reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Ja mam dwa wesela w tym roku i jak wszystko dobrze pójdzie to się na nie nie wybieram. Bardzo dużo ciąż jest przez ten nowy covid powikłane, łączy się to z poważnymi komplikacjami (u mojej sąsiadki np był poród przedwczesny w 33tyg ze względu na pogarszający się stan matki).

Wydaje mi się, że nie ma co ryzykować, wiadomo, że wszędzie się można zarazić ale ja chciałabym mieć dla samej siebie pewność, że zrobiłam wszystko żeby się jednak nie narażać ;)

Badań na powikłania ciąż nie przedstawię, bo jeszcze do końca nie jest do zbadane wszystko, tyle wiem, że pacjentki ciężarne z covid mają o 50% większe ryzyko hospitalizacji na OIOM'ie
 
reklama
Dziewczyny co zrobiłybyście na moim miejscu? 10 lipca mam ślub i wesele najlepszej przyjaciółki. Na około 100 osób. Poszłybyście czy nie?
My dostaliśmy zaproszenie na wesele, które będzie 15 lipca. Nie idziemy, bo nie czuję się dobrze a to też jest kuzynostwo z którym mąż nie utrzymuje kontaktu na co dzień. Gdyby to była moja najbliższą przyjaciółka i czułabym się dobrze - to bym poszła i dobrze się bawiła 🙂 decyzja należy tylko do Ciebie 😘
 
Dzięki dziewczyny za Waszą opinię! :* Myślę czy męża jednak nie wysłać z kopertą i prezentem od nas do kościoła i potem na obiad chociaż zostanie, a ja pewnie znając moje panikarstwo zostanę ostatecznie w domu.
 
Cześć babeczki, miłego dnia (i smacznej kawusi 😀) oraz samych pomyślnych wizyt 🤗

Przy okazji wizyt... jak często podglądacie swoje maleństwa?
Byłam na usg 7:5, kolejne wskazanie na usg od lekarza mam dopiero na 13 tc, i to będzie już usg prenatalne. Jak zapytałam, czy wcześniej nie mogę podejrzeć, co się dzieje, to powiedział, że nie ma takiej potrzeby, jeśli nic się nie dzieje. Akurat chodzę do takiej placówki, gdzie na usg muszę umawiać się specjalnie, nie mam tego komfortu, że lekarz "sobie zajrzy" przy okazji rutynowej wizyty.

Z pierwszych badań wynika, że jestem zdrowa jak koń, a wyniki ostatniego i pierwszego tym samym usg maleństwa wskazują, że z zarodkiem wszystko w najlepszym porządku. Mam zwyczaj się nie nakręcać i nie nastawiać na złe, ale to moja pierwsza ciąża i może powinnam o coś zadbać bardziej 🤔

Swoją drogą, pomyśleć, że nasze mamy często miały w ciąży robione tylko jedno USG 😂 Jak moja, tylko po to, by sprawdzić, jak dziecko jest ułożone do porodu.
 
Ostatnia edycja:
Cześć babeczki, miłego dnia (i smacznej kawusi 😀) oraz samych pomyślnych wizyt 🤗

Przy okazji wizyt... jak często podglądacie swoje maleństwa?
Byłam na usg 7:5, kolejne wskazanie na usg od lekarza mam dopiero na 13 tc, i to będzie już usg prenatalne. Jak zapytałam, czy wcześniej nie mogę podejrzeć, co się dzieje, to powiedział, że nie ma takiej potrzeby, jeśli nic się nie dzieje. Akurat chodzę do takiej placówki, gdzie na usg muszę umawiać się specjalnie, nie mam tego komfortu, że lekarz "sobie zajrzy" przy okazji rutynowej wizyty.

Z pierwszych badań wynika, że jestem zdrowa jak koń, a wyniki ostatniego i pierwszego tym samym usg maleństwa wskazują, że z zarodkiem wszystko w najlepszym porządku. Mam zwyczaj się nie nakręcać i nie nastawiać na złe, ale to moja pierwsza ciąża i może powinnam o coś zadbać bardziej 🤔

Swoją drogą, pomyśleć, że nasze mamy często miały w ciąży robione tylko jedno USG 😂 Jak moja, tylko po to, by sprawdzić, jak dziecko jest ułożone do porodu.
Ja ostatnią wizytę miałam prawie 4tyg temu, jutro mam prenatalne i też już świruję czy wszystko ok. Z moją prowadzącą będę mieć wizytę w sobotę, właśnie po 4tyg.

Życzę Wszystkim miłego dnia 🧡
 
Cześć babeczki, miłego dnia (i smacznej kawusi 😀) oraz samych pomyślnych wizyt 🤗

Przy okazji wizyt... jak często podglądacie swoje maleństwa?
Byłam na usg 7:5, kolejne wskazanie na usg od lekarza mam dopiero na 13 tc, i to będzie już usg prenatalne. Jak zapytałam, czy wcześniej nie mogę podejrzeć, co się dzieje, to powiedział, że nie ma takiej potrzeby, jeśli nic się nie dzieje. Akurat chodzę do takiej placówki, gdzie na usg muszę umawiać się specjalnie, nie mam tego komfortu, że lekarz "sobie zajrzy" przy okazji rutynowej wizyty.

Z pierwszych badań wynika, że jestem zdrowa jak koń, a wyniki ostatniego i pierwszego tym samym usg maleństwa wskazują, że z zarodkiem wszystko w najlepszym porządku. Mam zwyczaj się nie nakręcać i nie nastawiać na złe, ale to moja pierwsza ciąża i może powinnam o coś zadbać bardziej 🤔

Swoją drogą, pomyśleć, że nasze mamy często miały w ciąży robione tylko jedno USG 😂 Jak moja, tylko po to, by sprawdzić, jak dziecko jest ułożone do porodu.
Ja mam wizyty z usg co 3 tygodnie, później pewnie będzie częściej, bo jestem po konizacji szyjki macicy. Wstępnie moja szyjka jest już bardzo krótka, a więc lekarz musi mierzyć i pilnować.
 
reklama
Cześć babeczki, miłego dnia (i smacznej kawusi 😀) oraz samych pomyślnych wizyt 🤗

Przy okazji wizyt... jak często podglądacie swoje maleństwa?
Byłam na usg 7:5, kolejne wskazanie na usg od lekarza mam dopiero na 13 tc, i to będzie już usg prenatalne. Jak zapytałam, czy wcześniej nie mogę podejrzeć, co się dzieje, to powiedział, że nie ma takiej potrzeby, jeśli nic się nie dzieje. Akurat chodzę do takiej placówki, gdzie na usg muszę umawiać się specjalnie, nie mam tego komfortu, że lekarz "sobie zajrzy" przy okazji rutynowej wizyty.

Z pierwszych badań wynika, że jestem zdrowa jak koń, a wyniki ostatniego i pierwszego tym samym usg maleństwa wskazują, że z zarodkiem wszystko w najlepszym porządku. Mam zwyczaj się nie nakręcać i nie nastawiać na złe, ale to moja pierwsza ciąża i może powinnam o coś zadbać bardziej 🤔

Swoją drogą, pomyśleć, że nasze mamy często miały w ciąży robione tylko jedno USG 😂 Jak moja, tylko po to, by sprawdzić, jak dziecko jest ułożone do porodu.
moja mama nie miala w ogole usg;p

Ja mam usg na kazdej wizyce. Pierwsze mialam jakos w 5 tyg, bo mialam bole brzucha i sie wystraszylam. Nie bylo jeszcze serca. Wiec mialam ustalone na 8t takie usg dokladne jak genetyczne, zeby nie przerabiac oczekiwania na serce jak w poprzedniej ciazy, gdzie wlasnie tego serca nie bylo;( kolejne usg mialam na wizycie 2 tyg temu i kolejne genetyczne 1.07.
 
Do góry