reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

No oczywiście :) niech każdy bierze odpowiedzialność za siebie samego.
A zmieniając temat na przyjemniejszy i mniej drażliwy 😃..

Jak się czujecie? Jak daleko już jesteście?
U mnie 33+3. Brzuch rośnie coraz bardziej . Coraz częściej dopada mnie zgaga 😭
Mi się w nocy pojawia właśnie refluks i pieczenie w przełyku... A jestem dopiero w 31 TC to co to będzie niedługo. Jeszcze doszło mi takie uczucie bolesności krocza, czy też pachwin przy chodzeniu i wstawaniu.
Najgorzej że nagle opuchlam i zaczęłam wstrzymywać wodę, palce jak serdelki i zero pierścionków plus nie mogę włożyć swoich botkow...
Dziewczyny. Też mam pytanie o pielęgnacje, chce zamówić kosmetyki z serii linomag. Któraś używa czy zamierza? Chce z tego żel do mycia, oliwkę i płyn na ciemieniuchę. Może polecacie coś innego?
 
reklama
Mi się w nocy pojawia właśnie refluks i pieczenie w przełyku... A jestem dopiero w 31 TC to co to będzie niedługo. Jeszcze doszło mi takie uczucie bolesności krocza, czy też pachwin przy chodzeniu i wstawaniu.
Najgorzej że nagle opuchlam i zaczęłam wstrzymywać wodę, palce jak serdelki i zero pierścionków plus nie mogę włożyć swoich botkow...
Dziewczyny. Też mam pytanie o pielęgnacje, chce zamówić kosmetyki z serii linomag. Któraś używa czy zamierza? Chce z tego żel do mycia, oliwkę i płyn na ciemieniuchę. Może polecacie coś innego?
Sylveco ma Super linie dla bobasów. Ja zamowilam płyn do mycia, balsam (jest od 1 miesiąca zycia) skład rewelacyjny! Poczytaj na sroka o
 
Ja kupiłam kosmetyki z dermedic baby, u nas się sprawdziły pryz synku więc mam nadzieję że teraz też. Co do kosmetyków na ciemieniuchę nie ma co kupować czegoś specjalnego bo może was to ominie. Mój synek nie miał a tylko nawilżałam całą główkę i czesalam[emoji106]
Mi się w nocy pojawia właśnie refluks i pieczenie w przełyku... A jestem dopiero w 31 TC to co to będzie niedługo. Jeszcze doszło mi takie uczucie bolesności krocza, czy też pachwin przy chodzeniu i wstawaniu.
Najgorzej że nagle opuchlam i zaczęłam wstrzymywać wodę, palce jak serdelki i zero pierścionków plus nie mogę włożyć swoich botkow...
Dziewczyny. Też mam pytanie o pielęgnacje, chce zamówić kosmetyki z serii linomag. Któraś używa czy zamierza? Chce z tego żel do mycia, oliwkę i płyn na ciemieniuchę. Może polecacie coś innego?
 
No oczywiście :) niech każdy bierze odpowiedzialność za siebie samego.
A zmieniając temat na przyjemniejszy i mniej drażliwy 😃..

Jak się czujecie? Jak daleko już jesteście?
U mnie 33+3. Brzuch rośnie coraz bardziej . Coraz częściej dopada mnie zgaga 😭
Ja jestem 33+4 😁 zgaga była na początku i już nie mam. Jestem zmęczona jak diabli ;)
Powinnam pewnie powoli się pakować, ale jeszcze mi się nie chce 🤣
 
No oczywiście :) niech każdy bierze odpowiedzialność za siebie samego.
A zmieniając temat na przyjemniejszy i mniej drażliwy 😃..

Jak się czujecie? Jak daleko już jesteście?
U mnie 33+3. Brzuch rośnie coraz bardziej . Coraz częściej dopada mnie zgaga 😭


Ja dziś 30 +4 zgaga mi dokucza Ojjj dokucza.. Ratuje się mlekiem, ale najważniejsze że pomaga. Czuję się jak dynia xD
 
U mnie połowa 30 tc i szczerze myślałam że wszystkie dolegliwości mnie ominą bo do tej pory czułam się rewelacyjnie od początku ciąży ale od dwóch tygodni pojawiła się lekka zgaga wieczorami, a gorszą rzeczą jest ból kręgosłupa w nocy - masakra, budzę się i nie mogę się poruszyć z bólu. A staram się dużo ruszać, codziennie chodzę po 6-8 km i nic to nie daje 😕 na szczęście jak poczuję te najcudowniejsze ruchy pod sercem to zapominam o wszystkim 🥰
 
U mnie połowa 30 tc i szczerze myślałam że wszystkie dolegliwości mnie ominą bo do tej pory czułam się rewelacyjnie od początku ciąży ale od dwóch tygodni pojawiła się lekka zgaga wieczorami, a gorszą rzeczą jest ból kręgosłupa w nocy - masakra, budzę się i nie mogę się poruszyć z bólu. A staram się dużo ruszać, codziennie chodzę po 6-8 km i nic to nie daje 😕 na szczęście jak poczuję te najcudowniejsze ruchy pod sercem to zapominam o wszystkim 🥰
A rozciągasz się? Mi pomaga na bole lędźwiowe rozciąganie się na macie i lekkie ćwiczenia na piłce 😉 Albo może wizyta u Fizjo? Rozmasuje bolące miejsca w kręgosłupie, mi pomogło
 
@
To spora różnica z tym co napisała koleżanka. „Sporo przypadków” brzmi jednak mało bezpiecznie, a dziewczyny które się wahają, czytają to i wyrabiają sobie opinie. A jeszcze nie daj Boże powtarzają to dalej
Wywołana do tablicy , wpadam na moment i się dzielę. Badanie Covid-19 Vaccination in Pregnancy: A Systematic Review doi: Link do: Covid-19 Vaccination in Pregnancy: A Systematic Review przegląd systematyczny badań opublikowany w październiku 2021.

Dwanaście badań obserwacyjnych obejmujących łącznie 40.509 kobiet w ciąży. Szczepionki oparte na mRNA (Pfizer-BioNTech i Moderna) mogą zapobiegać przyszłym infekcjom SARS-CoV-2 Obie szczepionki nie wpływały na przebieg ciąży, porodu i noworodka. Nie zauważyłam na razie żadnych informacji w GIS, żeby zanotowano wzrost tzw. urodzeń martwych, co nie potwierdza tezy, że jest sporo przypadków, w ogóle, nie tylko po szczepieniu.

Ja tu tylko zostawię 3 rzeczy:
1. nikomu nie życzę wcześniaka, ale wczoraj podczas rozmowy, dr Krystyna Bober - Olesińska powiedziała, że wcześniaki to 7% urodzeń i że warto może się zaszczepić, żeby nie było problemu z opieką w szpitalu nad maluszkiem.
2. Zobaczcie. Przykro mi bardzo :(
3. Tak, rozumiem osoby, które się boją. Też się bałam. Moja decyzja wynikała w dużej mierze z odpowiedzialności społecznej. I tyle. Teraz pewnie wynikałaby również z troski o samą siebie. I jak mówił ostatnio dr Filib Dąbrowski - ta szczepionka to nie jest lek na nieśmiertelność, chroni przed ciężkim przebiegiem, wspiera tych, których zaszczepić się nie da. A ja , dodatkowo, nie lubię szpitali, więc jak mogę coś zrobić, żeby uniknąć to pędzę ;)

Powodzenia dziewczyny, dbajcie o siebie, nie dajcie się i bądźcie zdrowe :)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-11-18 o 15.09.41.png
    Zrzut ekranu 2021-11-18 o 15.09.41.png
    327,3 KB · Wyświetleń: 80
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja piszę z takim przykrym tematem…. Żona kolegi męża wylądowała w szpitalu i jest w ciąży, która zagraża jej życiu, a w szpitalu odmówili aborcji. Musi usunąć, inaczej sama umrze, a dziecko i tak nie przeżyje. Macie może kontakt do kogoś, kto mógłby pomóc? Jeden kontakt mamy, ale tam nie chcą pomóc….
 
reklama
Słuchaj koleżanka mi podpowiedziała że warto odezwać się na konto na instagramie "strajk kobiet" tam ponoć pomogą
Dziewczyny ja piszę z takim przykrym tematem…. Żona kolegi męża wylądowała w szpitalu i jest w ciąży, która zagraża jej życiu, a w szpitalu odmówili aborcji. Musi usunąć, inaczej sama umrze, a dziecko i tak nie przeżyje. Macie może kontakt do kogoś, kto mógłby pomóc? Jeden kontakt mamy, ale tam nie chcą pomóc….
 
Do góry