reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca u dziecka i zespół DOWNA- USG połówkowe-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Mam tez obawy, ze pójdę na kolejne badanie i coś nowego niepokojącego jeszcze wyjdzie :(
Doskonale cię rozumiem, sama zostałam siła zaciągnięta na kolejne badania prenatalne. Ale warto wiedzieć, to może wiele zmienić. Jeżeli dziecko faktycznie jest chore warto rodzic w dobrym szpitalu, jeżeli zdecydujesz się je zatrzymać to już teraz będziesz mogła zrobić research do jakich specjalistów należy się udać.
Tylko jak mówiłam wcześniej, musisz podjąć decyzję sama w zgodzie ze sobą, ja też czułam że moi bliscy nie akceptują moich wyborów, bo podjęłam pewne decyzje zanim znałam ostateczną odpowiedź.
 
Amniopunkcję mogę jeszcze zrobić. W zależności jeśli zdecyduje się na ponowne usg prenatalne - o tymnzadecyduje lekarz czy zaleca czy nie.
co do odpowiedzialności- ja nie mam innego wyjscia jak urodzić wiec to czy się dowiem teraz po amnionukcji czy po porodzie- nie ma już znaczenia.

Tylko dlatego nie ma znaczenia, ze ty tej ciazy nie planowałaś. W innej sytuacji ma to olbrzymie znaczenie. Dla wiekszosci kobiet ma to wielkie znaczenie. Musisz podjąć decyzje co chcesz dalej zrobić? Zatrzymać to dziecko czy oddać. Bo narazie co do wady to nic nie jest wyryte w kamieniu. Może się okazać, ze dziecko będzie zdrowe. To tylko kwestia tego, co ty odczuwasz.
Dziecko nie jest ani kara ani nie powinno być wstydem. Jeśli tak się czujesz to ty masz problem a nie ono.
 
Tylko dlatego nie ma znaczenia, ze ty tej ciazy nie planowałaś. W innej sytuacji ma to olbrzymie znaczenie. Dla wiekszosci kobiet ma to wielkie znaczenie. Musisz podjąć decyzje co chcesz dalej zrobić? Zatrzymać to dziecko czy oddać. Bo narazie co do wady to nic nie jest wyryte w kamieniu. Może się okazać, ze dziecko będzie zdrowe. To tylko kwestia tego, co ty odczuwasz.
Dziecko nie jest ani kara ani nie powinno być wstydem. Jeśli tak się czujesz to ty masz problem a nie ono.
Nie muszę wiedzieć czy ona ma ZD czy nie ma. Wadę serca można diagnozować. A co do zatrzymania dziecka czy oddania- na to mamy jeszcze kilka miesięcy.
 
Powinnaś dostać skierowanie na echo serca płodu. To jest specjalistyczne badanie a nie USG u ginekologa. O wadzie serca już wiesz, nie możesz udawać, że jej nie ma, ale możesz ustalić jak jest skomplikowana. Być może ginekolog przesadził. A być może pominął coś, co może wpływać na dalszy przebieg ciąży. Jeśli nie chcesz robić amniopunkcji, to masz do tego prawo. Ale jeśli chcesz ją zrobić, to powinnaś dostać od razu skierowanie a nie jakieś mydlenie oczu, że ginekolog powtórzy badanie i wtedy zdecyduje.
 
Amniopunkcję mogę jeszcze zrobić. W zależności jeśli zdecyduje się na ponowne usg prenatalne - o tymnzadecyduje lekarz czy zaleca czy nie.
co do odpowiedzialności- ja nie mam innego wyjscia jak urodzić wiec to czy się dowiem teraz po amnionukcji czy po porodzie- nie ma już znaczenia.
Znajomej córka jak była niemowlakiem to prawie cały czas miała język wystawiony. Teraz jest zupełnie zdrowa nastolatką. Lekarze mówili, że taka jej uroda, i że czasami dzieciaki tak mają. A co do dziur w sercu też bardzo dużo dzieci ma i później same się zrastają. Skoro inne parametry są i były OK, ja wierzę, że nie ma ZD. Zrób dodatkowe badania, będziesz spokojna do końca ciąży.
 
reklama
Nie muszę wiedzieć czy ona ma ZD czy nie ma. Wadę serca można diagnozować. A co do zatrzymania dziecka czy oddania- na to mamy jeszcze kilka miesięcy.
A co jeżeli będziesz chciała oddać, a okaże się, że nie ma ZD? Zostawisz ? Na szybko kupisz wyprawkę ?
ZD to niestety masa chorób współistniejących, które mogą wyjść po porodzie, więc warto wcześniej wiedzieć.

Poza tym jak piszą dziewczyny, musisz mieć echo serca płodu, zwykle USG nic ci nie da. Musisz je mieć u lekarza, który ma do tego uprawnienia !
Koleżanką nie robiła prenatalnych i po porodzie się okazało, że syn ma dwie dziury, jeżdżą kontrolnie do kardiologa i w sumie tyle. Nie jest to ani wadą operacyjna, ani przeszkadzającą w życiu. Dlatego powinnaś zrobić szczegółowe badania.
Nie napisałam ze dla mnie jest tylko ze w okol są takie opinie.
No i jakie to ma znaczenie ? Nie powinno mieć żadnego.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry