reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pai homozygotyczna

L

Lebkuchen_mum

Gość
Hej. Jestem po 2 ciążach biochemicznych i 1 donoszonej do 37 tc ciąży pomiędzy nimi. Po 2 poronieniu dowiedziałam się, że mam pai homozygotyczną. Ciąża z synkiem była bardzo ciężka, leżąca a pod koniec początki zakrzepicy. Synek na szczęście cały i zdrowy. Miałam dosyć częste krwotoki z nosa ale były gęste jak dosłownie kisiel. Nogi miewałam niedokrwione, dosłownie nagle miałam wrażenie, że mi krążenie odcina. Robiły się trupio białe. Przy ciąży z synkiem byłam na samym progesteronie.
Moje pytanie jest takie. Czy przy pai wystarczy sama heparyna 0.4 od pozytywnego testu ciążówego? Hematolog stwierdził, że acard jest niepotrzebny no ale jednak wszędzie czytam to ptrzy pai dają acard 75 cały cykl i heparyna od testu. Co z tym acardem. Brać na własną rękę? Mieszkam zagranicą a tu totalnie się tym nie przejmują. heparynę dostanę na pewno bo mam zalecenie pisemne. Chcemy zaczynać starania ale nie wiem co z tym acardem :(
 
reklama
reklama
Ja miałam problemy (tak przypuszczam) po heparynie i acardzie.
Mam Pai hetero i 2 poronienia. Brałam heparyne od transferu (in vitro) a acard przy staraniach i miałam niewyjaśnione krwawienia z odbytu. Przeszłam 2 razy badania proktologiczne i kolonoskopię i nic nie wykazały.
Wg mnie trzeba cały panel krzepnięcia, bialka c i s l, i aps zrobic i wtedy zdecydować. Same mutacje nie świadczą jeszcze o problemach z krzepliwością.
 
Ja teraz mam zagadkę czy liczyc na mojego lekarza od niepłodności ktory twierdzi ze acard 150 poki co starczy a od serca bety wtedy wkroczymy z heparyna. Czy szukac nowego ginekologa, sama bie wiem
Skonsultowalabym z hematologiem.
Jeśli masz w historii niepowodzenia położnicze i to bym brała acard przy staraniach a potem heparynę, albo co lekarz zaleci... Musisz znaleźć takiego któremu ufasz. Ja nie chcę heparyny w ciąży, ale lekarka nie chce mi odstawić, wydaje mi się że nie potrzebuje [emoji85] ale się słucham lekarki.
 
No niestety mialam 3 straty, wiec sama nie wiem. Jestem pod sciana. Lekarz uwaza ze poki co acard sam starczy
Przy 3 stratach bralabym heparynę. Ale mozesz po pozytywnym teście udać się do hematologa (kobiety w ciąży muszą być objęte opieka w ciągu 7 dni) i on zrobi badania krzepnięcia i zadecyduje o heparynie.
Nie będzie za późno?
No i jeśli ufasz lekarzowi to słuchaj go. Inaczej zwariujesz [emoji85][emoji2358] bo każdy mówi co innego...
 
reklama
Ja miałam problemy (tak przypuszczam) po heparynie i acardzie.
Mam Pai hetero i 2 poronienia. Brałam heparyne od transferu (in vitro) a acard przy staraniach i miałam niewyjaśnione krwawienia z odbytu. Przeszłam 2 razy badania proktologiczne i kolonoskopię i nic nie wykazały.
Wg mnie trzeba cały panel krzepnięcia, bialka c i s l, i aps zrobic i wtedy zdecydować. Same mutacje nie świadczą jeszcze o problemach z krzepliwością.
Ale w ogóle nie masz choroby hemoroidalnej?
 
Do góry