reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

tak, z 12tego😘. Nie ma co się spieszyć w sumie. Kurcze wyczytałam kiedyś że jeżeli dzidzius interesuje się i patrzy jak inni jedza to oznacza że jest gotowe na rozszerzanie diety. Może coś w tym jest... Moja sie wgl nie interesuje 😂
Z tego co czytałam to zaleca się właśnie wstrzymywanie. Dziecko może jeść sloiczka jeśli się interesuje, jest w stanie trzymać łyżkę i ma przynajmniej jeden ząbek ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja będę rozszerzać dietę w grudniu
 
reklama
Hmmmm tez myslalam ze zabki ale to trwa juz miesiac.Raczki w buzi sa non stop,sluna po pas.Co do jedzenia to je roznie.W nocy pierwszy raz budzi sie po ok.5 godz.pozniej 3-4godz.Po pierwszej pobudce je cala butle-160ml wody plus mm.Po drugiej pobudce juz ok.60ml.W ciagu dnia je co 2.5-3 godz.zalezy bo czasami nawet co 4.Zjada butle lub 60ml.W sumie na caly dzien wychodzi 7 butli(czasem nie pelnych).
Co do kataru to niunia od 3 tyg zycia ma katar.Raz jest lepiej raz gorzej.Teraz juz unormowany i nawet spi bez charczenia ale budze ja ze wzglwdu na fakt ze jej jest ciezko oddychac.U lekarzy bylam jakby co😉
Do 3 miesc.corcia zasypiala super-czasami plakala jak byla glodna ale nigdy z takim krzykiem.Mam wtazenie ze ona jak idzie spac to juz jest tak zmeczona i glodna ale nie da rady jesc.Bo jak daje butle to lapczywie ja bierze pociagnie i krzyk.Dzis tak bylo ze jadla ladnie juz zasyoiala az w pewnym momencie przestala jesc i w krzyk.Darla sie ok.5min.Uspokoilam ja i dalam butle znowu.Zjadla i zasnela.Juz nie wiem co to moze byc.Zaznaczam ze zawsze usypialsm ja na rekach
Ząbkowanie trochę trwa, zobacz na dziąsła czy są przekrwione i czy widać zabki.
 
Z tego co czytałam to zaleca się właśnie wstrzymywanie. Dziecko może jeść sloiczka jeśli się interesuje, jest w stanie trzymać łyżkę i ma przynajmniej jeden ząbek ale nie wiem ile w tym prawdy. Ja będę rozszerzać dietę w grudniu
trzymać łyżeczkę? Musi mieć ząbek? Kurcze dziwne teorie troszke. Mi urósł zabek w 9tym miesiącu... Chyba bym umarła z glodu gdyby mama sie tego stwierdzenia trzymała 😂 każdy ma jakieś swoje przekonania 😉 każda dzidzia jest inna więc musimy się do nich dostosowac🙂
 
Teraz ja mam do was pytanie :D młody skończył 14 tygodni, nie obraca się i ani myśli o obrotach na bok, jak zachęcałyscie do obrotów swoje dzieci?
 
trzymać łyżeczkę? Musi mieć ząbek? Kurcze dziwne teorie troszke. Mi urósł zabek w 9tym miesiącu... Chyba bym umarła z glodu gdyby mama sie tego stwierdzenia trzymała 😂 każdy ma jakieś swoje przekonania 😉 każda dzidzia jest inna więc musimy się do nich dostosowac🙂
Sory nie dopisałam że to czytałam o karmieniu przez 6 miesiącem 🤣 szczerze co miejsce to piszą inaczej.. Co do żabka no ja miałam 4 miesiące i miałam już dolne jedynki 🤣
 
trzymać łyżeczkę? Musi mieć ząbek? Kurcze dziwne teorie troszke. Mi urósł zabek w 9tym miesiącu... Chyba bym umarła z glodu gdyby mama sie tego stwierdzenia trzymała 😂 każdy ma jakieś swoje przekonania 😉 każda dzidzia jest inna więc musimy się do nich dostosowac🙂
Co do dziecka to tak matka wie najlepiej bo czasem dzkecko jest wysoko energetyczne i się nie najada samym mlekiem w pewnym momencie
 
trzymać łyżeczkę? Musi mieć ząbek? Kurcze dziwne teorie troszke. Mi urósł zabek w 9tym miesiącu... Chyba bym umarła z glodu gdyby mama sie tego stwierdzenia trzymała 😂 każdy ma jakieś swoje przekonania 😉 każda dzidzia jest inna więc musimy się do nich dostosowac🙂
Tez mnie to rozbawilo. Dziecko nie musi ani trzymac lyzeczki, ani miec zebow :) Po prostu zaleca sie rozszerzanie w 6 miesiacu, czyli grudzien idealny :)
 
Tez mnie to rozbawilo. Dziecko nie musi ani trzymac lyzeczki, ani miec zebow :) Po prostu zaleca sie rozszerzanie w 6 miesiacu, czyli grudzien idealny :)
Z tym trzymaniem łyżeczki to raczej chodzi o umiejętności chwytania nie samo karmienia 🤣 ty kiedy planujesz początki? Czy czekasz na zainteresowanie jedzeniem?
 
reklama
Do góry