reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obrzęk płodu,omphalocoele,zbyt wolny wzrost dziecka...

Witam Panie, miała być piękna wizyta 12tc a tu obrzek płodu,w czwartek badanie prenatalne prywatnie a na 25 stycznia umówiona jestem do poradni diagnostyki prenatalnej. Ogólnie smutek żal i ryk :-( podziwiam jakie jesteście dzielne i trzymam kciuki za każdą z Was i czekam na czwartek
 
reklama
Witam Panie, miała być piękna wizyta 12tc a tu obrzek płodu,w czwartek badanie prenatalne prywatnie a na 25 stycznia umówiona jestem do poradni diagnostyki prenatalnej. Ogólnie smutek żal i ryk :-( podziwiam jakie jesteście dzielne i trzymam kciuki za każdą z Was i czekam na czwartek
 
Witam Panie, miała być piękna wizyta 12tc a tu obrzek płodu,w czwartek badanie prenatalne prywatnie a na 25 stycznia umówiona jestem do poradni diagnostyki prenatalnej. Ogólnie smutek żal i ryk :-( podziwiam jakie jesteście dzielne i trzymam kciuki za każdą z Was i czekam na czwartek
Hej, u mnie w 13 tyg lekarz prowadzący stwierdził nieprawidłowy obraz USG i niedługo później się okazało, że to obrzęk. Dodatkowo biopsja potwierdziła chorobę genetyczna u synka, straciłam ciążę w 17 tyg. Bardzo mi przykro, u Ciebie zaczyna się podobnie jak u mnie 😥😥😥
 
Da
Witam Panie, miała być piękna wizyta 12tc a tu obrzek płodu,w czwartek badanie prenatalne prywatnie a na 25 stycznia umówiona jestem do poradni diagnostyki prenatalnej. Ogólnie smutek żal i ryk :-( podziwiam jakie jesteście dzielne i trzymam kciuki za każdą z Was i czekam na czwartek
Daj koniecznie znać jak poszło na prenatalnych w czwartek. Głowa do góry, bo wiele takich historii kończy się dobrze 😘
 
Jestem dziś po amniopunkcji. Wynik za 3 czy 4 tygodnie. Obrzęku już nie ma, NT w normie, torbiele na szyji się zmniejszają. Serduszko ok, wszystkie przepływy ok. Modlę się o prawidłowy wynik 😇
 
Dziewczyny musimy wierzyć i musimy się modlić o nasze dzieciątka. Ja byłam w 12 tyg na Usg i wyszło wszystko prawidłowo ale lekarz powiedział ze jak wcześniej był widoczny obrzęk to dla pewności lepiej zrobić amniopunkcję jestem umówiona na 5 stycznia.
Martwię się bo usg w porządku ale już te badani genetyczne dadzą 100 procentowa pewność czy dzidziuś jest zdrowy czy nie. Jeszcze tylko takie pytanie do Mam które miałam amniopunkcję- ile czeka się na wyniki tego badania zrobionego na NFZ?
Ja miałam amniopunkcję- około 2 tygodni.
 
reklama
U mnie NT 4 mm, kość nosowa hypoplastyczna i uogólniony obrzęk plodu. A i jeszcze, że nie widać żołądka i pęcherza moczowego. Dzidziuś miał nie dożyć amniopunkcji. Tydzień później jest żołądek i pęcherz, urosło jak się należy,serducho bije, niestety obrzęk dalej jest,ale serce 4 komory prawidłowe, mózg 2 polkule prawidlowe, więc nadzieja rośnie.Poza obrzękiem chyba reszta ok. Potem rozmowa z genetykiem. Oprócz wysokiego ryzyka zes. Downa uczula na zes. Patau. Kolejnego dnia mam USG i super wiadomośc, że obrzęk się zmniejszył, dzidzia rośnie i serce bije ok. Dziś kolejne USG i zaś masakra. Dzidziuś ma 2 torbiele na szyi. Obrzęk karku dalej 4mm.podejrzenie zesp. Edwordsa. O ironio co lekarz to inny zespół! Oddaj swe dziecię w łono Maryi i odmów nowenne pompejanska. Pani doktor 3 razy mnie pytała po co mi ta amniopunkcja. Przecież można po porodzie bez ryzyka! Trzymaj się kochana, bo nic nie jest przesądzone. Głowa do góry 😘
Nie zgadzam się że można po porodzie bez ryzyka. Amniopunkcja jest zabiegiem inwazyjnym- zgadza się, nikt nie robi jej bezpodstawnie- celem amniopunkcji jest wykryć ewentualne wady genetyczne u dziecka jeśli jest takie podejrzenie, żeby w razie ich wykrycia dziecko mogło urodzić się w szpitalu, gdzie będą mogli mu pomóc a nie każdy szpital ma taką możliwość.
 
Do góry