reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test Panorama

Cześć mam 35lat, druga ciąża ,test pappa na ZD wyszedł 1:990. Będę umawiac się na panoramę, czy może któraś z was coś napisać z doświadczenia ? Miałyście podobne wyniki ?
Ja miałam duuuza gorsza Pappe, poza ZD wysokie ryzyko pozostałych dwóch zespołów. Panorama wyszła super:). Na wyniki czekałam 2,5 tyg. Maluch zdrow, ma 8 mscy juz:). Tez mam 35 lat.
 
reklama
Ja miałam duuuza gorsza Pappe, poza ZD wysokie ryzyko pozostałych dwóch zespołów. Panorama wyszła super:). Na wyniki czekałam 2,5 tyg. Maluch zdrow, ma 8 mscy juz:). Tez mam 35 lat.
Dziękuję Ci za ten wpis. Dziś jestem jak z krzyża zdjęta po tym tel. od lekarza. Broń boże on nie straszył. Proponował tylko rozważyć badanie z krwi panoramę.i jesteśmy z mężem zdecydowani na to badanie
 
Te wyniki panoramy będą na mejla rozumiem. Przyślą po ang ? Czy firma która w PL pobiera krew do badania tłumaczy dokument ?
 
Te wyniki panoramy będą na mejla rozumiem. Przyślą po ang ? Czy firma która w PL pobiera krew do badania tłumaczy dokument ?
Ja robiłam przez Medicover, dokument został przetłumaczony przez laboratorium Synevo, przez które pobierano krew:). Był dołączony do oryginalnej wersji. Ja odbierałam osobiście w Centrum Medicover.
 
Dziękuję Ci za ten wpis. Dziś jestem jak z krzyża zdjęta po tym tel. od lekarza. Broń boże on nie straszył. Proponował tylko rozważyć badanie z krwi panoramę.i jesteśmy z mężem zdecydowani na to badanie
ale przecież to ryzyko jest mega niskie. Oznacza, że na prawie 1000 kobiet z takim wynikiem jak Twój, tylko JEDNA urodziła dziecko z zD. To mega niskie ryzyko.
A lekarz proponuje konkretnie panoramę pewnie niezależnie od ryzyka, bo ma z nimi podpisana umowę i dostaje prowizję, i tyle.
Jeśli USG miałaś ok to przy tak niskim ryzyku moim zdaniem kompletnie nie masz się czym martwić ...
 
ale przecież to ryzyko jest mega niskie. Oznacza, że na prawie 1000 kobiet z takim wynikiem jak Twój, tylko JEDNA urodziła dziecko z zD. To mega niskie ryzyko.
A lekarz proponuje konkretnie panoramę pewnie niezależnie od ryzyka, bo ma z nimi podpisana umowę i dostaje prowizję, i tyle.
Jeśli USG miałaś ok to przy tak niskim ryzyku moim zdaniem kompletnie nie masz się czym martwić ...
A to tez słuszna uwaga. Moja lekarka juz podczas pierwszej wizyty potwierdzającej ciaze wspomniała o tym badaniu;). A ryzyko faktycznie jest wysokie, ja miałam ZD chyba 1:40....
 
ale przecież to ryzyko jest mega niskie. Oznacza, że na prawie 1000 kobiet z takim wynikiem jak Twój, tylko JEDNA urodziła dziecko z zD. To mega niskie ryzyko.
A lekarz proponuje konkretnie panoramę pewnie niezależnie od ryzyka, bo ma z nimi podpisana umowę i dostaje prowizję, i tyle.
Jeśli USG miałaś ok to przy tak niskim ryzyku moim zdaniem kompletnie nie masz się czym martwić ...
Dziękuję Ci ❤️ za te słowa. Sprowadziłas mnie na ziemię. Teraz widzę wyniki na podstawie wyliczeń tylko z USG 7 lat temu u syna i miałam ZD 1: 899... a wtedy nikt nie mówił mi o dodatkowych badaniach...
 
reklama
Dziękuję Ci ❤️ za te słowa. Sprowadziłas mnie na ziemię. Teraz widzę wyniki na podstawie wyliczeń tylko z USG 7 lat temu u syna i miałam ZD 1: 899... a wtedy nikt nie mówił mi o dodatkowych badaniach...
Bo przy takich wynikach nikt Ci nie powinien mówić, że jest duże ryzyko i żeby zrobić test z krwi za kilka tys... Chyba, że np coś w USG budziłoby wątpliwości, to wtedy oczywiście inaczej się na to patrzy. Ale to ryzyko jest naprawdę bardzo niskie. :) Oczywiście, jeśli masz takie pieniążki i nie jest to dla Ciebie duzy wydatek, to w sumie czemu nie? :)
 
Do góry