reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

O mi tez wychodzi na 10.09 :)


Co czytam wasze posty, to dużo z was jest po poronieniu 🙈
Ja w 1 ciąży powiedziałam b szybko, gdzieś praktycznie zaraz po tym jak się dowiedziałam.
Mama dostala udaru pnia mózgu po szczepieniu, ryczałam jak bóbr, że nigdy się nie dowie, że będzie babcia, ledwo z tego wyszła...
Lekarze dzwonili zeby się z nią pożegnać... I w drodze do szpitala powiedzialam braciom i tacie o ciąży 🙈 to był straszny czas.
Mama na szczęście cudem z tego wyszla bez szwanku...ludzie po takich udarach zostają kalekami o ile wgl przezyja... cud naprawdę..
I zostalam odrazu na l4, starałam się zeby chodzila na spacery, w międzyczasie mega stres przed egzaminem państwowym, strasznie bylam narażona na stres i przy następnej wizycie dowiedzialam się, że serduszko juz nie bije :( to było w ok 8tc.
Teraz wie mąż, kuzynka, przyjaciołka, mama, ciotka i jeden brat :) tata straszny gadula jest....
W pracy i reszcie powiemy raczej po następnej wizycie w połowie lutego.

Cieszę się, że nie tylko ja mam ochotę na niezdrowe rzeczy bo ogólnie staram się dobrze odżywiać w miarę a teraz to co chwilę cos niezdrowego mnie kusi 🙈
A w pracy nie wiem jak dam radę.... tak mi się spać chce ciągle, że szok, a mysle wytrzymać do końca marca 🙈
Witaj 🖐️ ja też jestem po dwóch nieudanych ciążach . Pierwsza biochemiczna , w której też odrazu rodzinie powiedzielismy i skończyła się po tygodniu . Nawet wtedy nie myślałam że będziemy tymi którym się nie uda , chociaż z tyłu głowy były małe obawy . Druga puste jajo płodowe . Co miało na to wpływ ? Nie wiem, może jakieś wady genetyczne 🤷 ale wiem że tak miało być ...
Teraz też się martwię , ale nie mamy wpływu niestety na to co będzie . Musimy być dobrej myśli , że wkoncu musi się udać 💪
Ja chciałam się dobrze odżywiać nawet na początku nie było źle , ale od weekendu zaczęły się mdłości i coraz większy brak apetytu 🙄 wciskam to co mi wchodzi , byle coś zjeść . Parę chipsów też dzisiaj weszło 😒🥺😕ale przynajmniej też trzy musy wyciskane 😋 ale ja dzisiaj czułam się gorzej niż wczoraj i przeleżałam prawie cały dzień
 
reklama
Dzisiaj byłam umówiona na teleporadę u rodzinnego i tak załatwiłam skierowanie na podstawowe badania krwi, tsh, mocz i glukozę.
Mam zamiar iść na badania jutro lub w piątek:)
To ja dziś właśnie te robiłam i w sumie całkiem spoko, trochę limfocyty poniżej normy, ale to podobno trzeba też porównywać do norm dla ciąż. Tsh 2,2, ale na eutyroxie jestem już 2 lata, więc albo zostawi dawkę albo zwiększy
 
Dziewczyny a przymierzacie się powoli do tych podstawowych badań krwi?
Powoli:) zrobię je na początku lutego żeby do wizyty mieć w miarę świeże (18.02 mam kolejną). Generalnie jestem typem, który lubi mieć wszystko zapalnowane więc USG między 11 a 13 tygodniem też już mam umówione. Zastanawiamy się jak to połączyć z prenatalnymi (nie kwalifikuję się do tych na NFZ)... plus ponownie dostałam skierowanie na USG do 10 tygodnia i nie wiem czy to pomyłka, czy iść kolejny raz...
 
W przyszłym tygodniu druga wizyta i powiedział że wtedy założy kartę i skierowanie na badania . Tylko ile ja zapłacę za nie ? 🙄 Zapomniałam go zapytać czy ma umowę z NFZ 🤦
Ceny zbliżone w laboratoriach. Ja byłam dziś pod domem prywatnie, by zaraz wracać leżeć, więc za morfologię, mocz, glukozę i tsh 70zł. Niestety jeśli robi się za własną kasę to trochę trzeba zostawić
 
Ja mam drugą wizytę 3 lutego i myślałam już iść z tymi wszystkimi wynikami. Zastanawiam się jeszcze, na jakie suplementy się zdecydować. Póki co biorę tylko Wit D i folik. Zastanawiam się między mama dha premium albo prenatal duo.
 
To ja dziś właśnie te robiłam i w sumie całkiem spoko, trochę limfocyty poniżej normy, ale to podobno trzeba też porównywać do norm dla ciąż. Tsh 2,2, ale na eutyroxie jestem już 2 lata, więc albo zostawi dawkę albo zwiększy
Ja wczoraj byłam u endo i z 75 mam brać raz 75, raz 100. Jak brałam 75 zeszłam z 4,52 na 1,16 😁 Przynajmniej to opanowane 😉
 
W przyszłym tygodniu druga wizyta i powiedział że wtedy założy kartę i skierowanie na badania . Tylko ile ja zapłacę za nie ? 🙄 Zapomniałam go zapytać czy ma umowę z NFZ 🤦
Ja tak mniej więcej liczyłam (łącznie z tymi badaniami na HIV, toksoplazmoze, grupa krwi, itd) to chyba ok 200zl wyszło.
 
reklama
Do góry