reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pai homozygotyczna

L

Lebkuchen_mum

Gość
Hej. Jestem po 2 ciążach biochemicznych i 1 donoszonej do 37 tc ciąży pomiędzy nimi. Po 2 poronieniu dowiedziałam się, że mam pai homozygotyczną. Ciąża z synkiem była bardzo ciężka, leżąca a pod koniec początki zakrzepicy. Synek na szczęście cały i zdrowy. Miałam dosyć częste krwotoki z nosa ale były gęste jak dosłownie kisiel. Nogi miewałam niedokrwione, dosłownie nagle miałam wrażenie, że mi krążenie odcina. Robiły się trupio białe. Przy ciąży z synkiem byłam na samym progesteronie.
Moje pytanie jest takie. Czy przy pai wystarczy sama heparyna 0.4 od pozytywnego testu ciążówego? Hematolog stwierdził, że acard jest niepotrzebny no ale jednak wszędzie czytam to ptrzy pai dają acard 75 cały cykl i heparyna od testu. Co z tym acardem. Brać na własną rękę? Mieszkam zagranicą a tu totalnie się tym nie przejmują. heparynę dostanę na pewno bo mam zalecenie pisemne. Chcemy zaczynać starania ale nie wiem co z tym acardem :(
 
reklama
Hej, ja mam „tylko” pai homo i bez acardu w ogóle w ciąże nie zachodziłam a z acardem od razu w pierwszym cyklu ciąża. Od pozytywnego testu biorę tez heparynę, jutro zaczynam 32tc , wszystko wporzadku jak na ten moment :) mi heparynę zalecił hematolog, ale ogarnięty ginekolog tez będzie przepisywał :)
 
reklama
Hej, ja mam „tylko” pai homo i bez acardu w ogóle w ciąże nie zachodziłam a z acardem od razu w pierwszym cyklu ciąża. Od pozytywnego testu biorę tez heparynę, jutro zaczynam 32tc , wszystko wporzadku jak na ten moment :) mi heparynę zalecił hematolog, ale ogarnięty ginekolog tez będzie przepisywał :)
Hej dajesz mi nadzieję na zdrową ciążę 🙃 jak się czujesz w niej ? Mi dość ciężko było zajść w te utracone ciążę , pod koniec lutego mam wizytę u gin mam nadzieję że tez mi go zleci
 
Hej dajesz mi nadzieję na zdrową ciążę 🙃 jak się czujesz w niej ? Mi dość ciężko było zajść w te utracone ciążę , pod koniec lutego mam wizytę u gin mam nadzieję że tez mi go zleci
Bardzo dobrze, praktycznie cała ciąża bezobjawowa. Bardzo bałam się plamien czy krwawień, szczególnie na początku ciąży bo sporo kobiet je ma, ale mi nawet pół kropelki brązowego śluzu się nie pojawiło. Żadnych obrzęków, No dosłownie nic :) także nie martw się na zapas! Aha i tez nie leżałam w ciąży, przy samym pai nie trzeba, chyba ze pojawia się jakieś krwawienia to wtedy lekarz może zalecić, ale to i bez pai się może przytrafić. Trzymam kciuki żeby na lekach wszystko się udało ✊ ja biorę Acard 150 już od starań a do tego neoparin 0,4 od testu ciążowego
 
Bardzo dobrze, praktycznie cała ciąża bezobjawowa. Bardzo bałam się plamien czy krwawień, szczególnie na początku ciąży bo sporo kobiet je ma, ale mi nawet pół kropelki brązowego śluzu się nie pojawiło. Żadnych obrzęków, No dosłownie nic :) także nie martw się na zapas! Aha i tez nie leżałam w ciąży, przy samym pai nie trzeba, chyba ze pojawia się jakieś krwawienia to wtedy lekarz może zalecić, ale to i bez pai się może przytrafić. Trzymam kciuki żeby na lekach wszystko się udało ✊ ja biorę Acard 150 już od starań a do tego neoparin 0,4 od testu ciążowego
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ! We wtorek mam.wizyte u ginekologa mam nadzieję na jakieś konkrety i zielone światło. Poronienie było we wrześniu więc byśmy chcieli rozpocząć starania ..trzymajcie kciuki 😁
 
Bardzo dobrze, praktycznie cała ciąża bezobjawowa. Bardzo bałam się plamien czy krwawień, szczególnie na początku ciąży bo sporo kobiet je ma, ale mi nawet pół kropelki brązowego śluzu się nie pojawiło. Żadnych obrzęków, No dosłownie nic :) także nie martw się na zapas! Aha i tez nie leżałam w ciąży, przy samym pai nie trzeba, chyba ze pojawia się jakieś krwawienia to wtedy lekarz może zalecić, ale to i bez pai się może przytrafić. Trzymam kciuki żeby na lekach wszystko się udało ✊ ja biorę Acard 150 już od starań a do tego neoparin 0,4 od testu ciążowego
A pracujesz czy jesteś na zwolnieniu? Od początku ciąży ? Ja pracuję w szkole więc w poprzednich ciążach od razu lądowałam na zwolnieniu. Bardzo masz siniaki na brzuchu?
 
A pracujesz czy jesteś na zwolnieniu? Od początku ciąży ? Ja pracuję w szkole więc w poprzednich ciążach od razu lądowałam na zwolnieniu. Bardzo masz siniaki na brzuchu?
Jestem na zwolnieniu od 8tc ale to nic związanego z pai. Siniaki raz są a raz nie. Jak miałam mniejszy brzuch to były większe i zdarzały sie częściej, może teraz po prostu doszlam do wprawy w ich robieniu albo już sie brzuch przyzwyczaił.
 
Hej, ja mam „tylko” pai homo i bez acardu w ogóle w ciąże nie zachodziłam a z acardem od razu w pierwszym cyklu ciąża. Od pozytywnego testu biorę tez heparynę, jutro zaczynam 32tc , wszystko wporzadku jak na ten moment :) mi heparynę zalecił hematolog, ale ogarnięty ginekolog tez będzie przepisywał :)
Moge wiedzieć czy badalas inne parametry typy bialko c I s ? Czy tylko pai ? Ja mam pai ale wszystkie inne związane z krzepliwosccia zespołem antyfosfolipidowym są Oki, mam sam acard brać bez heparyny
 
Aktualizacja: ponieważ przez 3 lata bez ciąży utrzymywał się u mnie niedobór białka S i dodatni antykoagulant tocznia, hematolog i ginekolog zdecydowali zgodnie, że mam brać heparynę. Acard nie - ze względu na krwawienia w ciążach.
 
Moge wiedzieć czy badalas inne parametry typy bialko c I s ? Czy tylko pai ? Ja mam pai ale wszystkie inne związane z krzepliwosccia zespołem antyfosfolipidowym są Oki, mam sam acard brać bez heparyny
Tak badałam wszystko białko c i s, antykoagulant tocznia, przeciwciała przeciwko kardiolipinie i beta2glikoproteinie i wszystko było w normie. Te badania zlecał mi hematolog
 
reklama
Tak badałam wszystko białko c i s, antykoagulant tocznia, przeciwciała przeciwko kardiolipinie i beta2glikoproteinie i wszystko było w normie. Te badania zlecał mi hematolog
to ja też badania co ty plus czynnik krzepnięcia VIII , antytrombine i ddimery ... nie mogłam w nocy spac, nie chciałabym zmieniać ginekologa no ale pisalam do niego wczoraj wieczorem jak się dziś nie odezwie to nie będę na niego patrzeć tylko działać
 
Do góry