reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pai homozygotyczna

L

Lebkuchen_mum

Gość
Hej. Jestem po 2 ciążach biochemicznych i 1 donoszonej do 37 tc ciąży pomiędzy nimi. Po 2 poronieniu dowiedziałam się, że mam pai homozygotyczną. Ciąża z synkiem była bardzo ciężka, leżąca a pod koniec początki zakrzepicy. Synek na szczęście cały i zdrowy. Miałam dosyć częste krwotoki z nosa ale były gęste jak dosłownie kisiel. Nogi miewałam niedokrwione, dosłownie nagle miałam wrażenie, że mi krążenie odcina. Robiły się trupio białe. Przy ciąży z synkiem byłam na samym progesteronie.
Moje pytanie jest takie. Czy przy pai wystarczy sama heparyna 0.4 od pozytywnego testu ciążówego? Hematolog stwierdził, że acard jest niepotrzebny no ale jednak wszędzie czytam to ptrzy pai dają acard 75 cały cykl i heparyna od testu. Co z tym acardem. Brać na własną rękę? Mieszkam zagranicą a tu totalnie się tym nie przejmują. heparynę dostanę na pewno bo mam zalecenie pisemne. Chcemy zaczynać starania ale nie wiem co z tym acardem :(
 
reklama
Mój gine tez na początku mówił ze „można od serduszka, a można od pozytywnego testu” ale ja powiedziałam ze nie ma w ogóle mowy na czekanie na serduszko, a miałam tez 30szt zastrzyków od hematolog w domu to zobaczyłam dwie kreski i od razu zastrzyk poszedł. Ja chciałam jak najszybciej bo się bałam i nie chciałam już ryzykować. Może od serduszka by wystarczyło? Ale kto to wie. Na prawdę co lekarz to różnie twierdzi z ta mutacja pai. Jeden da heparynę od starań jak moja hematolog a jeszcze inny powie ze w ogóle nic nie trzeba 🤦‍♀️
Ja mam za sobą 2 straty i w żadnej ciąży nie doszliśmy nawet do serduszka, więc u mnie też nie ma mowy, żeby tak długo czekać. Jestem właśnie 5 dpo (tak myślę, wg moich obserwacji) i w środę robię pierwszy test. Stres ogromny...
 
reklama
Ja miałam problemy (tak przypuszczam) po heparynie i acardzie.
Mam Pai hetero i 2 poronienia. Brałam heparyne od transferu (in vitro) a acard przy staraniach i miałam niewyjaśnione krwawienia z odbytu. Przeszłam 2 razy badania proktologiczne i kolonoskopię i nic nie wykazały.
Wg mnie trzeba cały panel krzepnięcia, bialka c i s l, i aps zrobic i wtedy zdecydować. Same mutacje nie świadczą jeszcze o problemach z krzepliwością.
Przy pai hetero nie ma zalecenia heparyny zwłaszcza gdy panel krzepliwości jest okej. Może stąd ten problem? Pai homo to już akurat jest inna bajka bo tu sam acard to za mało.
 
Ale w ogóle nie masz choroby hemoroidalnej?
Nie mam [emoji2370]
Przy pai hetero nie ma zalecenia heparyny zwłaszcza gdy panel krzepliwości jest okej. Może stąd ten problem? Pai homo to już akurat jest inna bajka bo tu sam acard to za mało.
Sama mutacja pai, czy homo czy hetero nie świadczy o chorobie tylko o jej zwiększonym ryzyku. Razem z obciążonym wywiadem położniczym i kiepskimi wynikami krzepnięcia są zaleceniem do przyjmowania heparyny.
Ale wszystko zależy od lekarza. Jeden da, inny nie.

Ja mam heparynę z innych powodów niż mutacja.
 
@Magdusia88 No to ciekawe, też miałam ten problem (bez acardu i heparyny, w wysokiej ciąży) i zwalili na hemoroidy (od wielu lat mam ale rektoskopii nie robiłam w ciąży).
Mnie badało dwóch lekarzy. Jeden od badania per rectum i drugi podczas kolonoskopii. Powiedzieli że mam zdrowe jelita i zero hemoroidów.
Obaj twierdzą, że acard/heparyna mogłaby być przyczyna. Nawet po dłuższym czasie...
 
Dziewczyny !

U mnie dwa poronienia jedno 8tydz drugie 9. Słyszałam bicie serduszka, kolejna wizyta brak akcji serca, zabieg. Koszmar. Dostałam skierowanie do poradni genetycznej termin maj... Jeśli nas zakwalifikuja czas na wyniki pół roku bo mamy pandemię (słówka pani z rejestracji).

Nie chcąc siedzieć na tyłku zrobiłam prywatnie badania w kierunku trofombilii wyszła mi mutacja Pai 1 homozygotyczna.
Miała z Was któraś tak ? Jaka różnica z heterozygotyczna ? Jakie leki ? Jak ciąża leżąca ?
Dajcie znać w czwartek mam konsultacje telefoniczna z genetykiem
 
reklama
Dziewczyny !

U mnie dwa poronienia jedno 8tydz drugie 9. Słyszałam bicie serduszka, kolejna wizyta brak akcji serca, zabieg. Koszmar. Dostałam skierowanie do poradni genetycznej termin maj... Jeśli nas zakwalifikuja czas na wyniki pół roku bo mamy pandemię (słówka pani z rejestracji).

Nie chcąc siedzieć na tyłku zrobiłam prywatnie badania w kierunku trofombilii wyszła mi mutacja Pai 1 homozygotyczna.
Miała z Was któraś tak ? Jaka różnica z heterozygotyczna ? Jakie leki ? Jak ciąża leżąca ?
Dajcie znać w czwartek mam konsultacje telefoniczna z genetykiem
Hetero to po 1 rodzicu a homo po 2 czyli gorsza wersja. Powinno sie od staran brac acard a od pozytywnego testu heparyne. U mnie sie udalo utrzymac ciaze bez lekow bo nie wiedzialam o mutacji ale pod koniec mialam poczatki zakrzepicy. Synek caly i zdrowy. To nie jest wcale wskazanie do ciazy lezacej. Ja lezalam ze wzgledu na zagrozenie poronieniem i skurcze od 20 tc 🙂
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry