reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wolne bicie serca w 6t

Kamila1996

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2021
Postów
215
Cześć dziewczyny ☺️
Ostatnio pisałam (w czwartek), że na USG pojawiło się serduszko.
Dzisiaj miałam przyjechać do ginekologa potwierdzić jeszcze to serduszko i założyć kartę ciąży.
Niestety moja radość nie trwała długo, okazało się, że są te 74 uderzenia/min.
Lekarz oznajmił, że za tydzień mam się wstawić na wizytę kontrolną i zobaczymy w którą stronę pójdzie sprawa ..
Dziś jest 6t5d ciąży.
Czy to prawda, że niskie ciśnienie ciężarnej, wpływa też na tętno dzidziusia?
Dzisiaj miałam raptem 90/60.
Czy na początku kiedy pojawia się serce, tak to wygląda? Są szanse że za tydzień będzie w porządku?
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi, zwłaszcza dziewczyn które miały podobną sytuację 🙏
 
reklama
Cześć dziewczyny ☺️
Ostatnio pisałam (w czwartek), że na USG pojawiło się serduszko.
Dzisiaj miałam przyjechać do ginekologa potwierdzić jeszcze to serduszko i założyć kartę ciąży.
Niestety moja radość nie trwała długo, okazało się, że są te 74 uderzenia/min.
Lekarz oznajmił, że za tydzień mam się wstawić na wizytę kontrolną i zobaczymy w którą stronę pójdzie sprawa ..
Dziś jest 6t5d ciąży.
Czy to prawda, że niskie ciśnienie ciężarnej, wpływa też na tętno dzidziusia?
Dzisiaj miałam raptem 90/60.
Czy na początku kiedy pojawia się serce, tak to wygląda? Są szanse że za tydzień będzie w porządku?
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi, zwłaszcza dziewczyn które miały podobną sytuację 🙏

Z tym ciśnieniem to raczej mit. Sama jestem niskociśnieniowcem. Mam bardzo niskie ciśnienie nawet 70/50, a w ciąży dzieci miały uderzenia/min prawidłowe
 
Ja też często miewam 90/60, ale z tętnem dzieci też nigdy problemu nie było.

A kiedy pojawiło się serduszko? Bo jeśli to pierwsza serduszkowa wizyta, to serduszko ma szanse jeszcze przyspieszyć. Nie martw się na zapas.
 
Ja też często miewam 90/60, ale z tętnem dzieci też nigdy problemu nie było.

A kiedy pojawiło się serduszko? Bo jeśli to pierwsza serduszkowa wizyta, to serduszko ma szanse jeszcze przyspieszyć. Nie martw się na zapas.
W czwartek pojawiło się serduszko na USG, ale wtedy lekarz nie mierzył jak bije ☺️
 
U mnie kilka dni przed zatrzymaniem akcji serca biło 113 więc ja bym obstawiała, że coś jest nie tak... aczkolwiek może też przyspieszyć i będzie ok. 😉 okaże się za tydzień ale bądź dobrej myśli, każda ciąża rozwija się inaczej...
 
U mnie kilka dni przed zatrzymaniem akcji serca biło 113 więc ja bym obstawiała, że coś jest nie tak... aczkolwiek może też przyspieszyć i będzie ok. 😉 okaże się za tydzień ale bądź dobrej myśli, każda ciąża rozwija się inaczej...
Za to u mnie kilka dni przed diagnozą obumarcia zarodka miałam wizytę i serduszko biło w prawidłowym tempie.. No ale wiadomo, że każda ciąża jest inna 😊
 
Dokładnie, niestety nawet prawidłowo rozwijające się ciąże można stracić...
Już sama nie wiem co myśleć ..
Ginekolog powiedział, żeby być dobrej myśli, jeżeli moje dotychczasowe objawy by ustały, to będzie znaczyło że coś się dzieje ..
Ale póki co, postaram się nie myśleć na zapas.
 
Cześć dziewczyny ☺️
Ostatnio pisałam (w czwartek), że na USG pojawiło się serduszko.
Dzisiaj miałam przyjechać do ginekologa potwierdzić jeszcze to serduszko i założyć kartę ciąży.
Niestety moja radość nie trwała długo, okazało się, że są te 74 uderzenia/min.
Lekarz oznajmił, że za tydzień mam się wstawić na wizytę kontrolną i zobaczymy w którą stronę pójdzie sprawa ..
Dziś jest 6t5d ciąży.
Czy to prawda, że niskie ciśnienie ciężarnej, wpływa też na tętno dzidziusia?
Dzisiaj miałam raptem 90/60.
Czy na początku kiedy pojawia się serce, tak to wygląda? Są szanse że za tydzień będzie w porządku?
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi, zwłaszcza dziewczyn które miały podobną sytuację 🙏
Hej, u mnie w 6+3 lub 6+5, były te same wątpliwości, nawet pytałam o to na forum i czytałam badania uwzględniające tętno na początku ciąży, nie wiem dokładnie jakie było tętno u mnie, ale wyglądało bardzo podobnie do tętna dorosłego człowieka, może minimalnie wyższe, zwróciłam na to uwagę, lekarka przyznała racje, ale kazała się na tym nie skupiać, wg badań to może coś znaczyć, ale nie musi, dlatego pewnie lekarze nie chcą się wypowiadać. Zupełnie chłodno: szansa na negatywne rozwiazanie jest wyższa, niż przy tętnie >100, ale nie jest duza. U mnie dwa tygodnie mocnego stresu skończyły się ulgą na kolejnej wizycie, teraz 17 tydzień i dalej wydaje się ksiazkowo, inna dziewczyna w identycznej sytuacji tez wkroczyła już w drugi trymestr :) Trzymam kciuki za to serduszko!
 
reklama
Hej, u mnie w 6+3 lub 6+5, były te same wątpliwości, nawet pytałam o to na forum i czytałam badania uwzględniające tętno na początku ciąży, nie wiem dokładnie jakie było tętno u mnie, ale wyglądało bardzo podobnie do tętna dorosłego człowieka, może minimalnie wyższe, zwróciłam na to uwagę, lekarka przyznała racje, ale kazała się na tym nie skupiać, wg badań to może coś znaczyć, ale nie musi, dlatego pewnie lekarze nie chcą się wypowiadać. Zupełnie chłodno: szansa na negatywne rozwiazanie jest wyższa, niż przy tętnie >100, ale nie jest duza. U mnie dwa tygodnie mocnego stresu skończyły się ulgą na kolejnej wizycie, teraz 17 tydzień i dalej wydaje się ksiazkowo, inna dziewczyna w identycznej sytuacji tez wkroczyła już w drugi trymestr :) Trzymam kciuki za to serduszko!
Dziękuję za odpowiedź ☺️
Wiem, że co ma być to i tak będzie, ale staram się myśleć pozytywnie i czekam cierpliwie do przyszłej wizyty.
Zastanawiam się, czy nie zrobić jutro i w piątek przyrostu Bety, żeby zobaczyć czy rośnie, czy spada.
 
Do góry