałuje ze nie zapytałam lekarza w 6-7 tygodniu gdzie widzi kosmówkę bo zarodek był na pewno po lewej stronie macicy. Dopiero w 12 tygodniu na prenatalnych lekarz sam mi pokazywał na ekranie usg gdzie wykształciło się łożysko- ładnie było widać taki kształt rogala i właśnie tez było po lewej stronie macicy. Czy u którejś z Was się to sprawdziło ze jak po lewej to dziewczynka a po prawej chłopiec? Tak pytam z ciekawości 😄
jak rozmawialam z dziewczyna, ktora ma grupe o planowaniu plci to tak mi napisala odnosnie stron w tej teorii:
1623258495190.png
 
Do góry