reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy przyjąć drugą dawkę szczepienia?

KaśkaLi95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2021
Postów
1 031
Cześć. 1 czerwca przyjęłam pierwszą dawkę szczepionki pfizer teraz okazało się, że jestem w ciąży, druga dawka zaplanowana na 6 lipca. Byłoby to szczepienie w piątym tygodniu ciąży. Czy któraś z was była w takiej sytuacji i zdecydowała się przyjąć drugą dawkę? Jakie stanowisko mają w tym temacie wasi lekarze?
 
reklama
Zdecydowanie nie przyjmuj, nie było badań na ciężarnych
Nie było i nie będzie badań na ciężarnych, bo badania leków i suplementów na kobietach w ciąży są nieetyczne.

Ostatnio takie badania prowadzili naziści. także badań klinicznych szczepionki nie było, nie ma i nie będzie.


O przyjęciu bądź przełożeniu dawki powinien decydować/doradzać lekarz, a nie anonimowe osoby na forum, które mogą pisać nieprawdę tylko dlatego, że czerpią z tego przyjemność.

polecam również grupę „Szczepienia - rozwiewamy watpliwości” na Facebooku. Tam wiele kobiet radziło się będąc w podobnej sytuacji. Odpowiadają tam lekarze i inni eksperci, którzy nie są anonimowi.
 
Nie słuchaj przypadkowych osób w internecie. Lekarze zalecają dokończyć cykl szczepień w terminie. Również polecam Ci powyższą grupę na Facebooku. Ja sama pomiędzy pierwszą, a drugą dawką myślałam, że zaszłam w ciążę (test fałszywie pozytywny) - podjęłam decyzję, że nawet jeśli będę w ciąży to zaszczepie się w terminie.
 
zapytałam raczej w celu sprawdzenia jakie poglądy mają lekarze, nie zakładam, że są tu kobiety, które polecą mi/zakażą szczepienia się bo tak dla zabawy tylko przekażą rzetelnie co mówił ich lekarz.
Właśnie w sytuacji już wzięcia jednej dawki przed ciążą wszędzie znajduje informacje, że zaleca się szczepienie w terminie. Umówiłam się do lekarza, szczepienie przełożyłam o tydzień, zobaczę co mi ginekolog zaproponuje.
 
Nie było i nie będzie badań na ciężarnych, bo badania leków i suplementów na kobietach w ciąży są nieetyczne.

Ostatnio takie badania prowadzili naziści. także badań klinicznych szczepionki nie było, nie ma i nie będzie.


O przyjęciu bądź przełożeniu dawki powinien decydować/doradzać lekarz, a nie anonimowe osoby na forum, które mogą pisać nieprawdę tylko dlatego, że czerpią z tego przyjemność.

polecam również grupę „Szczepienia - rozwiewamy watpliwości” na Facebooku. Tam wiele kobiet radziło się będąc w podobnej sytuacji. Odpowiadają tam lekarze i inni eksperci, którzy nie są anonimowi.
Jakoś niektóre sczepienia nie są zalecane w ciąży więc tym bardziej nie należy ufać takiej, która dopiero co weszła na rynek. To nie jest nieprawda a przyjemnosc czerpię z innych rzeczy :)
 
Jakoś niektóre sczepienia nie są zalecane w ciąży więc tym bardziej nie należy ufać takiej, która dopiero co weszła na rynek. To nie jest nieprawda a przyjemnosc czerpię z innych rzeczy :)
Jakie szczepienia są niezalecane w ciąży i dlaczego?
Co może być szkodliwego w składzie szczepionki przeciwko Covid, żeby była na liście razem z tymi niezalecanymi?
 
Najlepiej to skonsultować się z lekarzami, Ty rozumiem, że nim nie jesteś? Autorka posta chciała dowiedzieć się czy ktoś jest w podobnej sytuacji i co usłyszał od swoich lekarzy🤷
Nie jestem. Będąc w ciąży lekarz odradził mi dokończenie szczepienia (odkleszczowe zapalenie mózgu) i to samo wyczytałam na stronie producenta. Logiczne dla mnie więc jest że szczepienia na covid też nie powinno się przyjmować w ciąży. A to że nie ma badań szczepionek na ciężarnych nie jest prawdą- bo prowadzi się badania i statystyki przez lata zbierając dane czy miały wpływ na ciążę i płód, czy nie. (To co innego niż "testowanie" na kobiecie ale efekt ten sam) ja poprostu nie przyjęłabym preparatu wobec którego nie zna się długofalowego dzialania- może za 10 czy 20 lat będzie można powiedzieć , czy to szczepienie w ciąży jest bezpieczne, teraz nie ma na to dowodów.
 
reklama
Nie jestem. Będąc w ciąży lekarz odradził mi dokończenie szczepienia (odkleszczowe zapalenie mózgu) i to samo wyczytałam na stronie producenta. Logiczne dla mnie więc jest że szczepienia na covid też nie powinno się przyjmować w ciąży. A to że nie ma badań szczepionek na ciężarnych nie jest prawdą- bo prowadzi się badania i statystyki przez lata zbierając dane czy miały wpływ na ciążę i płód, czy nie. (To co innego niż "testowanie" na kobiecie ale efekt ten sam) ja poprostu nie przyjęłabym preparatu wobec którego nie zna się długofalowego dzialania- może za 10 czy 20 lat będzie można powiedzieć , czy to szczepienie w ciąży jest bezpieczne, teraz nie ma na to dowodów.
Są szczepienia zalecane w ciąży: krztusiec, grypa, obecnie covid. Wynika to z tego, jak duże ryzyko niesie za sobą sama choroba. Szczepionki te dodatkowo nie są szczepionkami żywymi i są szybko wydalane z organizmu.

Szczepionka przeciwko odkleszczowemu zapalaniu mózgu jest odradzana z powodu tego, że jest niskie ryzyko zakażenia. Zresztą możliwe jest podawanie tej szczepionki zgodnie z ulotka:

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tej szczepionki.
2

Lekarz powinien poinformować pacjentkę o możliwym zagrożeniu i korzyściach związanych ze szczepieniem. Efekty działania FSME-IMMUN 0,5 ml w trakcie ciąży i karmienia piersią są nieznane. Mimo to zastosowanie FSME-IMMUN 0,5 ml jest możliwe, jeżeli ryzyko zakażenia jest duże.
 
Do góry